Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen lehet egyedül...

Mennyi idősen lehet egyedül hagyni egy gyereket a lakásban 3-5 perc erejéig?

Figyelt kérdés
Pl. amíg kimegy az ember a postáshoz, beenged egy szerelőt, vagy beáll autóval a garázsba.
2013. jan. 16. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Egy megbízható 4 évest.
2013. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

A férjem lemegy a pincébe megrakni a kazánt, és 3 éves a fiam. De tulajdonképpen a házban van, a gyerek nem fél.

De a lányom 4,5 éves, és valamiért nagyon fél tőle, hogy egyedül hagyjuk, szóval boltba, postára biztos nem mennék még el, úgy hogy ő egyedül van otthon. Pedig csak 5 háznyira van.

2013. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 5-6 évesen legkorábban, de nagyon függ attól, hogy milyen a gyerek. Mennyire komoly, megfontolt, nyugodt, korához képest elég érett-e? Félős, ijedős-e?
2013. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem a nagy 6 éves 4 éves kora körül mertem először így ott hagyni, nekem a postaláda kb 5 méter a bejárati ajtótól, a kapunk elektromosan nyitható, így a futárokat, postást mindig behívom a bejárati ajtóig. De pl idén nyáron volt először, hogy nélkülem kimehetett az udvarra, és kb 10 percenként ránéztem. Viszont a kisfiamat aki 1, 5 éves most így télen amíg átveszem a levelet pl, becsukom az ajtót én kívül, ő belül állunk, az üveges ajtón keresztül látom, hogy ott van meg tudom, hogy nem megy el mert jönne ki utánam. Vagy ha a garázsba kiugrok ott tárolunk pár dolgot pl üdítőt, tejet is, addig nyitva hagyva az ajtót ott hagyom a picit, igaz a garázsból közvetlen be lehet menni a lakásba, így végülis olyan mintha csak egy másik szobába mennék, csak ott épp nincs fűtés.
2013. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
én pl. simán kimegyek megetetni az udvarra a kutyáinkat, vagy havat lapátolok a ház előtt, (akár 5-10 perc is lehet) addig a majdnem 4 éves lányom bent van a házban. Én mindig elmondom neki, hogy mit csinálok kint, de nagyon ritka, hogy valami halaszthatatlan dolog miatt utánam kiabálna.
2013. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
3.5 éves, a postaládáig, postásig el szoktam menni, vagy a kukát kirakni/behozni. De én is mindig szólok neki ilyenkor, és az ajtót is nyitva hagyom félig. Az utcánkba lakik egy nő, aki már másfél éves korától egyedül hagyja fél órákra, mondván hogy akkor mindig alszik, és ha felébredne sem pánikolna be hogy egyedül van. No comment...
2013. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2-3 percre gyakorlatilag születésétől.

kertes házban lakunk, mikor pici volt és aludt, akkor bébiőrrel a kezemben kiszaladtam a kutyát megetetni vagy behozni a postát vagy leszedtem pár paradicsomot mondjuk, hogy mire felkel, legyen uzsija.

már 3 éves, most is simán leszaladok a kertbe. mondom neki, hogy hova megyek, játsszon nyugodtan, ha gond van, kiabáljon :) és tényleg üvölt, hogy AAAANYAAA ha valamit akar, én meg rohanok be :) de tényleg csak 2 percekről van szó, de akinek van nagy kertje az tudja, hogy nem lehet mindig tetőtől talpig felöltöztetni a gyereket ha mondjuk kell fa a kandallóba vagy zöldségért le kell szaladni.

persze olyan is van, hogy beáll a bejárati ajtóhoz és nézzük egymást :)


olyat viszont soha nem tennék, hogy elszaladok a boltba vagy postára vagy mit tudom én, tehát ahova cipőt is kell húznom, oda ő is jön velem :)

2013. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A lányom most lesz 2 éves. Én is ugy szoktam pl kutyát etetni, hogy nyitva hagyom kicsit az ajtót, ha akar, oda jöhet, és lát. Vagy a kukát kivinni, vagy postás, ilyenek. Amíg pici volt, és aludt, nem volt gond, mert betettem a Kiságyba, amíg mondjuk kimentem aláírni a postásnak. Meg mondjuk nyáron sincs ezzel gond, mert papucs, aztán kijön. Csak ilyenkor télen nem könnyű megoldani. Mindnekinek köszönöm a hasznos választ!
2013. jan. 17. 06:35
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
egész nap egyedül avgyok és bizz van hogy ki kell mennem a szerelöért, vagy jöttek, vagy posta. amig kicsi volt járokába tettem. mostmár nagy 2.5 éves az ajtot kinyitom ha kijön utánam legfeljebb az udvarra jön amugy meg semmi balesetet nem tudna csinalni itt nekem 2-3 perc alatt. ha tudom ennél többet lennék távol kiviszem magammal. ez érthetö. de soha ennél több idöre nem hagytam magára és nem is fogom hiszen nemsokára megszületik a tesoja és akkor mind a kettö jön ki velem ha mennem kell
2013. jan. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Reggeltől estig egyedül vagyok a gyerekekkel, tehát mindent nekem kell megoldanom egyedül, nincs senki, aki megcsinálja helyettem. A kicsit -15 hónapos -beteszem a járókába, a 3 éves önállóan játszik az elkerített nappaliban, és be van kapcsolva a babyőr (oda- vissza tudunk rajta beszélni). Ha valami gond van szólnak rajta és akkor bejövök a lakásba. Nyáron meg nem csukom be a lakásajtót.
2013. jan. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!