Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A soványság szorgalmazása 3-4...

A soványság szorgalmazása 3-4 éves gyerekeknél?

Figyelt kérdés
Keresztlányom 4 éves, és 15 kiló. A magasságához képest ez elég kevés, lóg rajta minden ruha, a bőre hófehér, számomra nagyon egészségtelen kinézete van. A szülei nem foglalkoznak vele különösképpen, és bemagyarázzák maguknak, vagy hagyják a környezetük által bemagyarázni maguknak, hogy ez így jó, mert legalább nem lesz elhízott felnőtt!!! (Minhta ezen múlna.)Nem arról van szó, hogy a kislány alkatilag ilyen, hanem arról, hogy nem eszik, és nem is erőltetik neki. Egy napot velük töltöttem, két falat kajával elvolt egész nap, azt is úgy kellett beleimádkozni. Mikor kifejeztem az ellenérzéseimet, hogy szerintem egy orvost látogassanak meg, eléggé nem tetszett nekik. Az volt a válasz, hogy az oviban van egy kislány, aki azt mondta, hogy a manökenek nem esznek! Most komolyan vannak ilyen elvetemült szülők, akik a néhány éves gyereküknek, akiknek a fejlődésükhöz mindenféle vitaminokra és tápanyagokra szüksége lenne, már a korunk elcseszett szépségideálját sulykolják a fejébe? Normális az ilyen?
2013. jan. 3. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen magas a kicsi, de azért a 4 évesnek nem kevés a 15 kiló úgy általában.

Az viszont lehet, hogy össze- vissza eszik és nasizik. Szóval sose éhes igazán és rendszertelenül, meg csak a legcsábítóbb dolgokat kapja be. Sajnos ez nem ritka manapság.

2013. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ez elég elszomorító :-( Amúgy a szülők a saját testsúlyukat is ennyire kordában tartják? Nagyon rossz példa lehet egy gyereknek a szüleik hiúsága. Az én lányom is rossz étvágyú de rajta legalább nem látszik, 4 évesen 21 kg, még pocakos is kicsit. Ami keveset eszik az minőségi étel, vagy igyekszünk úgy etetni hogy minden tápanyag, vitamin, ásványi anyag bekerüljön a szervezetébe. Sokat segítene keresztlányodon a Béres csepp, ami nem csak pótolná a nyomelemeket, hanem nagyon jó étvágynövelő. Próbáld meggyőzni a szülőket, tudom nem könnyű, de még egy-két próbát megér.
2013. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Enyém is 4 éves és 18 kiló. Én "pont jó"-nak ítélem meg az enyémet, ő 108 cm magas. Viszont az evése ugyanez.. Egész nap elvan két falattal, amit csak veszekedés árán hajlandó enni.. Fogalmam sincs mitől 18 kiló :) De ő nem manöken akar lenni, sőt sztem azt sem tudja mi az.. Tényleg nem tudom mitől nem csontsovány a gyerekem, mert ennyi kajától szerintem annak kéne lennie.
2013. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tényleg tudni kéne, hogy hány centi, mert a 15 kiló egy átlagos magassághoz nem kevés. A kisfiam 102 centi és 16,5 kiló és egyáltalán nem sovány, sőt elég jó husiban van. Nemrég még 15 kiló volt ő is és akkor sem volt sovány, teljesen átlagos volt.

Az evést erőltetni szerintem nem lehet és nem is szabad. Ha keveset eszik, hát keveset eszik, viszont arra figyelni kellene, hogy az jó minőségű, egészséges dolog legyen.

2013. jan. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a manökenségre való hivatkozás tényleg baromság. Viszont az sem jó, ha az evést erőltetik, mert az csak az ellenérzést, ellenkezést váltja ki. Ahogy előttem írták, tényleg valami rendszert kellene vinni a dologba.
2013. jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Olyan 110 centi körül lehet, messze magasabb, mint az ovis társai. A szülei pedig kövérek, talán pont azért örülnek neki, hogy legalább a gyerek nem. De szerintem egy kisgyerek ne legyen sovány. Mellesleg minden hónapból két hetet beteg! Én világéletemben pufók kislány voltam, és soha nem voltam beteg. A bárányhimlőt is 18 évesen sikerült elkapnom.

Az is fura, hogy az én 1 éves fiam többet eszik, mint a 4 éves keresztlányom!

2013. jan. 3. 11:06
 7/9 anonim ***** válasza:

kedves kérdezö

kislány pont jó ,nem sovány .nekem 3 gyerekem van 2 fiam vékony testalkatu fehérbörü, 9 éves fiam 130cm és 24 kg ,10,5 éves fiam 25 kg kislányom most 12kg 94cm 2,5 éves imádja hasát mindent megeszik nem válogatos .gyerekek böven különbözöek ,az egyetlen dolog ha álandoan beteg akor adjanak a kislánynak vitamint mert folytonos betegség viszont kimeriti a gyerek vitamin készleteit ,és akor azért nem fog hizni,enni.

2013. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na azért nem szabad általánosítani.A fiam írtó rossz evő, a súlya sem nagy, három évesen alig 15 kiló, minden gatya lecsúszik róla.Engem pl. bánt a dolog, meg hogy nem eszik.Én erőltettem is, szorgalmaztam hogy egyen, de mégsem.

Két külön dokit kérdeztem már, mind azt mondta hogy ne aggódjak, nem csontsovány.Védőnő szintén.Meg hogy ne akarjak kövér gyereket.

Úgyhogy az hogy erőltetik e vagy sem, nem jelent semmit.Lehet az anyuka is végigment ezeken amin én, és már ráhagyja.Mára már én sem problémázok annyit ezen, bár még mindig rossz érzés hogy nem úgy eszik, és hogy ilyen vékonyka.

2013. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az az érzésem, hogy manapság a kövérség iránti fóbiától már a beteges soványság sem tűnik annyira betegesnek. Régi korokban, és nem is kell túl messzire mennünk, ha egy gyerek túl vékony volt, akkor az nem felelt meg a társadalmi elvárásoknak, azt mondták rá, hogy bélférges, vagy nyeszlett, és általában is betegesnek titulálták. Ma meg a duci (de amúgy egészséges) gyerek ki van kiáltva mumusnak, sajnálom is őket, mert egészen biztosan gúnyolódás célpontjai, nem mellesleg ki vannak közösítve. De miért??? Miért kell már gyerekkorban ennyire rettegni az elhízástól. Rengeteg ismerősöm van, aki kicsi korában duci volt, és felnőttként egyáltalán nem lett az, és sok olyan embert is ismerek, akinek soha nem voltak súlyproblémái, később mégis elhízott. Én örülök, hogy a fiam jó húsban van, és nem szeretném, ha soványabb lenne.
2013. jan. 4. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!