Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen büntetést lehet kitalál...

Milyen büntetést lehet kitalálni 3 éves kisgyermeknek?

Figyelt kérdés
Hiszti, akaratoskodás, ordibálás, verekedés ellen..

2012. dec. 27. 12:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért vannak ennyire a büntetés ellen. Mikor kicsi voltam, tisztán emlékszem kaptam néha a fenekemre, nem nagyot, de mégis tudtam ilyenkor már kihúztam a gyufát és ideje visszafognom magam, pedig én kékülésig sírtam, üvöltöttem 2-3 évesen, de leneveltek róla, verés nélkül! :)

Nagyon rossz mikor azt látod egy gyereknél hogy semmi rendszer nincs az életében, minden el van nézve neki, és hogy maga az anyuka is SÍK IDEG, mert már a saját gyerekét nem bírja elviselni annyi rosszaságot csinál, de nevelni mégis képtelen, és az ilyet már sajnálni sem tudom, mert ő tette ilyenné a gyereket.

Csak az a baj hogy én vigyázok rá rengeteget, és az anyukára haragszok, mert a kicsilány okos, ügyes, de semmilyen szabály nincs amihez alkalmazkodjon mikor az anyukával van.

2012. dec. 27. 14:35
 12/17 anonim ***** válasza:

Ez egy hatalmas hülyeség hogy csak az idegbeteg szülő gyereke hisztizik...ez egyszerűen nem igaz. Vannak hevesebb típusú gyerekek és vannak csendesebbek mind a kettőre tudok példát is ellenpéldát is, barátnőm áldott nyugodt természet és egyik gyereke nyugisabb és a dackorszakban volt csak egy két húzósabb időszak, a másik gyereke pedig másfél éves kora óta egy tömény akarat...ugyanúgy neveli őket de a kicsi egyértelműen a fejére nőtt ( 3 múlt). Ő is annak a híve hogy nem büntetünk, mert kiindult a nagyobb gyerekéből...

Van olyan ismerősöm is aki egyértelműen tiszta idegbeteg típus szegény tudja magáról is következetlen a gyerekekkel is, mégis viszonylag jól nevelt, közösségben teljesen szabálykövető gyerekei vannak.

Kedves kérdező hogy a kérdésedre válaszoljak ( 3 gyerekem van 4 és 2 a 2 kisebb ) tehát jócskán benne vagyunk a szárnypróbálgatás akarat próbálgatásba évek óta ( a középsővel már 2 éve a kicsi most ér bele) és nekünk a bünti szék nem vált be a nagyobbnál megmondom őszintén, mert nem tartja vissza a rossz cselekedettől.

Kedvenc tevékenységeiből kell visszavenni olyankor ordítás ellenére is (kedvenc meséjét nem mondjuk el akkor vagy kedvenc játéka felköltözik a szekrény tetejére stb.).

2012. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, egy újonnan beíró vagyok. Jelzem: nem csak a két véglet létezik, hogy liberális, mindent megengedő nevelés mint egyik, és büntetés mint másik véglet.


Az odafigyelés, a következetes napi rutin/ritmus fontos, mint szabályok, és a veszélyhelyzetek és káros dolgok elleni tiltás. Ezek mellett a büntetés csak rövid távú haszonnal jár, hosszú távra nézve viszont káros.


És valóban tükrözi a szülőket a KICSI gyermek viselkedése (ösztönösen), csakhogy a TUDATALATTIJÁT szülőknek, tehát amit elfojtott a szülő az ő saját gyerekkorában. Ezért a kedves birkatürelmű szülő pontosan ezért birkatürelmű, mert hajalmos az elfojtásra, olyan szinten és automatikusan, hogy régóta -akár már gyerekkora óta- úgy megszokta, hogy szinte észre se veszi önmagán, míg a KICSI gyermeked szembesít téged a tudatalattiddal. Kb 5 éves kortól már kevésbé tükrözi, mert 4-5 évesen kezdenek tudatossá válni a gyermekek.

2012. dec. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13%

Itt aztán jó nagy a sötétség, már bocsánat :(


"Haha kedves válaszoló, Neked vagy nincs gyereked, vagy még nem voltál ilyen helyzetben nem voltál."


Több gyereket fölneveltem már, mint amennyit te valaha fogsz. Nekem ez a szakmám is. De szeretem, amikor olyanok oktatnak ki, akik a tinik legaljaoldalán kérdezik a vadidegeneket, milyen büntetést javasolnak egy 3 évesnek...


"Mert az tényleg mennyivel jobb hogy manapság mindent megengednek egy gyereknek?"


Ezt miért nekem címezted? Én nem szoktam MINDENT megengedni. És példát mutatok: például nem szoktam hisztizni.


"Tudatos nevelés, hogy felnőtt korában is tudja, nem tehet meg akármi (rosszat) anélkül hogy érezné a súlyát! Amúgy meg én vigyázok a kicsire, elég sokat, mondhatni én vagyok anya helyett anya lassan, mert az anya pont olyan mint te, kedves válaszoló, nem nevelte csak simogatással és meg is lett az eredménye! :)"


Nem hiszek abban, hogy ne lehetne egy 3 évesnek ELMAGYARÁZNI, hosszan, érthetően, hogy mi nem tetszik. Ha bántod, főleg úgy, hogy előtte ő senkit nem bántott, csak valami bohóckodása miatt hisztis leszel, azzal nem lesz tekintélyed előtte.

De ha ez most egy személyeskedésbe torkollik, akkor hagyjuk is. A "neked hány gyereked is van?" - kötekedéssel meg leállhatsz, ha tudni akarod, ezen az oldalon a válaszok több, mint 90%-a kistiniktől érkezik.

Jó reggelt.

2012. dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egy 3 évesnek nem is szabad semmit hosszan elmagyarázni!!!Ezt honnan vetted?? Egy 3 éves agya nincs arra beállva hogy hosszú mondatokat megértsen.

Egy 3 évesnek ennyi kell:"nem szabad, mert megégeti a kezed" nem szabad, mert veszélyes" punktum, ennyi! Több befogadásra, feldolgozásra, magyarázkodásra nincs megérve, elveszíti a fonalat.

2012. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

14 es ha ezen az oldalon 90%ban tinik válaszolnak, akkor te miért olvasgatod/válaszolsz??

15 össel teljesen egyetértek, a "hegyi beszéd" mit sem ér egy már hisztisen ordító alig 3 évesnél...

2012. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Elég sok gyereket neveltem és most is ezt teszem. A 3 évesnek érthető, értelmes, akár kicsit hosszú mondatokat is lehet mondani, ha kell, akkor elismétlem többször. Nem is elvárás részemről, hogy mindent azonnal megértsen. Vannak szavak, amiket úgy, hogy tizedszerre hall, még mindig csaj sejti, mi lehet, a szövegkörnyezet miatt. Ha gáz van, rákérdez.

Persze lehet iszonyú ostoba nevelést is folytatni, jóval egyszerűbb a gyerekhez még 5 évesen is tőmondatokban fogalmazni, meg gügyögni, attól aztán sokat fog tanulni. Csak gratulálni tudok annak, aki még büszkén el is mondja, hogy ő fogyatékosként kezeli a gyerekét :(

2012. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!