Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3.5éves kislányomat hogyan...

3.5éves kislányomat hogyan tudnám büntetni?

Figyelt kérdés
Nem fogad szót,visszakiabál,és sokszor kezelhetetlen.Legújjabb szokása a lopás.Kikutatja a szekrényben az édességet és befalja.Tegnap az A4-es papírcsomagot bontotta fel ami szintén a szekrényben volt,és elkezdte telerajzolgatni,pedig előtte való nap kifejezetten elmagyaráztam neki,hogy ami a szekrényben van ahhoz nem nyúlhat.Nem tartom jó megoldásnak,hogy zárjam a szekrényeket,de valamit ki kellene találnom,hogy ne nyúlkáljon bele.Direkt csináltunk neki egy saját szekrényt ami csak az övé,de úgy látszik neki az nem érdekes.Már próbáltam többször elmagyarázni neki mit miért nem szabad,de nem is nagyon figyel rám amikor hozzá beszélek.Sokszor bele is beszél amikor szidást kap.Úgy érzem nincsen semmi hatással rá,ha leszidom.Sarokba állítom akkor meg hisztizik,meg rögtön pisilnie kell,és mindent kitalál.Én úgy érzem elszaladt vele a gyeplő,és nem tudom kordában tartani a kisasszonyt.
2013. jan. 2. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Lopás? Már ne is haragudj, de hogy írhatsz ilyet le egy 3,5 éves gyerekről?
2013. jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Jó nehéz kérdést tettél fel.Az én véleményem az,hogy minden gyereknek meg kell találni a "kódját",amivel hatni lehet rá,legalábbis én ezt tapasztaltam.Valakinek elég ha csak ránéznek,és pityereg,van aki eget verő hisztit csap,ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné.Nem mindenkinél jó a sarokba állítás,nem ér vele semmit,van akinél a beszélgetés használ,a több figyelem.Sőt olyan is van,akinél néha ez,néha az jön be.Ebben a korban már nem zárnám a szekrényeket.Amit én tennék,hogy egy jó pillanatában leülnék vele beszélgetni.Az édességet én is olyan szekrényben tartom hogy hozzáférnek.1x-2x próbálkozott a most 3 éves fiam(imádja az édességet)de megmagyaráztam neki hogy azt kérni kell és ha olyan időpont van kaphat belőle.Viszont ha nem tartja be az egyezséget,kidobom a kukába.A beszélgetés ne a szidás legyen,hanem este,fürdés közben,mese után.Beszéljétek meg hogy mi történt aznap.Ha sarokba állítod,mond neki hogy 3 perc,és gondolkozzon el a dolgon,utána megbeszélitek.Ha hisztizik hagyd ott.A papírt is mond el neki hogy kap belőle a szekrényébe,abból vegyen.Biztosítsd,hogy tudod hogy milyen ügyes nagylány,nem kisbaba.Beszélj vele partnerként,ha lehet ne a szidás legyen a lényeg.Nagyon nehéz,én is most élem túl a fiammal.Sokszor egy ölelés többet használ nálunk mint egy szidás.Ezek hullámzó jobb-rosszabb időszakok nálunk.
2013. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

A verbális módszert már kipróbáltad. Nem ment.

Most már nyugodtan ráverhetsz a kezecskéjére vagy a fenekére, szóbeli figyelmeztetés után.

Sarokba állításnál meg legyél szigorú. Bárhogy is raplizzon, ne essen meg rajta a szived. Egyszer engedd ki pisilni csak, aztán tartsa vissza. Ha nem tudja, pisiljen be, a 3 éves nagylányok már vissza kell h tudják tartani arra 20 percre.

2013. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lopás az lopás.Amikor eltulajdonít olyan dolgot ami nem az övé,és olyan helyről veszi el ahová ő neki nem szabad benyúlnia.Milyen más szóval lehet szerinted megnevezni ezt a rossz tevékenységet?A többieknek köszönöm a tanácsokat.
2013. jan. 2. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom a gyerek által hozzáférhető helyen sem az édességet sem a fénymásolópapírt!!! Az édesség a spájzban van a felső polcon,a papír a szekrényben a felső polcon!

Nálunk a sarokba állítás a legnagyobb büntetés... (természetesen pisilni kimehet, de wc után irány vissza a sarok)

4 és 2 éves kisfiúk anyukája

2013. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ebben a korban ez nem szamit lopasnak, iskolas korban ernek meg ra, hogy megertsek, ilyet nem szabad csinalni. El lehet magyarazni neki, de meg nem fogja erteni. Buntetes koranak megfelelo, pl elvenni a kedvenc jatekot, 3 es fel percig ulni valahol.
2013. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lopás olyan magatartásmód, amelyek a fejlődés során sok gyereknél megfigyelhető, azonban csak akkor tekintjük hibásnak, ha biztosak vagyunk abban, hogy a gyerek tudatosan cselekszik, és közben pontosan tudja, hogy a lopás helytelen dolog.
2013. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
már ne is haragudj,aki azt írta hogy üsd meg a gyereked!hogy lehet egy 3.5 évest megütni?az enyém pont ennyi idős,soha életemben nem emelnék rá kezet.olyan mint egy kis angyalka!de szerintem nem csak ő ilyen!szégyeljétek magatokat,ha bántjátok őket!a szép szóval való nevelés a lényeg,ha első perctől így neveltétek volna,nem kellene fenyíteni!!!3 gyerekes anyuka vagyok!
2013. jan. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ez nem lopás!

ez a lopás: Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.

- számára a csoki nem idegen dolog, mivel az ő lakásában van, és sokszor kapott már belőle

- nem mástól veszi el, mert az az övé is, legfeljebb nem ehet belőle akkor amikor ő szeretné

- nem azért veszi el, hogy jogtalanul eltulajdonítsa, hanem mert szereti :)

na szóval, egy 3,5 éves gyerek nem lop!!!!!

2013. jan. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!