Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A krupp mindig éjjel jelentkez...

A krupp mindig éjjel jelentkezik? Vagy délutáni alvásnál is szokott? Kruppos éjszaka után, ha a gyerek ki tudta magát pihenni, mehet oviba?

Figyelt kérdés
Kezdők vagyunk kruppban. Ezeket elfelejtettem megkérdezni a dokitól.

2013. jan. 3. 20:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
nálunk csak éjjel, de én megmutatnám másnap orvosnak
2013. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Általában éjjel jelentkezik, de nálunk volt már példa délutáni alvás közbeni/utáni ugató köhögésre, igaz akkor nem fulladt be.

Én semmi esetre sem vinném el oviba egy ilyen éjszaka után, szerintem mindenképpen orvoshoz kell menni vele. A gégéje, légcsöve begyullad, ez nem játék.

2013. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
És több, mint valószínű, hogy fertőző is, mert felső légúti betegségnél jön ki a krupp.
2013. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Igen, sokszor egy felső légúti vírusfertőzés okozza.
2013. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi!! És ha már érzed, hogy fog jönni a romham (pl rekedt a gyerek, vagy köhög, kint köd van vagy szmogriadó), akkor mit lehet tenni, hogy elkerüljük a rohamot? Pl fűtést letekerni, vizes lepedőt kiteregetni, ilyesmi segíthet?
2013. jan. 4. 08:57
 6/22 anonim ***** válasza:

Én ha rekednek a gyerekek akkor egyből adom a calciumot és az Aeriust, ha pedig hallom bármi hurutos dolgot (nátha, köhögés) akkor a nyákoldót is. Lefekvés előtt jól átszellőztetem, lehűtőm a szobájukat, bár nálunk ez már sima esti rutin. Legalább 0,5-1 órát teljesen tárva van az ablakjuk. A hideg!!! párásítást is dicsérik, én nem vettem észre, hogy attól bármi is jobb lett volna, pedig 3 hidegpárásítónk is van, kipróbáltunk mindent. Meg ami a legjobb, de ehhez gép kell: inhalálni a gyereket. Vettünk inhalátort, Salvus vízzel vagy sima gyógyszertári izotóniás sóoldattal meginhalálom Őket, és ez csodákra képes.

Nekem mind a 2 gyerekem kruppos, a befulladást mostanában sikerült elkerülni, csak az ugató köhögésig jutottak el.

2013. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hűtőt rányitod, nyugtatod és megnézed, hol van a Rectodelt.
2013. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Audrey80 jó humorod van:SDDD

Nálunk 2 kicsit érint. Most jött a 22 hónapos haza a kórházból, 1 rohama volt.

Semmit nem mondtak, hogy mitévők legyünk legközelebb. Kinyitottuk az ablakot a mentő érkezéséig és a mentőstől kapott rectodelt, mégsem lett jobban.

Na ilyenkor mi a teendő?

Van egy 4 évesünk is és ő ma reggelre kezdett el krupposan köhögni. Neki tavaly volt 1 rohama, de őt nem vitte el a mentő.

Félek már most az éjjeltől, főleg, hogy a párom éjszakás.

Pontosan mit kell tenni, hogy elkerüljük a rohamot?

Nyugtatom, oké, máramennyire lehet, ablakot nyitok, hideg párásítok, rectodelt, de megelőzni hogyan lehetne??????

Családunkban nincs hasonló betegség. Társasház, zöldövezet és itt majdnem minden gyereket érint. Ez hogy lehet?????? A házzal lehet baj? Ezer éves tégla, gázfűtéssel. Vagy mi a gond?

Ráadásul van egy újszülöttem is, szóval kicsit félek már az éjszakáktól.

Tapasztalt anyukák! tényleg mi a teendő????

2013. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

hát ez nem humor, sajnos. Amikor a gyerek megijed, akkor egyre jobban fullad, azért írtam, hogy nyissuk ki a hűtőajtót, mert az esetleg elvonja a figyelmét, hogy jé, fény és kaja (ha szeret enni), és jót tesz a hideg levegő neki. Télen inkább nem vinném ki a mínuszba takaróba csomagolva sem. Az ügyeleten is csak Rectodelt kúpot adnak neki és közlik, hogy vigyem vissza másnap, ha nem javul, kórház, ahol úgysem csinálnak vele semmit, meg úgyis kinövi. Hát ennyi a tapasztalat.

Ha hallom az ugatást, akkor viszem rögtön dokihoz, írják fel a kúpot meg mindig más gyógyszert, nekünk is van Aerius, Cetirizin és Zyrtec, állítólag az időjárás hozza elő a gyereknél.

2013. jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
ja, megelőzés, hát nekem szokta mondani az orvos, hogy vigyem haza és azonnal Rectodelt meg este meg másnap este, úgy, hogy reggel kettőt ugatott, előző nap meg még semmi baja nem volt és közli, hogy nagyon beteg a gyerek...
2013. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!