Evés-gondok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom jövő hónapban lesz 3 éves.

Születése óta szenvedek az etetésével.

14 kg volt nemrég, volt egy lázas betegsége nemrég, azóta abszolút nem hajlandó enni (reggeli, esti tejital, és kifújt.)

13,5 kg 3 évesen, köv. hónapban kezdi az óvodát, és nincs olyan, hogy reggeli, ebéd, uzsonna, vacsora. Nem tudom, mihez kezdjek, de beleőrülök ebbe...



2012. szept. 9. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne erőltesd, az sosem hoz jó eredményt.

Az én lányom sem volt ennél súlyosabb ennyi idősen.

Az meg érthető, hogy a betegség kivesz belőle, és hogy az étvágya is csak lassan tér vissza.


az oviban meg majd hozzá szokik az ottani rendhez, ez független attól, hogy otthon mi van.

Amúgy én a helyedben naponta 5x kínálnám, ha eszik eszik, ha nem, nem.

2012. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az enyém 2,5 éves kislány és 14 kiló.

szóval a te kislányod súlya totál rendben van.

az enyémé is, nem kövér, lefutkározza , pont jó ahogy van.

2012. szept. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
probál a Béress cseppet az meg hozza az étvágyát
2012. szept. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kapja egy ideje, nekünk sajnos nem használt.

Nagyon kevés kaja van, amit szeret, de már azokat sem eszi meg (kb 2 hete...)

2012. szept. 10. 09:54
 5/8 anonim ***** válasza:
a lányom 3,5 éves 13,5 kg.Nálunk is ugyanez volt mint nálatok.Egy ideje nem izgatom magam rajta.kiteszem neki az ételt és vagy eszik vagy nem.ill hagytam hagy egye amit kér.Járt bölcsibe pár hónapot eleinte le sem ült enni.Annyira nem érdekli a kaja.A reggeli tejet elhagytuk azóta elég jól reggelizik.Nagyon válogatós is.Most ovis leül enni velük és most már itthon is,Meg van a reggeli ,tízórai stb.Én azt mondom ne idegeskedj rajta annál rosszabb.Ha előtte a kaja éhen úgysem hal.
2012. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó, igazából az óvodától félek, az óvónők ezt nem tették szóvá?

És a kislányod miket eszik meg?

2012. szept. 10. 11:54
 7/8 anonim ***** válasza:
az óvónők nem mondtak rá semmit,szerintem ők már annyiféle gyereket láttak.Mondják hogy ebből abból nem akart enni ,de ennyi.A lányom nem eszik főzeléket és zöldséget egyáltalán meg.Max krumpli ás sárgaborsó főzeléket.Ami zöld vagy piros főzi azt nem.Szendvicsből ki kell venni a paprikát uborkát neki.Meg eszi a tésztákat,húst,krumplit,rizst,vajas kenyér,kalács,péksüti,joghurt,alma ilyesmit.Meg az oviban egy kicsit egymás kedvére is esznek a gyereket.Délután úgy megyek érte hogy viszek inni-enni valót és hazafelé megeszi ha kéri.Nyugodj meg majd alakul ő is csak ne idegeskedj rajta.A lányom márciusban a 3 éves státuszon alig volt 12 kg.Azóta 1,5 kg hízott pedig nem is izgultam már rajta.
2012. szept. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ebben bízok, hogy ha látja, hogy a többi.gyerek eszik, talán ő is fog.

(vajas kenyér, galuskás répás leves, sült krumpli meg gyümölcs. És itt megáll a lista. Hús, főzelék abszolút nem megy:-S)

2012. szept. 10. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!