Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Használhatja nálatok, ha igen...

Használhatja nálatok, ha igen mennyit, a gyerek a számítógépet? 6 hónapostól 6 évesig szól a kérdés, kérlek írd le az indokaidat is, miért igen vagy nem, illetve hány éves a gyerkőc!

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 12:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
2 éves korától bekapcsolom neki a YouTube -ot, ott böngészi, nézi a meséket.
2013. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Egy 6 hónapos mégis mit tudna csinálni egy számítógéppel? Ütögeti a plüssmacival?

6 évesnek esetleg már engedném, hogy gépezzen, persze csak internet nélkül, gyermeteg játékokat.

2013. jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

1,5 lányom ha ülök a gép előtt és ő ébren van, akkor felmászik rám, beül az ölembe és nyomogatja a billentyűket, vizsgálgatja az egeret, pirosan világít, ez tetszik neki. De én szinte azonnal felállok a gépe elől és viszem magammal őt is.

Több okból: kicsi még, nem kell a szemét rontani, a gépet is könnyen elnyomkodhatja.

Van neki saját gyerek laptopja azt püfölheti.

De amúgy nem is nagyon érdekli.

2013. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A 2 éves fiam azon szokta nézni mostanában a Noddyt, mert elromlott a dvd lejátszónk, így amíg nem veszünk másikat, ez a megoldás marad. A lányom 6 éves, tudja kezelni a számítógépet, de nagyon ritkán szokott gépezni (havonta max 1-2 alkalom).
2013. jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Még csak pocakban van a kisfickó, de már elgondolkodtam ezen. Úgy gondolom, hogy saját külön gép sosem lesz, bőven elég egy laptop a háztartásban. Mesét, zenét hallgatni már ovis korától engedni fogom, de akkor még nem nyomkodhatja majd, csak nézheti. Később ha suliba kell valami, akkor ahhoz használhatja. Nem szeretném, hogy olyan legyen, mint a mai 10 évesek, hogy alig tudnak meglenni net nélkül.
2013. jan. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mit nevezünk használatnak? Néznek rajta mesét, hallgatnak zenét rajta, az 5 éves fiam annyit kezeli kb. hogy vannak ilyen kirakós játékok és akkor helyére húzz a részeket meg elvezeti a macskát az egérhez meg ilyen egyszerűbb játékok de max. pár naponta 1x 1x. A 3 éves lányomat nem érdekli szerencsére.

A legkisebbem 18 hónapos, ő max tönkretenni tudná, őt nem engedem a géphez.

Egyébként nem vagyok híve a 6 év alatti számítógépes játékozásnak meg hogy a gyerek egyedül ott ül előtte és nyomkodja játszik felmegy a netre még ha gyerekoldalakat is, akkor se üljön ott félórákat órákat. Barátnőm kisfia 4 éves kora óta "gépezik" nem vonok le következtetést de múltkor náluk jártunk 10kor érkeztünk fél 12kor távoztunk, ezidő alatt a lurkó (5 éves) 10 percre jött el a géptől míg evett vmi gyümit.

Nem tudom máskor hogy lehet. Lehet ez csak 1 alkalom volt, én túlzásnak érzem nagyon.

2013. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a jutubon nézi a meséket. Viszont a jutubbal is vigyázni kel, vannak rajta fals mesék. A kicsi pónis mese a kedvence. Általában egy szobába vagyunk mikor használja a gépet. Egyszer egyedül hagytam, jön ki utánam a gyerek (4éves) a konyhába, fogja a kezemet, húz maga után a gép elé, majd mutatja nekem, hogy kattintsak az egyik jutubos pónis mesére. Kattintok, elindul a mese, a gyerek elbujik a székem mögé. Szalad a póni egy szép erdőben, elesik egy fatuskóban, nyílt törést szenved a lábán, ott terem egy vadáz, szétlővi a póni fejét tiszta vér minden. Eddig néztem. Azóta soha nem hagyom egydül a gyereket amikor a jutubon mesét néz.
2013. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szia. 6 éves a lányom, és szokott a gép előtt lenni kb. napi 1 órát. egyszervolt.hu-n játszik, meg az online játékok kicsiknek-en. Mesét a süsüt szokta nézni! Én szeretem ha az egyszervolt.hu-n játszik, mert sok képességfejlesztő is van rajta!
2013. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A fiam 6 éves. Nálunk az a szabály, hogy annyit gépezhet hétvégén, amennyit sportolt hétköznap. Nagyon lusta, laza izomzatú, "ügyetlen", gyógytornász ajánlotta, hogy mozogjon, szóval nem kínzás miatt.

Ez heti 2x1 órát jelent, vagyis 1-1 órát játszhat szombat-vasárnap. Egyébként a gép előtt ülne folyton... :(

2013. jan. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Golan Trevize ***** válasza:
13 hónaposak a fiaim, szigorúan tilos nekik a géphez nyúlni.
2013. jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!