Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyire jellemző...

Szerintetek mennyire jellemző az, ahol soha nem kiabálnak a gyerekkel és egyáltalán nem "kapnak ki", nem is rosszalkodnak, nem hisztiznek?

Figyelt kérdés

Az én tapasztalatom az, hogy bármennyire is szeretnék a végletekig türelmes lenni, olykor elszakad a cérna, és kiabálok, és volt, hogy már odacsaptam amikor századszor is megcsinálta ugyanazt a veszélyes hülyeséget. Ezért meg borzasztó bűntudatom van, hogy talán túlzásba esek. Persze el szoktam neki mondani, hogy nagyon szeretem, akkor is, amikor balhézok vele, stb...

És ugyanezt hallom át a szomszédokból is mindig, hogy ugyanúgy mérgelődnek, kiabálnak, és mintha azokba a gyerekekbe is az ördög bújna bele időnként.

Ismerek olyat is, aki tényleg még soha nem ordította le, nem ültette le büntibe az enyémmel egykorú gyerekét, de ott meg a gyereknek meg se fordul a fejében, hogy ellentmondjon, vagy azért is megcsinálja, amiről tudja, hogy nem szabad.

Minden véleményre, tapasztalatra kíváncsi vagyok, és remélem aki válaszol, kulturáltan fogja leírni.


2012. nov. 30. 14:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem jellemző.


A gyereknek 2 éves kora után eljön az első dackorszak, ha nem "kezelik" a dolgot a szülők, úgy is maradnak, megszokják, hogy nekik aztán mindent szabad. Ez iskolás korban már elég gáz, ismerek olyat, akinek 9 éves gyereke mindenért földhöz veri magát, és engednek neki.

nem árt néha 1-2 atyai/anyai seggreverés és leszidás, a miheztartás végett.

2012. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így,ebben a formában nem lehet igaz.Javarészt nem ettől függ,hanem a gyerek temperamentumától függ.Ismerek ugyanis olyat aki sosem kiabál,nem veri,egyáltalán nagyon türelmes,mégis egy kis ördög a fia.
2012. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Én szoktam kiabálni az enyémmel, elég ritkán, de akkor nagy hangerővel. De ehhez tudni kell, hogy mi alapból egy csendes(ebb) család vagyunk, nincs hangos szó, nem vitázunk, és nem vagyunk hangosbeszédűek sem. (a gyerek igen, de ő gyerek, és igy van rendjén) :)


Szóval mikor rákiabálok nagy ritkán (na jó, a kiabálásnál hangosabb szokott lenni) akkor megijed, hogy mi van, és egyből "szófogadó" lesz, és bocsánatot kér, megígéri, hogy jó lesz, csak ne legyek mérges.


De nálunk az nagyon bevált, hogy mikor megint van valami, elég ha megkérdezem tőle, hogy akarod e, hogy megint kiabálva mondjam el, vagy így is megérted? És megérti... :) (én ettől nem érzem magam rossz szülőnek, a gyereket imádjuk, ő is minket, és elmondhatom, hogy jólnevelt is, így 4,5 évesen).

2012. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindig nyugodt , türelmes szülő nincsen.Ahogy mindig szófogadó, csendes, dacmentes gyerek sem.A skála meg habitusfüggő, hogy "rendezi le" a szülő a szitut . Szerintem arany középút. Én van h felemelem a hangom (ez is elég), vagy ha már 45jére sem fogad szót popórasuhintok. abból érteni szokott.
2012. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3. vagyok, amúgy tényleg a gyerek habitusától függ minden szerintem, a szomszédban sosem szólnak rá a kislányra, még rá sem csaptak soha, és mégis olyan kis jókislányos, ha rászólnak, azonnal tudja, mi van, és nem kell vele sem kiabálni, se semmi mást. :) Pedig még csak 3 éves :)
2012. nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak nehezebb időszakok, mikor felemeltem a hangom, sőt a kezére is kapott 1x-2x, hisztis időszak is volt, nem mondom, nagyon nehéz volt, de sosem kiabáltam vele és ütöttem meg. Én mindig azt vettem észre, hogy akkor "rosszalkodik" amikor velem vagy velünk nincs rendben minden. Így az én receptem az, hogy rendbe hozom magam vagy tisztázzuk a férjemmel a konfliktusunkat és a gyerek újra "visszajavul". A gyerekek minket tükröznek vissza, ha te nyugodt vagy, ő is az. Persze ez családi háttértől is nagyban függ, a mi családunkban egyébként sem jellemző a csúnya beszéd és ordibálás, annál többször látja viszont, hogy ölelgetjük, puszilgatjuk egymást és mivel a konfliktusainkat sem durva módon rendezzük, így ő is ezt tanulja el tőlünk: ha valami baja van nem veri magát a földhöz, nem ordibál, nem hisztériázik. Áprilisban lesz 5 éves, és egyre nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb "nagyfiú", úgy gondolom nálunk beérett ez a fajta hozzáállás vagy csak szerencsénk van :) 2 kislányt várok, 30 hkm vagyok, na majd meglátjuk náluk mi válik majd be :D
2012. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is a szülő vérmérsékletétől IS függ meg a gyerekétől is!! Példa rá mi és a barátnőmék. Barátnőmék csendes halk szavúak mindketten a férjével határozott a férje, meg szigorú és következetes a kislánnyal de nem kiabálnak, nem emelik fel a hangjukat viszont egy-másfél éves korától "betörték" a kislányt nem tudok jobb szót mondani rá, büntetés következett ha rosszat csinált vagy ha hisztizni próbált. A kislány maga is erős megfelelési vággyal rendelkezik, csendes nyugodtabb típus de erősen szorongó, a wcre is engedélyt kér hogy kimehessen, (5 éves múlt).

Nem úgy kapott büntetést hogy kiabáltak volna vele vagy fenekére kap egyet hanem a wc sarkába beállították és rácsukták az ajtót. hagyjuk most azt hogy szerintem ez jó dolog e, de a lényeg hogy a "csendes gyilkos" módszer se mindig humánusabb ám mint az aki kiabál.

Nálunk én is vehemensebb vagyok a férjem is néha de én úgy érzem még ha sokszor majd megőrülök is meg meg is bánom ha rákiáltottam a gyerekre hogy legalább hiteles vagyok...én nem tudnék haragudva is csendben mosolyogni és bezárni a wc be mondjuk mert ez nem én lennék és a hitelesség a legfontosabb szerintem mert a gyerek azt is érzi ha hamis vagyok, ha fogamat csikorgatva egy hangos szót nem szólok sose de közben meg majd felrobbanok.

2012. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fordítva van a folyamat: létezik olyan, hogy a türelmes, szelíd szülő egy tündéri jó természetű gyereket "kap", akit elég egyszer figyelmeztetnie, és azonnal szót fogad, nem hisztis, nyugodt stb. Ilyenkor valóban lehet így élni, és ezek a szülők hajlamosak azt gondolni, hogy a csodás nevelésük miatt olyan a gyerekük amilyen, pedig egyszerűen csak szerencséjük van.

Nekem 2,5 éves a kisfiam, egy hihetetlen eleven, jó fej gyerek, igazi kisfiú, aki azonban folyamatosan feszegeti a határait, ezért aztán vannak konfliktusok, és nem tagadom, olykor a kezem is eljár. Ellenben a barátnőm kislánya olyan, hogy elég egyszer mondani neki valamit, és azonnal csinálja! Múltkor az anyja valamiért megszidta, nem is durván, erre a kicsi lány sírva fakadt, és fogadkozott, hogy soha többet nem lesz rossz... Én csak lestem, ha én kezdek hegyi beszédbe a kisfiamnak, kinevet.

Itt igazából az a kulcs, hogy meg kell találni a gyerek természetéhez leginkább passzoló nevelési stílust. Van olyan, aki a szép szóból ért, és komolyan sérül, ha durvább módszerekhez folyamodnak nála. Másnál határozottabban kell fellépni, mert a szelídebb figyelmeztetés lepattan róla. Ezért nem érdemes szerintem elvekhez ragaszkodni, meg mindenkire alkalmazható szabályokat megfogalmazni.

2012. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ma 15:11! De igazat írsz, hallod -e! Tényleg van különbség aközött, h vki rögtön reagál érzelmileg is, és a gyerek TUDJA, h "ajjaj, most vmi gázt csináltam , anya ideges" és aközött, h csupamosoly, csupaderű, közben meg bezárja félórákra vmi sötét helyre a gyereket. Na, az az igazi kínzás szerintem!! Meg az is fontos tényleg, h a szülők közt milyen a viszony, nyilvánvaló, h az állandóan vitázó, veszekedő szülők gyerekei nem lesznek atom nyugodtak. Csak sajnos azért nemigazán lehet megúszni egy-egy vita nélkül.... mi is próbálunk javulni e téren, mert igen, volt h konkrétan közénk állt a gyerek, még akkor is ha csak felemelte valamelyikünk a hangját a másik felé. Az nagyon xar érzés :S
2012. nov. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtok, köszönöm!
2012. nov. 30. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!