Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tartósan beteg gyerek után...

Tartósan beteg gyerek után igényelnék emelt családi pótlékot és közgyógyot. Mi a menete?

Figyelt kérdés

A doktornő ma töltötte ki a szakorvosi javaslatot 2 példányban.

Hová kell küldenem? Hány példányban? Mennyi idő alatt rendeződik el?


2013. jan. 22. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Az államkincstárhoz kell bevinni az emelt családi pótlékot igénylő lapokat. Amikor megjön a határozat, azzal egy időben küldenek igazolást a közgyógy igazolványhoz, amit majd az önkormányzatnál tudsz igényelni. Na meg küldenek utazási igazolványt is, amivel helyi járatokon a beteg gyermekkel együtt ingyen, távolsági járatokon, ill. vonattal 90% kedvezménnyel utazhattok.
2013. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak az igazolást kell elküldenem 1 példányban?
2013. jan. 22. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen egy példányt el kell küldeni a területileg illetékes MÁK-hoz.Ha 10 év alatti a tartósan beteg gyermeked,akkor GYESt is igényelhetsz,10 éves koráig,ami mellett dolgozhatsz is.Hát hogy mennyi idő az változó,én ugyan már folyamatosan kapom,tehát nem az első,nov. 9.én adtam fel az igazolást és decemberben a két ünnep között jött meg a határozat.De ez gondolom az évvége miatt lehetett,legtöbbször gyorsabban megy.
2013. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mind a kettőtöknek!

Még pici a lányom, gyeden vagyok vele. Azért jó tudni erről a gyese dologról is. :)

Holnap feladom a levelet, kíváncsi vagyok mennyi idő alatt intéződik el.

Még egy kérdésem lenne: Visszamenőleg is adják 2 hónappal, vagy csak ettől a hónaptól?

2013. jan. 22. 14:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen úgy emlékszem hogy visszamenőleg 2 hónappal,talán van az igazoláson is olyan rész,hogy ez az állapot 2 hónapja is fennállt,ha jól emlékszem.Ja és a közgyógyhoz ha a gyermek gyógyszert szed állandóan kapni fogtok egy papírt amit ki kell töltetni a gyerek orvosával,hogy milyen gyógyszerek,és talán a patikában is hogy mennyibe kerül havonta.Ebben nem vagyok jártas annyira,mert mi nem szedünk gyógyszert,de így hallottam.Mi így évente hogy nem szedünk gyógyszert 6000Ft-ot kapunk.Hát...hatalmas összeg:)
2013. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, az igazolásom van olyan kérdés, hogy a kiállítást megelőzően is fent állt-e a betegség legalább 2 hónapon keresztül. Ezért gondoltam, hogy talán visszamenőleg is adják.

Van állandó gyógyszere, több is. Jó lenne már kapni rá valami támogatást.

2013. jan. 22. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!