Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Használhatja nálatok, ha igen...

Használhatja nálatok, ha igen mennyit, a gyerek a számítógépet? 6 hónapostól 6 évesig szól a kérdés, kérlek írd le az indokaidat is, miért igen vagy nem, illetve hány éves a gyerkőc!

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 12:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
3 és 5 évesek. Önállóan nem nyúlhatnak a géphez (nekem munkaeszköz, és baromira nem lenne pénzem újra). Ritkán nézhetnek rajta 1-1 mesét.
2013. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

az én babóm szokott laptopon mesét nézni(baby einstein, gyerekdalok stb) ezek max fél órás műsorok ennyi elég is neki, aztán játszunk mást.

16 hónapos (kb 4 hónapja nézi, de nem minden nap)

2013. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
6 és 8 éves fiaim naponta kb. 1,5 órát gépezhetnek, online játékokat játszanak, a normális, készségfejlesztő fajtából (pl. pizzát, tortát sütnek, taxisat, a nevüket nem tudom, de egyszerű és tényleg jó játékok). Akkor játszanak, miután hazaérünk a suliból, aztán tanulás, majd megint játszhatnak egy kicsit lefekvés előtt. Semmi rosszat nem látok benne, persze ha valami b@romságot játszanának, azt nem engedném. Szigorúan szelektálom a játékokat, viszont nem ülök felettük, értelmes gyerekek, tudják, mint jelent az, hogy nem szabad.
2013. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
2,5 éves, mesét szokott nézni a YouTube-on, vagy ha DVD-t rakunk be neki, az is a gépen megy. A 9 hónapos kislányom nem használja, nem is érdekli, ha megy a mese.
2013. jan. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

3 éves múlt a fiam, játszani szokott a szám. gépen:

[link]

[link]

[link]

A kedvencek közé lementettem ezeket az oldalakat, ő kikeresi és válogat. (memória, kifestő, ügyességi, kirakó, puzzle, hibakereső, stb.) Nagyon szereti, a touch-pad használatát is könnyen megtanulta.

Kb. hetente 4-5 alkalommal, kb. fél órát.

2013. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%

Nekem ez a 6 hónapostól 6 évesig az a kategória, hogy max. a 6 éves, aki tudja használni is már, de még neki is felesleges.

Tehát nálunk úgy van, hogy a legkisebb 4 éves. Hetente talán egyszer ülhet ide, mert itt néz néhány rövid mesét.Kisvakond, traktoros mesék, Bogyó és Babóca.


A nagyok 9 és 13 évesek, de még ők sem ülnek itt napi szinten, esetleg hétvégén egy-két órát.

Szerintem óvodás meg annál is kisebb korban teljesen felesleges pl.: számítógépes játékkal játszani. A mesenézés, zenehallgatás más, de az is csak mértékkel.

2013. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem jó oda szoktatni a géphez,mert nagyon megfogja szokni.Nekem 2,5 éves 1 nap egyszer kapcsolom be neki délelőtt hogy megnézze a kedvenc meséjét és ennyi.Ha nagyobb lesz,ennek lesz hátránya úgyis.Nme ott fog játszani a többiekel,hanem bent fog kockulni.
2013. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Négy és fél éves, mesét néz a gépen, illetve napi fél órát autóversenyezhet, kormánnyal.

Amúgy tudja kezelni a gépet, nagyon pici kora óta, hiszen látta, h az apja dolgozik vele, aztán a laptopomat is megengedtem neki, h nézegesse.Nyilván ott vagyok vele, elnyomogatni nem tudja, de nem is akarja.

Egyszerűen csak érdekli a dolog.

2013. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
2,5 éves a kislányom, igen bekapcsolom neki a laptopot.Meséket szoktam bekapcsolni neki például ma a régi Hófehérkét nézte.Több mint egy órás volt, végignézte :) Addig is csend volt.Van amikor Mickey egeret, vagy Micimackót néz, vagy ilyesmi meséket.Néha a 9 hónapos öccse is nézi de őt inkább a megfogható dolgok érdeklik, viszont ha nézi nem viszem el előle.Persze mindkét gyerkőc megfelelő távolságból nézheti csak.
2013. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!