Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki altatja még közel 4 éves...

Ki altatja még közel 4 éves gyermekét? Csak kíváncsi vagyok. Lent

Figyelt kérdés
Szóval, kisfiamnál úgy alakult, hogy sokáig szopizott( 25 hós volt). 1,5 éves korától szopi után adtam neki puszit, kijöttem szépen elbeszélgette magát a francia ágyon. Utána betettem a kiságyába. 2 évesen bölcsis lett, azóta megint nem alszik el egyedül. Ha kiakarok jönni akkor sír. Azt mondja, hogy fél, így maradok mellette. Igazából nem teher, bár néha már unom. De azért próbálkozok.
2012. dec. 28. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

4 éves lesz 2 hónap múlva.

A férjem, és köztem alszik. Csak úgy tud elaludni, ha fogj a fülemet, vagy a ferjemét, vagy mindkettőnkét:)))

Minket nem zavar, szeretünk vele aludni!

Most jön a kistesó, gondolkodunk hogy legyen, a férjem felvetette, én alszok a picivel, ő a naggyal:)))

Nekem úgy is szoptatnom kell éjjel is, nem kell majd felkelnem, a picit kiságyból kivenni berakni...

Én úgy gondolom, majd ha ciki lesz a lányunknak mikor suliba megy, hogy velünk alszik, majd maga kéri hogy külön akar aludni!

Én így voltam!

Hugommal mönnyebb volt, mert együtt aludtunk, Hugom mindig sietek fogta, csak úgy tudott elaludni.

2012. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Fürdés-meseolvasás-fogmosás-pisilés a menetrend. Ez az altatás. Ha félne, nyitva hagynám az ajtót, bevilágítana neki a villany, de nem maradnék ott, mert sosem lenne vége. Van olyan 20onéves ismerősöm, aki még mindig ne bír egyedül aludni. Olyanokat vizionál, hogy késsel felszúr valaki az ágy alól meg ilyenek.
2012. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
szerintem minél hamarabb szoktasd le erről,hagyd nyitva neki az ajtót vegyél neki éjjeli fényt és akkor nem fog félni,nálunk kisfiam 6 hónapos kora óta fürdés,pizsi puszi ölelés és megy az ágyba van éjjeli fény a szobájában és nyitva hagyom az ajtót bemenjen neki a fény,csak akkor aludt köztünk kb 2 alkalommal,mikor beteg volt,lázas és alig tudott aludni,most 20 hónapos
2012. dec. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van neki a szobájába sólámpa, az ég is altatás közben. De mégsem alszik egyedül. Azért próbálkozok. Majd lesz valahogy.
2012. dec. 28. 17:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2,5 éves korától egyedül aludt el, aztán amikor 3 évesen (2 hónapja) elkezdte az ovit, azóta azt szereti, ha mellé fekszem. Gondolom anyahiánya van. Úgy szoktam csinálni, hogy meseolvasás után lekapcsolom a lámpát, de csak behajtom az ajtót, így nincs teljesen sötét és elmegyek zuhanyozni. Ha nagyon fáradt, akkor el is alszik mire visszaérek, de legtöbbször még ébren van mikor benézek hozzá, olyankor melléfekszek és pár perc után alszik is. Ez nekem sem teher, pláne így, hogy közben le is tudok zuhanyozni, nem csak fekszek fél órát, amikor más dolgom is lenne.
2012. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Majd lesz valahogy, már nagyon nagy.

És a tesóval is elrontjátok ha magatok mellet altatjátok mindig mivel hozzászokik. :(

2012. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
most, hogy írta valaki az anyahiányt, nálunk apahiány van, és néha a 4 évesem apával akar aludni, mert nagyon ritkán látja, sokat dolgozik. Nem heti szinten, de olykor megengedjük neki, lehet, nálad is tényleg anyahiány van a bölcsi miatt, szóval ha lehet, inkább tényleg a nappali időt kellene inkább növelni vele, bár tudom, csak 24 óra egy nap.
2012. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves koráig csak betettem a kiságyba,megpaskoltam kis fenekét,puszi és ajtó becsuk.aztán kiságy undora lett,meg elkezdett már minden látni a szobába,meg félt,szóval semmi se volt jó,se kiságy,se anya nélkül,se szobába,alvás jó ideig alig alig volt,ha nálunk elaludt,visszavittem az ágyába,1 óra múlva már fent volt,vettünk közben ágyat neki,ahhoz meg lámpát,meg kidíszítettük a falakat,és melléfeküdtem még el nem aludt,de legalább a saját ágyába a saját szobájába aludt.egy darabig hagytam is,aztán szépen lassan kijöttem,végül már meseolvasás és odabújás után már ki is jöhettem,ez ovi után nekünk is változott egy kicsit,többet kéri,hogy bújjak oda,meg aludja ott míg el nem alszik,ezt meg is teszem,egy ideig csinálom,aztán én is elmegyek zuhanyozni közben,ő közben el is alszik,ha nem akkor mire mellé bújok már alszik is.bár nekem ez nem teher,ha nincs kedvem most fél órát ott feküdni akkor jön a megyek vacsizni,mindjárt jövök,addig csukja a szemét,meg fürdeni megyek stb,volt hogy 2* vittem vissza a szobájába hogy mindjárt jövök,de aztán az utolsó visszavitel után 3 perccel már aludt.szerintem az a lényeg,hogy ne az legyen neki a tök természetes hogy anya itt alszik,ide bújok,de aztán megyek,nálunk ez vált be.
2012. dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
Kisfiam 3,5eves.Mindig altattuk,de volt idoszak hogy a ritus utan otthagytuk es elaludt egyedul.Nah ez az ovi ota megvaltozott,nem bir egyedul aludni ejjel is sokszor menni kell az agyikojaba (mi agyunkba a kistesoja alszik) Azt mondja hogy fel egyedul.Van hogy napkozben sem egyedul hagyni 1 pillantra sem.Nem fogom azzal stresszelni hogy egyedul hagyom elaludni amikor fel.Eleg neki a kis eleteben levo dolgokkal kuzkodnie,olyan picikek meg.Remelem majd ha iskolaba megy megvaltozik azert a helyzet,nagyon reg aludtam mar ki magamat.....minden jot.
2012. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!