Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez ugye csak egy átmeneti...

Ez ugye csak egy átmeneti állapot a kislányomnál? (prob. lent)

Figyelt kérdés
Lányom nemsokára lesz 2 éves. Az elmúlt 3-4 napban kezdett el intenzíven beszélni. Nagyon sok mindent teljesen jól mond, néhány egyszerű mondatot is. DE!!! Van néhány dolog, amit egyszerűen nem hajlandó a nevén nevezni, hanem valamilyen általa kitalált szóval hívja. Teljesen ki vagyok ettől. Például: nem hajlandó modnai , hogy elefánt, hanem helyette azt mondja, hogy "pú". Hiába mondjuk neki, hogy az elefánt, mondd, h elefánt... ilyenkor mélyen hallgat. 1. arra gondoltam, hogy biztos az a baj, h túl hosszú neki a szó, akkor legyen eli. Azt sem hajlandó, csak pú. És van még pár ilyen vs. a jól mondott szavak. Persze, oké, nyilván nem fogja élete végéig púnak hívni az elefántot, de félek, h egyre több ilyen szava lesz és nem fogom érteni, hogy mit beszél! Vagy ha oviba megy, mit fog gondolni rólunk szülőkről az óvónő? A ti kicsitek is csinált ilyet? Mikor múlt el????
2013. jan. 12. 21:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Három/három és fél éves kor előtt jellemző, ha nem is mindenkinél. Épp így az -akár idősebb- autisták esetén is. Átlagos esetben (ha nem autista gyermekről van szó) elmúlik szinte teljesen, 3 éves korra, bár természetszerűleg a kisgyermeki kreativitás óvodáskorban is hozhat ilyesmit, de ovisként inkább már csak alternatívaként (tehát használja a szokványos szót is az ovis, de olykor mellette mást is esetleg, néhány szó esetén). (Reinkarnációs emlék se kizárt egyébként, és a hangutánzásra építés sem.)


Röviden: átmeneti, semmiféle problémára nem utal.


Egyébként javaslom, hogy ne javítgassa senki a gyermek beszédét, és ne kérje arra, hogy mondja a felnőtt után az adott szót! A kisgyermek ösztönösen utánzással tanul, a kérés csak gátlást okoz benne. Tehát nem javaslom, hogy pl. képeskönyvet lapozgatja a szülő azt mondja: "mondd szépen, kicsim: elefánt! :)", hanem egyszerűen csak mondja ki az élőlény/tárgy nevét a szülő, miközben látja a gyermek (esetleg rá is mutathat a felnőtt arra, amit kimond), sőt, elég, ha hétköznapi beszédben egyébként is említi a felnőtt az szavakat, a gyerek úgy is szivacsként magába szívja, amiket hall, lát.

2013. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Elmúlik:) az én lányom mikor pici volt a csigát tutának mondta, Scooby Doo-t umbi dú-nak, kolbászt túbásznak :), labdát lagylának, az étel nyámmá volt. Most 3,5 éves, gyönyörűen beszél, de "hála" Dóra, a felfedező -nek most "angolul" beszél, ergo haladzsázik, nem kicsit ::)
2013. jan. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
umbi dú-s vagyok:) Azt kihagytam, hogy a kedvenc "altatója" a Csonka vers volt, illetve még most is az, és mikor szerette volna, hogy énekeljem azt mondta "tettemettemeszi"... Nem kis fejtörést okozott először :D
2013. jan. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!