Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adsz inni a gyermekednek,...

Mit adsz inni a gyermekednek, ha a vizet es a teat nem issza meg? 19 hos?

Figyelt kérdés
A vizet sosem itta meg, eddig teazott, de most par napja az se kell neki, inkabb egesz nap nem iszik. Most este kiprobaltam a szorpot, azt bezzeg megitta. De hosszutavon egeszsegtelennek tartom. Otleteket varok.. :)))
2013. jan. 2. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Tavaly nálunk is ugyanez a probléma volt. Próbálj meg nagyon kevés szörpöt tenni a vizébe, épphogy csak egy kis színe legyen. Vagy lehetőleg cukormentes gyümölcslevet szintén vízzel felöntve. Közben persze kínáld meg néha sima vízzel is, de ne keménykedj, hogy "vagy víz, vagy semmi", annyit nem ér az egész, hogy tönkremenjen a veséje.

Nálunk a nyár oldotta meg a problémát, ugyanis a nagy melegben a víz oltotta a legjobban a szomját, így visszaszokott rá.

2013. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg másmilyen teát.
2013. jan. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok mas teat adni, koffeinmentesbol nincs nagy valasztek.... MegprobaloK egy masikat, de eddig napi 1 liter teat megivott. Megunhatta? Mostanaban kezd valogatni kajak teren is.... Eddig mindent megevett.
2013. jan. 2. 23:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg féle gyümölcstea van amiben nincs koffein. Szörpöt tuti nem adnék. Enyém sem nagy ivó. De csak vizet adok neki és üres teát.

15 perce lett 20 hónapos:)

2013. jan. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, megúnta a teát!

Na jöttek a gyümölcs level hígítva, meg a gyümölcs szörp.

Semmi baja nincs tőke, anno mi is rengeteg szörpöt, üdítőt megittunk, és ki bajunk lett?!!!

Jó szörpöt kell venni, ami gyümölcsből van, és cukor, nem édesítőszer meg aroma!!!

Piroska, Szobi, Ági, yoo.. ezek azért jó szörpök, vagy Készíts hàzilag!!!

Vegyél 1 kg mirelit epert, erdei gyümölcsöt, meggyet, ribizlit, és főzz belőle otthon szörpöt!!!

Én tavasszal 20 l bodzaszörpöt, 10 l eper szörpöt főztem, őszre el is fogytak, a gyerekek imádták.

2013. jan. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"anno mi is rengeteg szörpöt, üdítőt megittunk, és ki bajunk lett?!!! "


Erre azért reagálnék. Egyrészt a mi korosztályunkban is rengeteg elhízott, rossz fogú gyerek volt. Anyósom büszkén meséli, hogy ők a kiságy rácsához szerelték a cumisüveget a kakaóval, és a gyerekek éjjel félálomban csak rácuppantak, és hogy az ő gyerekei soha nem ittak vizet, csak szörpöt. A férjem kövér kisgyerek volt, a sógoromnak pedig 10 éves korára már alig volt ép foga, szerintem van összefüggés.

A másik: gyerekkoromban egy táborban voltam, ahol az egyik fiú teljesen kétségbe esett, hogy bezárt a büfé, és mit igyon, mert szomjas. Felvetettük neki, hogy igyon vizet. VIZET???? Hát ő azt nem bírja meginni...

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy soha ne igyon mást, csak vizet, és mint írtam, tavaly nekem is be kellett adnom a derekamat, mert tényleg semmit nem ivott, de a hosszú távú cél szerintem mégiscsak az lenne, hogy szokja meg: szomjoltásra alapvetően víz, minden más csak nasi.

2013. jan. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem a szörptől rohad ki valakinek a foga, hanem mert nem mossa, és nem a szörptől hízik el valami, hanem attól hogy nem mozog, és nem megfelelően táplálkozik, nem eszik elég zöldséget húst tejterméket, csak tésztát, burgonyát.

Nézd meg, ott van Rubint Réka lánya, aki csak egészségesen táplálkozik, mégis elhízott...

2013. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!