Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiborit a kisfiam! Mit tudok...

Kiborit a kisfiam! Mit tudok tenni ilyen helyzetben? Mivel probalkoznatok? Volt mar valaki igy?

Figyelt kérdés
Kisfiam Zolika, 2 eves lesz februarban. Okos, mindent megert, de meg nem beszel, csak alap szavakat mond. Az esti lefekves remalom. Nem tud nelkulem elaludni. Fogni kell es ringatni, o kozben a hajamat tekergeti. De annyira, hogy mar orditani tudnek. Valamelyik ejszaka, lekellett vagni a hajamat az ujjarol, annyira belevagott neki. Probaltam neki plussalatot adni, megfogja az egyik kezevel, de a masikkal tekeri tovabb. Probaltam mar parolat adni neki. Az sem hasznal. Probaltam sirni hagyni, de masfel ora orditas utan, elkezdett hanyni es kohogni, majd meg fulladt. Napkozben ha felveszem, akkor is tekerheti, hanincs a kozelben az enyem, akkor a sajatjat. Mar azzal is megelegednek, ha csak ringatni kene es nem csavarna a hajam. Probaltam, hogy meselek neki, vagy mindig elveszem a kezet, de egybol ordit. Tanacstalan vagyok, nem tudok ejszaka aludni, a kanapen alszok a kisfiammal, apa az agyon. Egesz ejszaka a hajamat szorongatja, tepi es huzza almaban is. Valami otlet? Koszonom a rendes valaszokt.

2012. dec. 28. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Erről én se tudtam lenevlni a lányomat most 4 éves mi vetünk egy kihuzható ágyat a szobába :-) Aztán ott alszik míg elnem alszik és átmegyek apához mielőtt meg felkell viszamegyek :-).:
2012. dec. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
és a napközbeni alvás milyen ?
2012. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire lesz használható a válaszom, mert minden gyerek más, de nekem kis szigorral sikerült leszoktatnom a hajtépésről. Arról nem, hogy a hajamat fogva aludjon el, már elmúlt 2,5, és a mai napig agy altatom, de ha elkezdte tépni, egyszer rászóltam, a következő alkalommal pedig otthagytam. Sírt egy percig, akkor visszamentem, mondtam, hogy vele maradok, de a hajamat nem tépheti. Beletelt egy pár hétbe, de abbahagyta, már nem húzza.

Egyébként tudom, milyen irritáló tud lenni, amikor egy órán keresztül a hajamat fogja, ahelyett, hogy aludna, de ez azért viszonylag ritka. És olyan sok helyről hallom, hogy így alszik el a kisgyerek, hogy biztosan oka van ennek.

2012. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem az anyai kötődés és az elszakadni nem akarás miatt van, így érzi, hogy ott vagy vele,az gondolom nem szándékos hogy tépi, vagy nagyon rátekeri az ujjára
2012. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tekeri a hajadat, és neked ez kellemetlen, állj föl és menj ki. Vár mondjuk fél percet, és menj vissza. Ha megint csinálja, megint kimész. Nagyon hamar le fog szokni róla.
2012. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülyeség de paróka??? veszel neki parókát és csavargassa azt? a parókának legalább nem fáj...
2012. dec. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A kerdesemben a " parola" az paroka lett volna :) nem jott be, tudja, hogy nem en vagyok. Napkozben mar ritka ha alszik. Akkor is nagy orditva es harcolva megy. Ezert is varnam, hogy este 10kor mar aludjon, ne a hajamat tepje.. Reggel pedig koran kel. Van sajat szobaja, agya, ott vannak a jatekai is. De ha mar vinnem be, hogy alvas, azonnal tiltakozik orditva. Jatszani se jatszik bent. Kihordja a jatkokat. Ezert folyamodtunk az agy melletti kanapera. Rovaltam ejszaka atcinni, de ha megebrrd, es nem talalja a hajam, azonnal felkel es orditva topog at a mi agyunkba.
2012. dec. 28. 22:40
 8/12 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok a helyesirasi hibakert, tabletrol vagyok. A hibas resz leforditva: :) probaltam atvinni ha elaludt, de ha megebred es nem talal, akkor azonnal attopog visitva kozenk
2012. dec. 28. 22:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, hogy kellő elszántsággal és határozottsággal kell leszoktatni. Neked ez fáj, és ez fontos szempont. Én azt csinálnám, hogy amikor fáj, akkor picit és finoman visszahúznám, míg észre nem veszi. És mondanám neki, hogy "Látod, anyának is így fáj, ha húzod a haját! Mindjárt sírni fogok!"

Szerintem, ő még nagyon nem érzi át a helyzeted, de ez tényleg elég nehéz és megterhelő lehet. És szerintem, fontos, hogy neked se fájjon, ahogy ő el akar aludni.

2012. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Erre ket reakcioja van, vagy elkezd orditani, hogy auuu, bibis lett a haja, vagy megpuszilja az enyemet, es csinalja tovabb. Pedig epp, hogy hozza erek. Van egy harom honapos kisocsi, de az sem lehet, hogy ettol kezdte el, hiszen elotte is csinalta. A kicsit bantha amint nem nezek oda, volt mar, hogy ugy fejbe verte a jatekkal, hogy lila maradt a feje. Pedig szo szerint 2 masodpercre nem neztem oda. O is bevan vonva mindenbe, egyut furdetjuk stb. Vele tobbet foglalkozunk mar mint a kicsivel. Egesz napra a kisagyba kenyszerul, mert Zolika amin meglarja, hogy a kezunkben van, dobalozik, harap, dobal mindent es rongal. Milyen szakemberhwz lehetne ezzel fordulni?
2012. dec. 28. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!