Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A krupp mindig éjjel jelentkez...

A krupp mindig éjjel jelentkezik? Vagy délutáni alvásnál is szokott? Kruppos éjszaka után, ha a gyerek ki tudta magát pihenni, mehet oviba?

Figyelt kérdés
Kezdők vagyunk kruppban. Ezeket elfelejtettem megkérdezni a dokitól.

2013. jan. 3. 20:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
8. vagyok. Nekünk 2 db rectodelt 8 e ft-ért írt fel a doki. Nem olcsóbbat, nem mást, azt. 3 gyerekünkre most van két kúpunk, semmi mást nem javasolt:(
2013. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a 4 éves már nem fog befulladni. Az én 4 évesem sem fullad már be, csak ugat. Általában reggel jelentkezik neki, és a következő éjszaka még van néhány ugatós köhögése, majd átvált hurutosba. Nála a rekedtség marad nagyon sokáig vissza, most ezt vizsgáltatjuk. Őnekik már van olyan átmérőjű gégéjük, légcső nyílásuk, hogy nem fulladnak be olyan könnyen, mint a kicsik.

Egyebet nem igen tudsz tenni, mint hogy minél hűvösebb szobában teszed le aludni, és virrasztasz mellette. Én soha nem adtam Rectodeltet megelőzésképpen, azt vészhelyzetre tartogatom. Nálunk volt rá példa, hogy éjjel -15 fokban voltam kint az udvaron az ugatós gyerekkel 1,5 órát. De rendbe is jött tőle. Jól felöltöztünk és még egy pokróccal bebugyoláltam magunkat.

Kislányom február végén fulladt be először, és utána 3-4 hónapon keresztül szinte minden időjárási frontot lereagált: 8x volt ennyi idő alatt rohama.

2013. jan. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Megelőzés, amit te megtehetsz:

-veszel egy ultrahangos hidegpárásítót a gyerekszobába és fűtési szezonban minden este alvás előtt 1 órával bekapcsolod és alvás végén kapcsolod ki, kvázi egész éjjel megy

-a radiátorra teregetést felejtsd el, az meleg párát csinál, ami nem jó

-a szoba hőmérsékelete ne legyen több 19 foknál

-napközbe se legyen 21-22 foknál több

-Én azt csinálom, ha felsőlégúti nyavaja kezd kialakulni, vagy elkezdenek berekedni, hörögni, akkor napközben 2szer adok nekik köptetőt (Ambroxol vált be) és kétszer 15-20 percig inhaláltatom őket Salvus vizzel töltött porlasztó gépnél. Reggel este calcimusc



-Roham, ugatás esetén azonnal ki a hidegre, még ha mínuszok röpködnek is! Bugyoláld be és irány kifelé! Nálunk a hűtő semmit nem ért! Kint a levegőn beadhatsz neki fél ampulla calcimuscot, megfelelő mennyiségű fenistil cseppet.

-Nyugtasd!

-Ha a hideg levegő hatására nem enyhül, akkor kúp!

-Volt, hogy nyár elején jött a krupp, amikor nem volt hideg. Olyankor előkaptam az ultrahangos párásítót és a párába "nyomtam" a fejüket. Vagy ha a porlasztó gép volt a közelben, akkor azt azonnal bekapcsoltam.


Nekünk a fülorrgégész és a gyerekorvos is immunerősítésként a probiotikumot ajánlotta, ősztől tavaszig, a bacis időszakban végig. A bonolact pro+kid ár-minőség arányban a legjobb. Lekopogom, 1 éve még csak náthásak sem voltak, nem hogy krupposak. Előtte pedig megszenvedtünk vele:(

A nagy 4,5 éves, a kicsi 3 éves és mindkettő krupphajlamos :(



Ja, oviba nem mehet! Mivel felsőlégúti vírusfertőzés hozza elő, fertőző betegnek számít. Mindemellett, ha az oviban száraz a levegő és nem kapja a köptetőt egy rohamos éjszaka után, akkor nagy baj lehet.


Amíg nem kezd el hurutossá válni a köhögése, addig naponta 2szer köptetőzd (reggel és délben, délután már ne kapjon) és maradjon otthon. Ha már hurutosan köhög (kb.3-4 nap alatt szokott átváltani), akkor a kruppveszély elmúlt.



Jobbulást

2013. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, igyekszem mindenre reagálni. 4 éves a kislány hamarosan, eddig nem volt kruppos, most karácsonykor viszont egy hosszabb kórházi tartózkodás mellett sikerült átvészelni az első rohamot.


A radiátorra teregetést természetesen hideg radiátorra értettem.


Aerius, Cetrizint, Zyrtecet nem ismerem, mindjárt rákeresek.


A kórházban azt tanácsolták, roham esetén vigyem ki az erkélyre, ha 10 perc alatt nem javul, adjam neki a Rectodeltet (4 db volt hatezer valahányszáz Ft, egy életmentő gyerekgyógyszert miért nem támogat a TB?? Ez felháborító!!! Szerintetek hol lehetne ezt szóvá tenni?? Totál kiakasztó, aki kruppos, az fulladjon meg?? Vagy haljon éhen a családja??)

Ha a Rectodelt sem használ 15 perc alatt, akkor vigyük ügyeletre (nem kell mentőt hívni, közel lakunk a kórházhoz és van kocsi szerencsére).


Ha máskor is lesz rohama, megvesszük az inhalátort, bár hallottam olyanról, akinek orvos felírta és így 3000-ért még házhoz is vitték.


Köszönöm mindenkinek, bármilyen további praktikát szívesen veszek, és jobbulást kívánok minden kis köhögőnek!!!

2013. jan. 7. 08:24
 15/22 A kérdező kommentje:

Calcimusc és Fenistil mire kell, azok nem allegriás reakció ellen valók inkább? A krupp, eddig azt mondták, egy görcs a gégében, illetve mások szerint gégegyulladás, ezt sem tudom, melyik az igaz a kettő közül, de szerintem a kálcium meg a Fenistil egyikre sem gyógyszer.


Mindenkinek zöldeztem!!

2013. jan. 7. 08:27
 16/22 A kérdező kommentje:

"Az Aerius allergia elleni gyógyszer, mely nem okoz álmosságot. Az allergiás reakciók és tünetek enyhítésére szolgál."


"Mi a Cetirizin-ratiopharm filmtabletta és mire szolgál?

Allergia ellenes készítmény

Bizonyos allergiás megbetegedések tüneteinek a kezelése szolgáló gyógyszer"


"A Zyrtec egy allergia elleni gyógyszer."


A krupp allergia lenne? Ezek szerint mégsem vírus okozza?

2013. jan. 7. 08:32
 17/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahogy én tudom, nekem így magyarázták: A gyereknek begyullad a gégéje, és begörcsöl neki, ezért annyira megduzzad, hogy elzárja a levegő útját.

A Aerius és társai (Fenistil, Zyrtec) allergiás tünetek elleni gyógyszerek, amit azért kap a a gyerkőc, mert csökkenti a duzzanatokat. Ugyanezt a célt szolgálja calcium is. Ezek által a gége és a légutak duzzanatai csökkenek és a kicsi könnyebben kap levegőt.


És hogy miért ilyen drága a kúp? Mert a kruppos gyerek szülője kénytelen megvenni, függetlenül attól, hogy mennyibe kerül. Aki nem tudja megfizetni, az nem is tudja otthon kezelni, Ők azok, akiknek egyből kórházba kell vinni a gyereket. De ha belegondolsz, nem biztos, hogy az az olcsóbb megoldás. Nálunk pl 2500 Ft-os kell fizetni naponta azért, hogy a gyerekem mellett maradhassak éjszaka.

Én azt csinálom amit Nektek is tanácsoltak: kivinni hidegre, és ha ez nem használ akkor adok csak kúpot. 2 kruppos gyerekem van, eddig 1 kúp hiányzik a 4-es csomagolásúból. Náluk szerencsére használ a hideg levegő.

2013. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Ez nagyon megnyugtató, köszönöm! Nálunk 3000 egy nap a Heim Pálban, és tekintve, hogy már hatodjára voltunk ott (korábban más probléma miatt), úgy hiszem, jobban jártak a betegségeinkkel, mint az adónk egy százalékával, amit amúgy szintén nekik adtunk, de mindegy. Ettől függetlenül amint kilátszik egyszer a fejem a munkából, meg fogom keresni azt a személyt vagy intézményt, ahol hangot adhatok a felháborodásomnak. Ez már mégicsak lelketlenség!!


Értem már a duzzanatcsökkentős dolgot, meg a gyulladást, köszi!

2013. jan. 7. 11:42
 19/22 anonim ***** válasza:
Hát igen, teljesen együtt érzek Veled. 2 kicsi gyerekem van, a születésüket leszámítva már 6x voltam kórházban velük. Kész anyagi csőd, a gyógyszer árakról pedig ne is beszéljünk. November óta beteg a kicsi, a nagynak is volt közben kruppos (szerencsére nem fulladt be) rohama. 30000 Ft-ot simán otthagytam 1,5 hónap alatt a patikában gyógyszerekre és vitaminokra. Arról ne is beszéljünk ,hogy magánrendelésre is kell vinnünk a kicsit, ami szintén nem olcsó mulatság.
2013. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
nem értem mi az,hogy a kórházban fizetni kell azért,hogy a gyerekkel lehessetek!? Én is voltam már kórházban a fiúkkal és soha nem kellett fizetni, pedig ott voltam éjjel nappal napokon keresztül. A fiatalkorúnak joga van ahhoz,hogy 1 szülő vele legyen a kórházban, ingyen és bérmentve!
2013. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!