Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan cselekednétek? Nem...

Hogyan cselekednétek? Nem akarok ártani a lányomnak!

Figyelt kérdés

Több,mint fél éve szobatiszta. Ágytisztaság kialakulóban,de nem tudom mit tegyek.

Egyáltalán jól csinálom??


Pelenkát nem hajlandó felvenni 3 napja.

Első délután csurom pisisen kelt fel, alvás közben nem ébredt fel a pisire. Este felkelt,ahogy becsurgott neki, majd pisilt, ágyneműcsere, és reggel száraz bugyival ébredt. Tegnap délután nem pisilt be, éjszaka viszont kétszer is, és nem ébredt fel rá. Most megint pelus nélkül alszik,és nem tudom,hogy ébred.


Tudom,hogy türelem. De jó ez így. Ráerőszakaolni nem akarom a pelenkát,de az sem lesz jó,ha minden este bepisil.


Mit csináljak???


2013. jan. 19. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idos?
2013. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 év 3 hónap
2013. jan. 19. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Éjszaka fel kell legalább egyszer ébreszteni pisilni. Így kell az éjszakai szobatisztaságra szokatni.
2013. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jajj fel ne ébreszd éjszaka,csak az alvását zavarod meg amit jó pár évre el is ronthatsz!Az éjszakai szobatisztaságra nem kell tanítani vagy szokatni!

Azt olvastam,hogy vmilyen hormontermelődésnek kell kialakulni ahhoz,hogy éjszaka tudja tartani a pisit!Ez meg állítólag 4 éves korig alakul ki.

Mi felnőttek sem kelünk minden éjszaka pisilni és még sem pisilünk be reggelre!Ez majd kialakul magától!


Várj még 1-2 hetet(addig sajna marad az ágyneműmosás)és ha ezalatt is minden éjszaka bepisil akkor vhogy visszaadnám rá a pelust mert akkor még nem érett rá és kész!Eleve a nagy átlag 2 év 3 hós körüli baba még csak barátkozik a szobatisztasággal nemhogy ágytiszta is legyen!!


nem lehet hogy túl korán kezted ezt a szobatisztaságot??vagy a gyerkőcöd jelezte??

2013. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves előzőnek jelzem, jókat ír, azonban korrigálom annyiból, hogy AMENNYIBEN NEM erőltették a szobatisztaságot, az esetben nem jelent gondot az se, ha már 10-12 hónaposa azzá vált. Kína egy részén ráadásul tudtommal már fél évesen sokan szobatiszták ,de csak pár hónaposan lehet a módszerüket alkalmazni, ami azon alapul, hogy a csecsemők megnyilvánulásait jól kel tudnia értelmeznie az anyának, és azonnal bilire tenni a csecsemőt. (Állítólag valamikor 12-24 hónapos kor között már nem jelez, vagy nem úgy jelez a gyermek.)


De ez nem feltétel, csak érdekességképp tettem hozzá a kínai eseteket. A lényeg: ha nem volt erőltetve, nem baj a korai szobatisztává válás.


Pisi szempontból az ágytisztává válás elegendő a 7. évre bár persze egy 6-7 évesnél gond, ha gyakrabban, mint havi 1-2 alkalommal pisil be éjjel, 4-5 évesnél a heti egy belefér, és az még nem utal problémára.


A többi remek, amiket ír a kedves előző, egy kis kiegészítést teszek hozzá: bár nem próbáltam még, de sokan javasolják a gumilepedőt, amíg nem ágytiszta a gyermek, de már elkezdi a pelust mellőzni a szülő. amúgy tényleg elhagyható a pelus az ágyban akár 2 évesen is, de nem gond, ha kb. 3 és fél éves korig rajta van az ágyban, és csak onnantól szoktatják le róla.


Egyénfüggő is, látod, gyermeked pl. jelzi, h nem kívánja magán. Igen, sajnos takarítással jár, de mondom, állítólag a gumilepedő olcsón beszerezhető, a takarítást megkönnyítendő.

2013. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29 éves vagyok. 7 éves koromig bepisiltem éjjel. Nem voltak lelki okai, nem vertek, stb. Egyszerűen nagyon mélyen aludtam. Anyukám minden nap éjfélkor kivitt a wc-re pisilni. Reggel nem emlékeztem rá, hogy kivitt. Gumilepedőt ő is használt, mert még így is volt baleset. Teljesen kinőttem, bár egyszer azt álmodtam, hogy a wc-n ülök, és el is engedtem magam. Arra ébredtem, hogy bepisiltem. Felnőtt fejjel :O vagy pelust kéne még kapnia éjjelre, vagy ébreszd fel. Legyen egy bili az ágy mellett és minimális fény mellett pisiltesd meg.
2013. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiamnak is volt ilyen időszaka, amikor már nem kellett a pelus (őszerinte :)), viszont éjjel bepisilt. Én egy ideig azt csináltam, hogy este, ha elaludt, akkor adtam rá a pelenkát. Mostanában meg a rendes lepedője alá kap vízhatlant is. Plusz este figyelek, hogy ne nyakaljon be két pohár vizet, és lefekvés előtt bilizés van. Ha átjön az ágyunkba, akkor meg reménykedünk, hogy szárazon ébredünk mindannyian. :)



A délutáni alváshoz meg hajtogass alá néhány törölközőt.

2013. jan. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!