Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy nem kapja el a...

Lehet, hogy nem kapja el a bárányhimlőt a testvérétől?

Figyelt kérdés

5 éves lányomon dec. 28-án jelentek meg a pöttyök. Előtte ugye elvileg már fertőz.

A 3 éves testvérén még mindig semmi, pedig végig együtt voltak. Eltelt kicsivel több, mint 20 nap. Még várható ezután, vagy tényleg nem kapta el? Ezen eléggé csodálkozom.


(Még annyi, hogy a lányomnak nem volt durva, kb 40 pöttyel, láz nélkül átvészelte. Ugye azért így is védett lesz már a himlővel szemben?)



2013. jan. 17. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Varicella lappangási ideje 2-3 hét. Tehát még egy-két napig ne lélegezz fel. Már akkor is lehet fertőzött,amikor a pöttyöket még nem látod. A nagyobbik betegsége is vélhetően enyhe lefolyású volt, így sajnos ő is belekeveredhet még egyszer.
2013. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a barátnőm ezt úgy oldotta meg, hogy vett 2 nyalókát mindkettőt oda adta a nagynak majd az egyiket a kicsinek így ő is egyszerre túlesett rajta.
2013. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már bocs, de elég hülye a barátnőd. Aztán ha valamelyik pl szövődménnyel kórházba kerül, mit csinált volna? Nagy az Isten állatkertje.
2013. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sem értettem miért kellett neki, de már azóta mástól is hallottam.
2013. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se lélegezz még fel, de lehet azért sem jött ki rajta, mert a nővérének is csak enyhe lefolyású volt. De amikor kijött rajta, jól be kellett volna öltöztetned (megtetted?), hogy minél jobban kijőjjenek a pöttyei!
2013. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!