Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én érzem magam kellemetlenül...

Én érzem magam kellemetlenül és feszengve, közben úgy gondolom, hogy nem tehetek róla?

Figyelt kérdés

Beleestünk mi is az örök anyós-após problémába. Félreértés ne essék (már az elején leszögezem), hogy nincs problémám velük nagy általánosságban. Szerintem nagyon jó nagyszülők, csak vannak itt is, mint máshol is surlódások.


A lányunk 1,5 éves. Elkezdődött egy ideje a dackorszak, de mi az apjával elég szépen "lépítettük" már. Mondhatni hamar megtaláltuk rajta a "fogást". Így nálunk/velünk nem csinálja a hisztit. Tudja, hogy mit lehet és mit nem. Ez itthon és a közösségben is így van.

Viszont anyósoméknál nem. Hiába szólok rá, anyósom egyből megy és "rendet" rak a maga módjával. Ami nem más, mint a simogatás, kézbevevés, stb...

Már az elején modntam neki, hogy ne csinálja, de hát... anyós-após.. nyilván ők "okosabbak".

Ez a helyzet odáig jutott, hogy a lányom a cselekedetei mellé hozzátársította a hisztit (sírás). Hiába reagálom le azonnal az apjával, anyósom már egyből ugrik és kézbe veszi.

Mostanra odáig fajult a helyzet, hogy amint belépünk a házba a lányom elkezdhisztizni. Egész nap semmi baja nincs, kicsattanó az öröme, de amint bemegyünk máris fordulatot vesz és kikel magából. Persze, hiába szólnék bármit.. máris kézben van.

Engem mindig is frusztrált a sírás és feszengtem/feszengekk tőle, mert beindul a reakcióm, hogy tennem kell ellene valamit. Viszont tudom, hogy ez csak hiszti s nincs semmilyen baja/problémája.

Számtalanszor beszéltünk már velük erről, de 80%-ban süket fülekre talált a mondókánk.


Ma is fent voltunk náluk és egyből kezdődött a szokásos "mise", egy szót nem lehetett váltani, mert a lányom hisztizett. Én már rá se szólok, nem érdekel, mert a védőnő azt tanácsolta, hogy ha a nagyszülők erre "nevelték", akkor oldják is meg.

Anyósom viszont megkérdezte ma 2 perc "szünetben", hogy miért ilyen az unokájuk, amikor itt vagyunk náluk vagy ők vannak nálunk?

Én elmondtam neki a dolgokat és láttam, hogy elgondolkozott rajta. Annyit mondott, hogy igazam van és akkor majd odafigyel.

Következő percben meg már a kezébe volt a lányom, mert épp hisztizett.


Apósom meg azt mondta nyiltan, hogy neveljem meg picit a lányomat, emrt ennek nem lesz jó vége, ha mindenhol ezt csinálja. Ekkor megfogtam a lányomat, felöltöztettem és közben közöltem, hogy sak veletek ilyen, mert ti kapatáttok el.

Ezután eljöttem a lányommal haza ...


2013. jan. 9. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ezt csinálják, de vidd oda. Vagy ha elkezdik, menjetek haza, ha s szép szóból nem értenek. Teljesen elrontják.
2013. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
A nagyszülőknek ez a "dolguk". Ott lehet hisztizni, tortát reggelizni, sokat tévézni... Ez persze akkor működik, ha viszonylag ritkán van ott a gyerek. Ha ti viszont napi rendszerességgel találkoztok, akkor probléma az eltérő nevelés.
2013. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

5 emelet választ el.. igazából már nem sokáig, tehát azért kibírható ez a 3hét, mert költözünk (VÉGREEEEEEEEEEEE!) haza a saját lakásunkba... de szóval apósom beszólásán kissé berágtam..

Főleg a modorán. Úgy gondolom, hogy a lányommal nincs gond. Szófogadó, aminek azért részben én is kivehetem a részét. Nem egy problémás gyerek.

De amikor náluk vagyunk vag yők nálunk ... mintha rossz gyereket vettem volna ki a szekrényből :D


Abban reménykedem, hogyha ritkul a találkozás (havi 1-2 alkalomra), akkor megváltoznak a dolgok. De hát.. a gyerek nem felejt :/


Én meg megmondom őszintén, hogy iszonyat zavar már a lányom hisztije. Persze, kibírható napi 3-4 órában.. de ha nem muszáj, akkor nem hallgatnám végig.

2013. jan. 9. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Így rendben lesz. Havonta 1-2 alkalommal majd hagyd, hogy azt csináljanak vele, amit akarnak. Úgyis hiába mondanál bármit.
2013. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha majd ritkulnak a találkozások, akkor szépen elcsitul a probléma is, lassan, fokozatosan.
2013. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!