Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lesz a karácsonyi menü...

Mi lesz a karácsonyi menü nálatok? Mikor díszítitek a fát? A gyerekek is díszítenek? Mikor kapják meg az ajándékot nálatok?

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 23:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vörösboros szarvapörkölt lesz nokedlivel a szüleimnél. Fát itthon díszítünk közösen kora este. Ajándékozás késő este lesz.
2012. dec. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Pont azon jart az agyam, hogy mit fozzek? Van itthon egy halom halacska de olyan csunyan pucoltak meg, hogy nem tudom egyben kisutni rantva...Lehet azonban csak kiszedek egy csomagot es megcsinalom citromosan, vajasan.

Esetleg pulykafasirt, tortkrumpli, dinsztelthagyma....azt a legkisebb csaladtag is szereti ha olyanja van. A fat 24.-en diszitjuk delutan...vagy ahogy a ferjem hazaer. Megigerte, hogy nem megy dolgozni...de mar hallottam, hogy valakivel egyeztet minnel korabbi idopontot telefonon.... Ajandek reggel lesz a fa alatt.

Oh! Mezeskalacsot mar megsutottuk, holnap ha a vilagvege engedi, akkor megsutom a linzerkarikakat is....

2012. dec. 21. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

mi 24-én az én szüleimhez megyünk,25-én a férjem nagyszüleihez.én dolgozok 26-án,a férjem és a fiam mennek a férjem szüleihez,ott lesznek sógornőmék is

így én itthon nem fogok főzni,és mind a három nap lesz ajándékozás.szüleimnél délután,amikor felkeltek a gyerekek,nagyszülőknél szerintem délelőtt lesz ajándékozás

a menübe az én szüleimnél besegítek,szerintem a szokásos lesz,halászlé,sültek,majonézes cuccok,bejgli stb

karácsonyfa díszítés viszont itthon is lesz,23-án délután amíg a fiam alszik.mire felkel,kész lesz a fa,meglepi lesz.idén nem díszít a fiam,tavaly díszített,de most már három éves,szerintem jobban fog a meglepinek örülni

2012. dec. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23 án este feldiszítem a fát majd ,24 én a testvéremékhez megyünk mivel a párom dolgozni megy ott megebédezünk. Mustárban pácolt sült csülök lesz,spongebob tortával és mákos gubával.Mikor etse hazaért a párom megjön hozzánk a jézuska.25 én anyukámékhoz megyünk a menü sült oldalas,aszatszilvával szallonnába tekert sült karaj,rántotthús,kaszinó tojás,meg 4 féle sütemény linzer ,tejszínes szelet a másik kettö viszont új recept és annak nem tudom a nevét.Ennyire emlékszem szerintem még lesz valami,ja persze halászlé és rántott hal.Majd másnap anyosékhoz megyünk ott a szokásos hal rántott hús ananászos hús ,gondolom én.Meg sacher torta és gyümölcs torta a mit én fogok elkészíteni.
2012. dec. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 pici van. 2 éves és 6 hós.


Anyósomék és sógorom jönnek. (mi külföldön élünk)

Szenteste itt föt virsli és krumpli saláta a szokás, így az lesz. (nem kell sokat készülni rá)

Elsö ünnepen anyósom föz, kacsát.

második ünnepen én sütök töltött malac húst.


24-én délután díszitek ÈN. Ez az elsö karácsony hogy évek után itthon karácsonyozunk, minden évben vagy anyáméknál vagy anyósoméknál. Anyósoméknál mindig anyósom díszít és mindig nagyon szegényesen ezüstbe van a fa. èn viszont a csillogó volligó túl giccses fát szeretem, ez a karácsony is ilyen. Biztos le fogja majd mindenki szolni, de nekm olyan kell.

Ès így délután lesz ajándék bontás. Gondlom sétálnak anyósomék egyet a gyerekekkel és utánna.

2012. dec. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Csirkemájjal, főtt tojással töltött csirkecomb lesz krumplipürével. Együtt díszitjük a fát 24.-én délelőtt a 2,5 éves kislányunkkal, az alvás után kapja meg az ajándékot.
2012. dec. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi 24.-én délután feldíszítjük a fát, este 6h-kor vacsora és utána ajándékozás. 25.-én megyünk anyósomékhoz vacsorára, ott is vacsi után ajándékozás és 26.-án megyünk az én szüleimhez ebédre. Szenteste, mivel katolikusak vagyunk, húst nem eszünk csak halat. Halászlé lesz, rántott hal és mákos guba. Nálunk minden évben ez a menü. Ja és nem hiányozhat az asztalról a dió, fokhagyma, alma és a szőlő. Ez nálunk hagyomány, de szerintem sokan másoknál is.
2012. dec. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

24-én elvileg itthon lesz a férjem és nem melózik. 3 kicsink van 5 és 3 a nagyobbak így ők már nagyon várják.

Tavaly még úgy volt hogy mi díszítettük a fát délután alvásidőben, de most a legnagyobb már nem alszik így valahogy be kell majd vonni sajnos pedig nekem ez annyira tetszett amikor hirtelen meglátták a csillogó karácsonyfát az leírhatatlan volt.

Délben vmi egyszerűt vagy hideget eszünk. Estére rántott csirkemell darabkák lesznek a gyerekeknek, a férjemnek meg narancsos kacsacomb.

Ajándékozás szigorúan vacsi után, mert ha előtte akkor leshetem hogy egyenek valamit, akkor az ajándékokkal lennének elfoglalva.

25-én dolgozik a férjem így itthon leszek velük, viszont sütök főzök mert 26-án megyünk testvérekhez.

2012. dec. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi anyósoméknál töltjük a 24-ét ott a szokványos karácsonyi menü lesz felosztva készítjük, ne egynek legyen sok. Halászlé, húsleves (mert van, aki nem szereti a halászlevet), rántott hús, rántott hal körettel. Sütik. Én mézeskalácsot csinálok (ma és holnap), meg mézes krémest, meg még kitalálok valamit, dédi bejglit sütött, sógornőm nem tudom mit fog. Karácsony első napján jönnek hozzánk anyuék és anyósék is, én nem igazán karácsonyi menüt csinálok, hanem olyat próbáltam, amit szeretünk. Borsóleves lesz nokedlivel, kínai szezámos csirke rizi-bizivel, savanyúval.

A fát 23-án este, miután elaludt a gyerkőc, akkor fogjuk, hogy 24-én arra ébredjen. Mivel 24-én nem leszünk itthon, ezért választottuk ezt a megoldást. Az ajándékot 24-én este a család többi tagjával adjuk oda. Anyuék 25-én adják oda az ajándékokat.

4,5 éves kislány anyukája.

2012. dec. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

22-én díszítjuk a fát, mert a lányom már nagyon várja.

22-én sutok egy sutit.

23-án elokészítem a dolgokat a másnapi fozéshez.

24-én káposztaleves kolbásszal fustolt hussal és krumplisaláta kirántotthussal. Vacsora után meg a fa alá csempészem az ajándékot, hogy a kicsi majd megtalálja.

2012. dec. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!