Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyenek ezek a kisgyerekek?

Miért ilyenek ezek a kisgyerekek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég volt nálunk egy ismerős a kisfiával aki most lesz 2 éves, a mi kislányunk most lesz 1. A kisfiú ahogy megérkeztek ellökte a kislányunkat, aki majdnem elesett, aztán meg amikor nem láttunk csipkedte meg megütötte. Nemrég meg a sogórnőméknél voltunk ott a kislány 2,5 éves, ott meg akkora hisztit csapott a kiscsaj, amikor a mi lányunk hozzáért a játékaihoz, hogy semmit nem tudtunk jóformán csinálni. Ő is volt, hogy ellökte a babánkat. Úgyhogy szegény kislányunk már a végén sirdogált ha közel mentek hozzá a gyerekek. Persze mindig rászóltunk a gyerekekre, hogy nem szabad bántani a kicsit, de nem sok eredménnyel...

Mitől van ez, hogy ilyenek? Nevelés, vagy ilyen típusok, vagy mi ez? Ugye ez nem általános, vagy sok gyerek ilyen?

Egyik babának sincs tesója, azis lehet baj?

Annyira rossz volt látni, hogy ilyen csúnyán viselkednek a kislányunkkal. :(

Előre is köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat.


2009. aug. 27. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, a gyerekek nem gyerekek közt nőnek fel. Nem is a legnagyobb baj, hogy nincs tesójuk, hanem, hogy nem nagyon találkoznak más gyerekekkel és nem tanulják meg milyen a játékot megosztani, együtt játszani. Ezért vannak a játszóházak, ezért jó ha sűrűn jönnek rokonok, barátok kisgyerekkel. A gyerekeknek az egymás közti viselkedést is meg kell tanulniuk.
2009. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy,bár találkoznak gyerekekkel,és nem is egykék,és a szüleik is gondot fordítanak arra,hogy ne legyenek sem durvák,sem írígyek másokkal,mégis minden erőfeszítés ellenére sorozatosan így viszonyulnak más gyerekekhez.

Mi felnőttek sem vagyunk tökéletesek,gyermekeink miért lennének azok?

2009. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nekünk is mindig ez volt a gondunk és soha se kaptam rá választ!De azt tapasztaltam,hogy a sógornőim még külön mondták is a gyerekeiknek,ha bemész gyerekek közé,akkor mindjárt verj végig mindenkit és akkor te leszel a vezér,félni fognak tőled és sose ütnek majd meg!Hát ezen annyira felháborodtam,ha nem hallom,akkor el se hittem volna!Ezt disznóságnak tartom!Nem tudom mások mit csinálnak a gyerekeikkel,de az én fiam se mer már közeliteni senkihez,mert fél,hogy rosszul jár!:(

2009. aug. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem feltétlenül nevelés kérdése. Inkább gyerek típusé.

Vannak olyan kisgyerekek, akikben ebben a korban annyira benne van az agresszió, hogy nem nagyon lehet vele mit kezdeni. Ha szép szóval fegyelmezed, nincs hatása, ha megbünteted, vagy rácsapsz a fenekére, akkor meg még olyan hisztit is csap, hogy saját magában is kárt tesz, "kifelé" pedig tör-zúz. De idővel kinövik, csak sok türelem kell hozzájuk.

Nekem is volt a kisfiamnak ilyen korszaka. Sokszor még arra is vigyázni kellett, hogy dühében magában ne tegyen kárt. Előfordult, hogy lilára és púposra verte a saját fejét. Már teljesen ki voltam akadva rajta. Szerencsére elmúlt ez a nagyon vad korszak. Mostmár egy nagyon kedves, nyugodt kisgyerek, igaz, most is rettenetesen eleven és akaratos.

2009. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem nevelés kérdése éppen ebben a korban vannak, hogy irigyek, pofozkodnak, nem adják oda a játékaikat én már várom, hogy a 15 hónapos kisfiam mikor fogja elkezdeni. Majd kinövik, addig türelem.
2009. aug. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Hát lehet hogy abban a korban vannak,de sajnos egyes szülők nem szólnak rá ilyenkor a gyerekeikre és ezek a kicsik nagyobb korukban is ilyenek maradnak!Sajnos tapasztalatból tudom!:(
2009. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Én az Utolsó előtti vagyok. Mint írtam a kisfiam 15 hónapos ő a legkisebb a környékbeli gyerekek közül a többiek kb 2 v. 3 évesek. Ha a fiam megfogja a játékaikat v. esetleg ránéz már velőtrázó üvöltésben törnek ki főleg a 2 évesek. Az én fiam meg csak néz , néha elkezd sírni, hogy most mi van, furcsa neki, szerintem, hogy ő odaad mindent ő meg semmit. A 3 évesek már mások ők is szemmel tartják a dolgaikat, de már odaadják, hisz tudják, hogy visszakapják.

Én már meg sem lepődök azon, hogy ilyenek, olvastam valahol, hogy életkori sajátosság. Ja, és a szülők hiába szólnak rájuk még jobban megy az üvöltözés, borzasztó még hallgatni is. Bízom benne, hogy nem lesz ilyen a gyerekem (hisz én sem erre nevelem), de lehet, hogy elkerülhetetlen ez a dolog. Ja, nem okoskodni akartam, csak én ezt tapasztaltam.

2009. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!