Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tehéntej-laktóz allergiás...

Tehéntej-laktóz allergiás gyerekek anyukái?

Figyelt kérdés
Mikor alakult ki a betegség?Hogy vettétek észre?Mi történt ezután,kezelés,stb-re gondolok.Étrend hogy alakult ezután??
2012. dec. 25. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Első gyerekemnél 6 hetes korban, és a többinél is hasonló módon.

Anyatejesek, tehát én tartottam diétát, azaz nulla tejterméket fogyasztok (most a harmadik gyerekkel), amíg szoptatom.

Ahogy elkezdődött a hozzátáplálás, szép fokozatosan ment. Egy éves korig semmi tejtermék, majd lassú bevezetés. Első gyerekem kinőtte két éves korára, második még nem nőtte ki, három éves, harmadik szopik egyelőre, tejterméket még nem kapott.

2012. dec. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tejfehérje allergiáról vagy laktóz érzéknységrôl beszélsz? A kettô ugyanis nem ugyanaz. A laktóz érzékenységet a laktóz lebontó enzim hiánya vagy nem megfelelô mûködése okozza, a tejfehérje allergia pedig a szervezet allergiás reakciója tejfehérje fogyasztásakor. Az én lányomnak tejfehérje allergiája van. 2 éves korában, 1 év tehéntej fogyasztása után kezdôdött. Nagyon csúnya atópiás ekcéma jelent meg az arcán meg a kézfején. Bôrteszt és vérvizsgálat sajnos nem mutatta ki, de tej fogyasztása esetén nagyon csúnyán bedurran az ekcémája. Étrendi naplót vezettünk és kapta rendszeresen a tejet, aztán elhagytuk és egyértelmûen csökkentek a tünetek. Most tejfehérjementes diétán van. 3 éves volt a héten.
2012. dec. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Még nem tudom konkrétan,hogy mi a baj vagy hogy ez a két betegség áll-e a háttérbe,csak találgatok,hogy mi lehet.

Nem olyan rég vettem észre,hogy a hasán piros pöttyök jelennek meg,majd elhalványulnak és 1-2 nap múlva ugyanez ismétlődik.az okokat és kiváltót keresem,persze dokihoz elviszem amint lesz lehetőség rá az ünnepek után

2012. dec. 25. 14:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyértelmûen a tej fogyasztására súlyosbodtak a lányom tünetei. Most tejfehérjementes diétán van és szinte teljesen elmúltak a tünetek. Nálunk persze a hidegre is érzékeny az arcbôre. Ha bent van, nagyon szép az arca. Kimenetel elôtt vastagan bekenem shea vajjal és mégis, ha nagyon csípôs a hideg, akkor szinte kiütéses piros lesz az arca, ami melegben elmúlik. Nagyon odafigyelek az étrendjére, de nagyon nehéz, mert mivel nincs a homlokára írva, így szomszéd néni, meg idegenek, fôleg ilyenkor az ünnepek alatt hajlamosak tejcsokit adni neki és ha nem vagyok elég fürge, akkor sikerül ennie belôle. Már ô is tudja, hogy pl. joghurtot nem ehet, szokta is mondani a bölcsiben. Ilyenkor viszek be neki szója pudingot, vagy szójajoghurtot, bár ez utóbbinak nagyon húzós az ára.

Olvasgatni kell az apróbetûket és elôbb utóbb belejön az ember.

2. voltam

2012. dec. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!