Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkapni vagy nem elkapni a...

Elkapni vagy nem elkapni a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés

Keresztlányom (3éves) épp a bárányhimlőt kapta el, aki a gyerekemmel egyidős...kérdés az, hogy menjünk e át hozzájuk, hogy "megfertőződjön" a gyerekem, és essünk túl rajta ezen a betegségen?

Vélemények?


2012. jan. 25. 16:29
1 2
 1/16 anonim válasza:
Szerintem jobb lenne túl lenni rajta. Minél idősebb az ember annál kockázatosabb. Én 15 évesen estem át rajta, majdnem 40 fokos lázam volt. Rengeteg "folt" volt rajtam 2 hétig, és nagyon beteg voltam. Jobb gyermekkorban túl esni raja.
2012. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én ugyan beoltattam a gyerekemet, de ilyen szituban mint ti, biztos, hogy átvinném a gyereket, hogy elkapja, mert így legalább számíthatsz utána a betegségre. Nem úgy, mintha csak derült égből villámcsapásként jön váratlanul.
2012. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb túlesni rajta most, inkább mint felnőttként. így a legkisebb a kockázat is, és legalább számítasz rá.
2012. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Lehet el sem kapja. Pl. en immunis vagyok a baranyhimlore es a fiam genetikailag orokolte. Mikor terhes voltam akkor derult ki. A kolegam mellettem baranyhimlos lett es mivel a terhesekre veszeljes gyorsan vettek tollem vert es akkor derult ki, hogy nincs szukseg panikolasra mert immunis vagyok ra. Pedig az eletbe soha nem voltam semmilyen himlos. A kisfiam szuletese utan megnezettem es o is az. :)) A bolcsobe mar volt barnyhimlo "riado" es nem is kapta el a tarsaitol.
2012. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Én biztosan nem vinném át, ha félsz, hogy valamikor elkapja akkor inkább szerintem oltasd be.

Biztosan nem betegíteném meg akarattal a gyerekemet soha, se bárányhimlővel se semmi mással.

2012. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem oltatnám be mert nem örök életre véd csak 20-25 évre, és felnőtt korban sokkal súlyosabb a betegség.

Én bizony átvinném, essen túl rajta, le van a gond egy életre.

2012. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nagyfiam tavaly februárban elkapta az oviban és hazahozta. 10 hós volt akkor a kicsi és természetesen elkapta. Szerencsére semmilyen szövődménnyel nem járt, és egyáltalán nem bánom, hogy túlestünk rajta. A férjem is elkapta, mert ő gyerekkorában nem esett át rajta. Rettenetesen beteg volt. Úgyhogy szerintem mivel ez gyerekbetegség inkább essen át rajta most.
2012. jan. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy elkapja, de enyhén, míg a bárányhimlő esetenként súlyos szövődményeket okoz. Gondolj csak bele mit éreznél, ha átvinnéd és pont a te gyereked lenne az aki kórházba kerül a szövődményekkel...mit éreznél? Persze lehet, hogy felesleges a fejtegetés, mert már elkapta. Szerintem itt nem fogsz kapni egyértelmű véleményt így neked kell döntened.
2012. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

[link]


persze gondolom az ellentábor is talál cikket, de azért szerintem érdemes elolvasni.

2012. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha már kijött rajat, fölösleges.A himlő addig fertőző ameddig nincs jele.Ha már pöttyös, nem fertőző.

Viszont ha az elmúlt hetekben találkoztatok akkor számíthatsz rá hogy elkapta.A lappangási (és fertőzési) idő 2-3 hét.

Amúgy szerintem is jobb minnél hamarabb átesni rajta.

Én apukám tőlem kapta el 24 éves korába, meg a tesóm is tőlem ő akkor 9 éves volt.Mindkettőjüknek magas 40 fokos lázuk volt, és érthetően levertek voltak,míg nemek csak hőemelkedésem volt, és a viszketésen kívül semmi bajom.

2012. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!