Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Kislányom 5...

Mit csináljak? Kislányom 5 éves és többször láttam már, hogy simogatja a nemiszervét nadrágon keresztül baj-e?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Dehogy baj!

Felfedezi magát, rájön, hogy ez neki jó érzés, ez teljesen természetes.


Anya óvónő, mesélte, hogy altatáskor mindig van 1-2 gyerek (fiú, lány is), aki "maszturbál", persze ez még nem olyan, mint ahogyan a felnőttek csinálják.

2013. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bölcsibe dolgoztam én is tapasztaltam ilyet,de nem tudom mi lesz a következménye majd késöbb én most közbeavatkozzak vagy magyarázzak vagy valami:::::?????
2013. jan. 7. 14:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Lányom 2 éves és van,hogy tobbszor be akar nyulni a sunijába. Néha a cumira is rául csupaszon. Elterelem rola a figyelmét.
2013. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell magyaráznod semmit, dehogy is! Éppen ellenkezőleg, próbáld elterelni a figyelmét játékkal, bármivel! Nem baj egyáltalán, teljesen természetes a dolog, félre ne érts! Csak hogy ne ez legyen az élete középpontja, hanem maradjon meg annak, ami: a pszichoszexuális fejlődés egyik lépcsőfoka. Semmi baj vele!
2013. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok ismét.

Csak hogy elhidd: nem a levegőbe beszélek, van már egy 13 éves lányom, pedagógus vagyok, és vannak emlékeim 5 éves koromból... :))

2013. jan. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De olyan kellemetlen lesz neki ha máshol csinálja és megszégyenül az hogy hat ki rá,úgy érzem nekem kell megtanítani hogy nem szabad ilyet csinálni illetlenség!!!!!
2013. jan. 7. 17:47
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Egy 5 éves már szerintem megérti, ha elmagyarázod neki, hogy ezt csak itthon illik csinálni, vagy ha más nem látja, nyilvános helyen nem. Nem megtiltani kell, de azért finoman terelgetni lehet, épp azért, hogy ne hozza magát kellemetlen helyzetbe, és esetleg ne valaki más szóljon rá érte úgy, ahogy azt te nem szeretnéd.
2013. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4. és 5. vagyok. Egyetértek az utolsó hozzászólóval, pontosan így kell szerintem is!
2013. jan. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, teljesen normális, ha simogatja a punciját, csak azt mondd el neki szépen, hogy ne más előtt csinálja, mert ez senkire nem tartozik, az ő magánügye!!! Nagyon fontos, hogy soha még csak véletlenül se szidd meg érte, és ne kelts benne a legkisebb mértékben sem bűntudatot, mert ebben semmi rossz nincs!!!
2013. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!