Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fejrázás csak az autista...

A fejrázás csak az autista gyerekekre jellemző?

Figyelt kérdés

Kisfiam most lesz 3 éves és kb. 2 hete elkezdte rázni a fejét. Napi rendszerességgel, általában ha az asztalnál ülünk.

Amikor kicsi volt felmerült bennem az autizmus gyanúja (nehezen barátkozik, zajérzékenység, nagyon korai választékos beszéd)

Más gyerekekre is jellemző? Nemsokára kistestvére születik, lehet hogy amiatt kicsit nyugtalanabb? Érdemes figyelnem rá?


2013. jan. 14. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

"nehezen barátkozik, zajérzékenység, nagyon korai választékos beszéd"

Ezek az én fiamra is jellemzőek, de fel sem merült, hogy autista, pedig látta gyógypedagógus és gyerekpszichológus is (más miatt). Ezek teljesen normális dolgok, nem értem , hogy ezekhez miért kötsz egy ilyen drasztikus betegséget...


Fejrázás az asztalnál szerintem valamilyen érzelmi tünet és nem idegrendszeri. Nem telnek stresszel at étkezések, nem erőlteted az ételt vagy igazítgatod folyton, hogy hogyan egyen, hogyan üljön? Nem néz tévét közben?

2013. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem. :)

Nagyon sok oka lehet, akár játékból is csinálhatja. Amiket leírtál, azért nem igazán autista tünetek, bár sok autistára is jellemzőek. De te ismered a gyereked, ha felmerül benned valami gyanú, vizsgáltasd meg szakemberrel.

Gyógypedagógus anyuka

2013. jan. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Első válaszoló,

lehet, hogy igazad van az evéssel kapcsolatban, hiszen egy ideje nem jól eszik, mi meg próbálkozunk. De lehet, hogy hagynom kéne...

Még voltak más apróbb tünetek, de nem emlékszem rájuk mert szép lassan elmúltak, de anno elég sokat olvastam autista gyerekekről és mivel még mindig bennem van a "mi van ha" és persze jobban figyelek ilyen jelekre, ami valószínű nem túl okos dolog :(

Második válaszoló,

igen van bennem gyanú, de valószínű, hogy csak túlaggódom. Kicsit más mint a többi gyerek, de ez meg lehet, hogy egyszerűen a 'nem olyan barátkozós' karakteréből adódik.

Még várok egy kicsit, lehet, hogy tényleg csak túl stresszes időszak ez most neki, hogy jön a kicsi, aztán talán ezek a tünetek is elmúlnak.

2013. jan. 15. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!