Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiamnak kiveszik az...

5 éves fiamnak kiveszik az orr és garatmanduláját egyszerre, mire számíthatok utána? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Konkértan 2 éve akkoorák a mandulái, hogy nem látni át közte a torkában. Szegény rosszúl hall és nem beszél tisztán. Minden 3.-4. nap lebetegszik az ovuban és 2 hetet itthon tölt.

Nekem 20 évesen vették ki a torokmandulámat, de nagyon megszenvedtem vele, félek, hogy bevérzik majd neki, mert nagyon hisztis :(


2013. jan. 22. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, nem lesz könnyű menet neki. A műtét után nem jó ha sír, próbálni kell elterelni a figyelmét. Persze lesz sírás, de nem jó ha sokat sír, mert bevérezhet neki. Max 3 nap megfigyelés után hazamehet, utána 2-3 hét a teljes felgyógyulás.
2013. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ismerősöm kisfiának 4 évesen kellett kivenni mindkét manduláját. A 3 napot műtét után végigordította, nem evett, nem ivott, nem aludt, próbálták nyugtatózni, ráadásul extra fehér bőrű, így ijesztgették sokan, hogy nehezebb lesz. Hazamehettek 3 nap után, mint akit elvágtak: szépen evett, ivott sokat, nem sírt. Őt az orvosok látványa, a nem megszokott környezet "borította" ki. Semmi szövődmény, semmi "mellékhatása" nem lett, pedig azt mondta az anyja, hogy az orvosok még ilyen ordítós gyerekkel még nem találkoztak. Ne aggódj, tudom rossz lesz, de nem annyira, mint mesélik sokan!
2013. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krisztivan ***** válasza:
Nekem 17 évesen vették ki a garatmandulámat.Egy kórteremben voltunk egy 5 év körüli kislánnyal akinek a garat és orr manduláját vették ki egyszerre.Mi a "felnőttek" több napig szenvedtünk.A kiscajszi pedig másnap már jött-ment csicsergett,mindenkinek segített,evett,ivott.Semmi problémát nem okozott neki sem az altatás sem a műtét.Szerintem ne parázz elötte,amíg kicsik a gyerekek addig sokkal könnyebb nekik és ha ti is "pozitivan" tudjátok fogadni akkor sokat segíthetsz neki.Legalábbis szerintem:-))
2013. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A mostani rendszer szerint csupán 1 éjszakát vannak bent a betegek, ez azért picit aggasztó. De remélem nem lesz gond.
2013. jan. 22. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is csak saját, régi tapasztalatom van. 4 évesen vették ki az orr és garatmandulámat, annyi a rossz emlékem, hogy visznek a műtőbe, azt mondták, hogy papagájokat fogunk nézni, de persze ez nem volt igaz, hanem bekötöztek egy székbe, mert nem altatásban vették ki. A műtét utánról semmi rossz élményem nem volt, összesen 10 napot kellett bent lenni, volt bent egy kisfiú is, vele fogócskáztunk egy csomót a folyosón. :) Gyorsan meggyógyultam, előtte levő évet végigbetegeskedtem az oviban, azóta 2 kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam beteg (29 év telt el).
2013. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fél éve, az ovi előtt vették ki 3 éves kisfiam orrmanduláját. Míg kába volt pityergett egy kicsit, de szépen meg lehetett vele beszélni, hogy hamarabb hazaereszt bennünket a doktorbácsi, ha nem sír és betartja a szabályokat. Ráadásul a cumit is elvették tőle a nővérkék nehogy bevérezzen szívogatás közben - így a cumit (kapva az alkalmon) végleg letettük.

Reggel műtötték, délre már eszméletlen sós krumpipürét kapott (hogy legyen kedve inni) este már kenyér volt a kórházi vacsora is. Másnapra már a fiam rendelt rizset és pogácsát - kérdeztem a nővéreket, azt mondták már bármit ehet, vihetem neki. Anya bent maradhatott vele, egy ágyon aludhattak ketten - kajával én láttam el őket.

Másnap hazajöhettünk. Nem volt szabad sokat szaladni (ELESNI), hirtelen lehajolni. De semmi baj nem lett.

Már a műtétet követő éjszaka megszünt a horkolása és a légvételi nehézségei!

2013. jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam megírom, hogy az altatásból felkelés utáni kis hisztit leszámítva nem volt semmi extra a műtét. Engem 19 évesen műtöttek, majd meg akarta halni, soha többé nem mennék bele, pedig volt 2 császárom is ami szintén nem gyalog galopp. De a fiam egy hős. Egy sima megfázás jobban megviselte, mint a műtét, mint mkiderült olyan óriásiak voltak az orrmandulái is mint a garat, így valószínüleg fulladozott amikor beteg volt :(
2013. febr. 24. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!