Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy hete fogyókúrázom és az...

Egy hete fogyókúrázom és az utóbbi napokban levert vagyok és fáradt. Valamit rosszul csinálok vagy ez csak átmeneti állapot?

Figyelt kérdés
1100 - 1400 kcalt eszem naponta de az is benne van a pakliban, hogy keveset alszom 5-6 òrát 17 éves lány létemre.
2012. okt. 1. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha fogyózol gyenge vagy, nincs ebben semmi furcsa. Egyél gyümölcsöt.
2012. okt. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1100 az kevés. gondolom a szénhidrát is kritikusan a szükséges szint alatt van...150-180gramm között kéne enni belőle, ha nem akarsz idegroncs lenni.
2012. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
egyel több szenhidrátot, szedjel vitamint, esetleg beres cseppet, es aludj többet
2012. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az alvásnak jelentős szerepe van a levertségedben, viszont ha szükségszerű diétán vagy ( vagyis valós problémák miatt diétázol ) akkor az 1400 kcal aránylag megfelelő mennyiég, viszont figyelj arra, hogy ez az " 1100-1400 kcal " 1400 kcal legyen, különben túl kevés, valamint a bevitt táplálék minőségére is fontos odafigyelni, mert a vitamin- és ásványhiánynak rossz következményei vannak.
2012. okt. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Fogyókúra?

Tönkre fogod tenni magad, pont. Sajnálom..

1400 kcal? És mi van, ha sok szénhidrátot eszel, kevés fehérjét, és alacsony a vércukor szinted, kevés tápanyag van a testedben.. glutén érzékeny vagy? Ezekről mit mond a kalória?


Következő hétben próbáld meg, hogy reggeltől kezdve zsíros, húsos ételeket eszel zöldséggel, kevesebb gyümölccsel. Amennyi jólesik. Nézd meg az erődet, közérzetedet, melyikhez lenne több kedved, melyik egészségesebb, és hogy fogysz (ezzel fogsz természetesen, mert nem az üres kalóriákon alapszik, hanem a tested hormonális működésével).


Majd írja, ha jobban vagy (pár napot adnék rá).

2012. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem írtam, hogy tej- és gluténmentesen egyél, tehát gabonák, müzli, tejfélék nélkül.

Húst zöldségekkel: paprika, pari, uborka, karalábé, retek, cékla stb. és ne krumplival, rizzsel, kukoricával edd.

2012. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát. Vitamint szedek, 1100 kalória ritkán van, átlagosan olyan 1250-1300-at eszek meg naponta. Az étrendem 50%-a zöldségekből és gyümölcsökből áll és szerintem nincs semmi probléma a széndhidrát bevitelemmel sem. TaplalkozasHarcmuves már egy ideje nyomon követlek és nem azt mondom, hogy nincs igazad, de amiket te írogatsz, annak a 80% szokatlan dolog, amiket először hallok és az én háttértudásommal elég ellentmondásos. Lehet igazad van, de nem ismerek senkit aki a te módszereidbe vallja vagy a te módszereiddel fogyott le és nem szívesen kísérleteznék a testemmel. Szóval én maradnék a szokásos "szabályoknál", amiket az emberek 99%-a mond, bár lehet neked van igazad.

Sajnos hiába próbálok lefeküdni hamarabb, most pl. 9-kor kerültem az ágyba, mindig ilyen éjfél körül tudok elaludni, addig kattog az agyam. Az alvásomat nem tudom, hogy tudnám kontrollálni, pedig érzem, hogy fáradt vagyok, de egyszerűen nem sikerül.

2012. okt. 2. 13:03
 8/12 A kérdező kommentje:
bocsi a hibákért, nem olvastam át
2012. okt. 2. 13:04
 9/12 A kérdező kommentje:
Az ismerőseim próbálkoztak már szénhidrátszegény diétával és balul sült el. Még ezt hozzátenném.
2012. okt. 2. 13:08
 10/12 anonim ***** válasza:

ismerőseid? és őket komoly embereknek tartod?

A norbiupdét is ch szegény, nem nevezném ajánlottnak :D


Te tudod, de ne feledd hogy az emberek 99%-a az orvosára hallgat, és rákosak, cukorbetegek, ízületi bántalmaik vannak, elhízottak, vérnyomás betegek, gyógyszereken élnek (ésatöbbi).


Kicsit csalásnak tartom hogy leírom, de az a megoldás, hogy nem hiszel nekem, hanem elkezdesz a terjengő tévhiteken felül is tanulni kicsit a témáról. Mondjuk elolvasod azokat a tanulmányokat, amik már rég igazolták, hogy a koleszterin fogyasztás káros lenne, vagy a vér koleszterinszintje miatt lenne szívbetegség. Ilyen "apróságok" választják el a gyógyszeripar betegségbizniszét az egészségtől.


És akkor jöhetnek a gabonával, szénhidráttal kapcsolatos tévhitek, mondjuk [link]


[link]


Ilyesmi cikkekkel kezdve, a mögöttes tartalmat is le lehet ellenőrizni (hivatkozások, emberek, tanulmányok). Lehet az oldalon olvasni gluténról, tejről, gyógyszerekről. Orvosok véleményéről stb.

Ártani az olvasás nem árthat, azt senkinek sem mondom, hogy egy vadidegen ember tanácsaid fogadja meg. Dehogy is! Fontolja meg, és ellenőrizze le mindenki.

Ezzel sokan azt kockáztatnák, hogy bebizonyosodik előttük, hogy bakker igazam van, de ugye ez milyen rosszat tenne az egójuknak.

2012. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!