Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem 2,5 eves szofoga...

Hogy kezeljem 2,5 eves szofogadatlan kislanyomat?

Figyelt kérdés
Szofogadatlan, kicsit agressziv a 4,5eves noverevel.Nem csinal meg semmit amit mondok.Ja es nem beszel meg egyaltalan.:-(
2013. jan. 1. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Kislányom is 2,5 éves, bár ő egyke, így a tesóverésre nem tudok mit írni.

Én úgy kezelem, hogyha valamit nem csinál meg (pl. direkt kiborítja a ceruzáit és nem hajlandó összepakolni vagy a szétszórt dolgait nem segít összerakni), 3x szólok, utána elrakom. 1x kellett csak elraknom az építőkockáit, azóta ez beválik. Ha hisztizik, odaküldöm az erkélyajtóhoz, hogy ott hisztizze ki magát, aztán jöjjön vissza. Ezen még finomítani kell, mert nem mindig jön be:-).


Szavakat sem mond? Kislányom sem beszél, csak szavakat, azért kérdezem. Én abban bízom, ha elkezd beszélni, ez is változni fog.

2013. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk azt vállt be ,hogy a tesóival elkezdtem látványosan jólérezni magunkat és azt csinálni amit tőle kértem .Erre persze Ő is csinálni akarta. És nem ment a hiszti Pl : öltözés ,rendrakás,hajmosás.

Viszont :) épp 2,5 éves kisfiú és nekem sem beszél :) kb 40-50 szó amit tud.. szinte mindent megért..

2013. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!