Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tegyem le a cigit?...

Hogyan tegyem le a cigit? Akaratgyenge vagyok! Nem akarok ártani a babának!

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 10:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
hányadik hétben vagy? ha hányingeres leszel, az majd megoldja a problémád :) ha esetleg nem, akkor.. hát figyi, én is elég akaratgyenge vagyok/voltam, de hidd el, kibírható. úgy is, hogy előtte napi 1 doboz cigit elszívtam. a mai napig rám tör az érzés, hogy elszívnék egyet, de ilyenkor arra gondolok, hogy már rosszul is lennék tőle. 8 hetesen 2 hét nem cigizés után elszívtam egy szálat és majdnem elájultam, rosszul lettem, a szívem iszonyatosan vert.. pedig aztán nagy bagós voltam. úgy tedd le, hogy leteszed és kész. többet a kezedbe ne vedd. 9 hónapot (sőt még annyit se) ki lehet bírni cigi nélkül. utána ha nagyon nem bírod, akkor visszaszoksz és kész, a Te döntésed. én viszont személy szerint nem akarok koraszülést kockáztatni és egyéb betegségeket, amik kialakulhatnak a cigi miatt. már azt is bánom, hogy nem tettem le már a baba tervezésekor. sok erőt Neked és boldog babavárást, és ne cigizz Te nő :)
2012. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyes szál előtt arra gondoltam/gondolok, hogy most a babám arcába fújom a füstöt. Hisz nem is tud menekülni előle :-(

Én nem azt mondom, hogy leszoktam, hanem MOST NEM GYÚJTOK RÁ!

Ez megy már 4 éve :-D most már a harmadik babámmal vagyok várandós, még néha mindig kell rá emlékeztetnem magam :-(, de kibírom.

Gondolj arra, hogy majd szülés után, ha kettőbe lesztek, majd kisurranhasz néha, addig sajna ő is szívja a te füstödet.

2012. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Én is nehezen raktam le!

Nekem segített a kaja! De tényleg! Világ életemben fogyóznom kellett,hogy tartsam a súlyom. Nekem erre jó volt a cigi, mert nem voltam éhes.

Amikor terveztük a babát, úgy döntöttem,hogy akkor inkább zabálok, de leteszem. Igaz, rengeteget híztam, de legalább nem gyújtottam rá, és így,hogy ettem helyette, nem is annyira hiányzott.

Már a felét leadtam, annak amit felszedtem!

2012. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy jobb, ha te vagy kicsit feszültebb, mintha ő születne kis súllyal, és egyéb hátrányokkal.
2012. ápr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
egy nagy baj van csajok!22 hetes vagyok!Bár keveset szívok de azt sem kellene!:(
2012. ápr. 18. 10:15
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy nem csak te vagy nikotinfüggő, hanem a babád is. És azon túl, hogy mennyi problémát okozol eleve ezzel neki, még azt is megcsinálod vele, hogy te nem szoksz le a cigiről, de ő újszülöttként szokjon le és kész! Neki pont olyan elvonási tünetei lesznek, neki pont annyira fog hiányozni, mint neked, csak ehhez még hozzájön, hogy ezt az egészet nulla perces korától kell végigcsinálnia. Segítség nélkül!

Ha kicsit is szereted a gyerekedet, akkor eszedbe se jut többé, hogy cigi is van a világon! Jó kifogás, hogy akaratgyenge vagy. És ő????

2012. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
és ugyanolyan jól esik, mint előtte? nekem már csak a tudat miatt sem menne le, hogy nem csak én kapok belőle.. de hogy egy ellenpéldát is felhozhassak, barátnőm nemrég szült, végig cigizett babásan és egészséges, 39 hétre született kisfiú anyukája. engem egyébként már a szaga is zavar és még csak 3 hónapja vagyok cigi nélkül.. mire szülni megyek, addigra remélem a vágy is elmúlik. különben csak és csakis TE tudsz tenni a saját függőséged ellen. elhatározás kérdése az egész.
2012. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egész terhesség alatt cigiztem.egyszerűen nem tudtam letenni.Persze nem napi egy dobozzal, de el-el szívtam egy szálat.utáltam magam, de egyszerűen nem ment.Viszont mikor megláttam először a babámat, leesett, hogy kivel szívtam 9 hónapon keresztül.Azóta nem cigizek.Hála istennek ő egészséges lett, de nem biztos,hogy a tied ilyen szerencsés lesz.Tedd le, és gondolj arra, hogy behajolsz majd hozzá a kiságyba, és arconfujod a füstöddel?Megtennéd?
2012. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is akaratgyenge vagyok/voltam, de a terhességem alatt sikerült megállnom, és viszonylag könnyű is volt. Tudtam, hogy nem lehet,kész. Mert nem akarom ráerőltetni ezt a rossz szokást a kis növekvő életre, és valahogy ennél jobb motiváció nem is létezik, legalábbis számomra nem.

Előtte, mikor próbálkoztam leszokással, akkor mindig elcsábultam, "jaj csak most ez az egy szál", de aztán lett belőle több. De terhesség alatt erősebb volt bennem az, hogy nem akarok ártani a gyermekemnek, mint a cigi utáni vágy. Jó, hogy így állsz hozzá, mindig ha rád tör a "rágyújthatnék", gondolj a gyermekedre. Hidd el, sikerülni fog! Sok erőt, kitartást, és boldog babavárást kívánok!

2012. ápr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Annál gusztustalanabb látvány, mint egy cigiző pocakos kismama nincs. Úgy mondom ezt, hogy dohányoztam én is, igaz nem várandósan, még előtte, tehát tudom mit kíván meg a leszokás. Állj a tükör elé egy szál cigivel és meglátod, menynire rettenetes. Hogy bírod megtenni? Nem akartgyengeségről van szó! Hülyeségről! Arról, hogy ha igazán foglalkoztatna a gyereked élete, nem tennéd. Nem tudom elfogadni, hogy valaki "nem tudja megtenni", ugyanmár! Emberek szoknak le úgy, hogy nincs is ekkora motivációjuk, mint egy másik növekvő élet a testükben. Nézz szembe a saját arcoddal a tükörben és gondolkodj el azon, milyen "anya" az ilyen! Légy kemény magaddal! ITt az ideje!
2012. ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!