Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki sokáig kellett altatni...

Aki sokáig kellett altatni gyermekét, meddig igényelte hogy amíg el nem alszik mellette maradj?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Barátnőm lánya 4 éves múlt és még mindig ott kell mellette lenni amíg el nem alszik.

(kiskorában nagyon rossz alvó volt, 10-szer is felkelt éjjel, barátnőmmel egy ágyban aludtak, 2,5 évesen kezdte el átaludni az éjszakákat a kislány)

2013. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"akinek" bocsi. Szóval kisfiam 4 éves lesz februárban. Mellette kell, hogy legyek míg el nem alszik. Már próbálkozok, hogy kijövök, de akkor nagyon sír. M már bírta kb. 10 percig, hogy nem sírt, de utána rákezdett. Egy darabig hagytam sírni (kb. 5 percet), utána bementem hozzá. Erőteljesen szóltam már rá( tudom nem szabad), de már nagyon fáradt voltam.
2013. jan. 8. 21:42
 3/10 A kérdező kommentje:
ne értsétek félre, nem fáradság, de ma nagyon rossz és hosszú napom volt, és sajnos rajta csattant a dolog. Egyébként max. 30 perc alatt elalszik.
2013. jan. 8. 21:44
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

4 évessel nem lehet ezt napközben megbeszélni?

Mert 2 évessel értem, hogy nem lehet, de egy 3-4 éves szerintem már elég érett hozzá.

Elmondod, hogy anya ott van a másik szobában, ha bármi gondja van, szól, és Te rohansz be hozzá.

2013. jan. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Én nagylányom 8 éves és még ma is megkell várnom míg elalszik . Én rontotttam el , mivel erre neveltem .

A középső 4 éves egyedül elalszik .

A kicsi is .

2013. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 4,5éves a kisfiam,és mostanában van leszoktatóba anyuciról,ez köszönhető a kistestvér érkezésének is,aki már megszületett.Nagyon toleráns a kicsivel,tudja,hogy neki "nagyobb szüksége" van anyára,mivel még cicizik,mint neki,és meg is érti.Így hajlandó már egyedül is elaludni,bár még van ,hoyg mellé kell bujni egyszer-egyszer.
2013. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26 hónapos kisfiam pár hete egyedül alszik el, de az utóbbi napokban megint könyörög, hogy maradjak bent vele :-( nem tudom, mi történhetett vele, nem beszél róla. de örültem, hogy egyedül alszik, erre tessék, cak átmeneti volt :-DDD
2013. jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik mindig is egyedül aludt el,a másik most 4,5 és mostanában már többször előfordul, hogy egyedül alszik el (az ő ágya egyébként a hálóban van).

Én is igényeltem volna ezt gyerekkoromban, de nem kaptam meg sajnos, velem is szépen megbeszélték nappal a szüleim aztán meg érzelmileg mégis szükségem lett volna rá. Most itt állok 34 évesen, a szüleim iránt érzett bizalmamaat stabilnakmondom, de azért ott van az a kis 1% az egyedül elalvások miatt és ennyi idősen is emiatt lámpa mellett alsziom és gyakorlatilag egyedül nem tudok elaludni.

Többismerősöm is van, aki így járt. Én mindenkit csak arra tudok bíztatni, hogy ezt NE tekintse "szoktatás kérdésének", mert ez nem cípőkötés vagy fogmosás, hanem érezlmi dolog.

2013. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
6. válaszoló, amit leírtál, az tipikusan jó példája annak, hogy hogyan kell a testvérkapcsolatot alapjaiban tönkretenni.
2013. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk már az is előrehaladás, hogy nem velünk alszik, hanem átszoktattuk saját szobába. Nappal keveset vagyunk együtt, mert sokáig van oviban, amíg mi dolgozunk, úgyhogy úgy vagyok vele, hogy megértem, hogy igényli az altatást. Hiányzik neki. Ha beteg, akkor mostanában is velünk alszik, de amint jobban érzi magát, vágyik vissza a saját szobájába.

Most 3,5 éves. Szerintem még egy darabig altatnom kell.

2013. febr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!