Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt valaki aki biciklivel...

Van itt valaki aki biciklivel hordja a gyermekét bölcsibe, vagy oviba?

Figyelt kérdés
Nálunk -6 fok van, most kicsit tanácstalan vagyok.Kisfiamat (2,5 éves) vittem családi napközibe biciklivel.Tőlünk kb 10-15 percre van biciklivel.Így öltöztettem fel: hosszú ujjú body (pelusos még), hosszú ujjú póló, vastagabb pulcsi, harisnya, nadrág, zokni,overál.Ha így öltöztettem fel,akkor szerintetek nem fázik majd meg?Persze sapka,sál és kesztyű is volt rajta.Kicsit aggódós anyuka vagyok,így inkább megkérdezem.
2013. jan. 10. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fázik meg:).
2013. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondta is,hogy nem fázik,de kérdéses,hogy ezt tudatosan mondja.Ennyi idősen el tudják már dönteni,hogy fáznak-e vagy sem?Mert én azt hallottam,hogy még nem tudják ilyenkor eldönteni.
2013. jan. 10. 10:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha fázna, mondaná! Ráadásul előtte ülsz a biciklin, te is fogod a szelet. A feneke nem fázik, mert beöltöztetted, meg gondolom pléd/párna/valami van alatta.


Én most nem merek biciklizni, mert nálunk a hó alatt alattomos, síkos részek vannak, így gyalogolunk a 3 évesemmel. 20-25 perc a bölcsi gyalog, hazafele kb. 1 óra, mivel a hóban megy, belehempereg stb. Mikor levetkőztetem, meleg a keze-lába, sőt tegnap csatakosra izzadt a háta, mivel "segített" havat lapátolni. Na, csak azért írtam le a litániát, hátha megnyugtat egy kicsit, hogy nem olyan kis gyámoltalanok már, mint akár 1 évvel ezelőtt!

2013. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen,van alatta párna is.Mikor leveszem róla az overált jó meleg a ruhája és a teste.Most nagyon megnyugodtam.Az arca viszont mindig piros.Még egy dolog érdekelne,ilyenkor a szájára ráteszitek a sálat?Van olyan,aki állítja,hogy sokkal rosszabb,valaki meg mondja,ha nem cumizik, (nem cumis) akkor legalább a hideg nem megy be.Szerintetek?
2013. jan. 10. 10:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Az arca a hideg miatt piros. Mielőtt elindultok, ha csak játszani is mentek ki, kend be az arcát valamilyen zsíros krémmel.

A sál az nehéz kérdés! Nekem azt mondta a védőnő, gyerekorvos, hogy ne tegyem a sálat a szája-orra elé, mert a kilélegzett levegő páraként lecsapódik, ráfagy a sálra, majd a fagyott kristályokat lélegzi be a gyerek. Anyukám és anyósom szeretné, ha sálat tennék a szája-orra elé. Én nem teszek csak a nyakába, azt is utálja, olyan, mint az apja, nem bírják elviselni, ha valami szorongatja a nyakukat. :-)

2013. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!