Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 4,5 éves mennyit aludjon...

Egy 4,5 éves mennyit aludjon délután, és mennyit tud egyedül eljátszani?

Figyelt kérdés

Átlagosan normális ha 2-2,5 órát alszik, mint délutáni alvás? Este fél 9-től reggel fél 8-ig alszik? Nem sok ez? Vagy mert amúgy gyengécske fizikailag, ennyi kell hogy kipihenje a délelőttöt? Kinek mikor hagyta el a délutáni alvást a gyereke?


Illetve a szobájában nem játszik el egyedül 3 percet sem, rögtön menni kell hozzá, vagy addig kiabál.

De nem lehet non stop mellette ülni és játszani, mert a háztartást is vinni kell, vagy amíg ébren van, egyfolytában mellette kell lenni?


Nem az én gyerekem, nekem nincs is, csak sok gyerekre vigyáztam már, kíváncsiságból kérdezem.


2013. jan. 12. 18:23
 1/4 Timóca Szamóca ***** válasza:
Annyit aludjon,amennyit igényel.Nem sok a 9-töl 8-ig,ha annyi esik jól neki.Enyém 4 órát is aludt 4 évesen,mikor hogy,ez gyerekfügö.Hát ezek szerint igényli a társaságot.
2013. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az óvodában nem játszik a gyerekekkel, nem kapcsolódik be a csoportos tevékenységbe, nem énekel, mondókázik vagy fogócskázik velük, maximum egy másik gyerek mellett eljátszik a játékával. Ott egyáltalán nem igényli a társaságot, csak otthon a felnőttekét, ezek szerint..
2013. jan. 12. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:
4,5 eves a fiam, nem alszik mar delutan. Este fel 9tol fel 8ig alszik kb. Jatszik egyedul, van h fel orakra eltunik. Epit pl. De szerepjatekozni egyutt szoktunk. Igenyli o is a tarsasagot, de egyedul is elvan. Oviban aktiv.
2013. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk sem alszik már egy jó ideje a kislányom.Este 8-9 körül alszik 7-ig. 4,5 éves kislány.
2013. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!