Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinél az apuka intézi a...

Akinél az apuka intézi a reggeli oviba indulást és utat, mennyi feladatot biztok rá?

Figyelt kérdés

Az új munkahelyem miatt hetente 3-szor én már 6-kor elindulok otthonról és csak este 6 körül érek haza. Emiatt a 4 éves lányunkat apa ébreszti, öltözteti, reggelizteti, oviba viszi és ő is megy érte. Azt mondta, hogy a hét végére azért elfárad egy kicsit.

Van valakinél igy? Nem változott a gyerek-szülő kapcsolat?

Azt veszem észre, hogy a lányunk egyre apásabb.

Hogy birják nálatok az apukák?



2013. jan. 25. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan nem apa,de párom viszi reggelent oviba kisfiamat.Ő öltözteti,sétálnak oviba,délután meg én megyek érte.Nem mondta soha hogy elfáradna...Ja! és a kutyákat is ő viszi le reggel még.
2013. jan. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

3 hétből 1 hét amikor ő viszi,1 hét amikor ő hozza el.

Ébreszti,öltözteti,reggeli,mosakodás,fogmosás,elsétálnak az oviba.Aztán párom haza,rak egy kis rendet,majd megy dolgozni.

Ha ő hozza el,akkor melóból boltba megy,majd oviba,olyankor általában főzni is ő főz (vagyis ők ketten).

Sosem panaszkodik,sőt.Jobban szereti azokat a heteket amikor ő viheti oviba.

2013. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk heti 2szer viszi hozza őket a többi napon "csak " hozza és én viszem őket reggel ( 2 en vannak).

Hát apa is lefárad tőlük meg főleg ez abban látszik hogy elfelejt ezt azt, nem visz váltós ruhát, ott felejtik a csicsis rongyot ( a kisebbnek) nem írja fel a programokat a tábláról, vagy volt olyan hogy váltócipőben hozta haza egyiket...

ezekre én mindig sokkal jobban tudok figyelni, apa szórakozottabb:)

Nálunk egyébként nem változtatott a dolgokon mert a lányom eddig is FULL apás volt és továbbra is az a fiam meg anyás ...

2013. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az elsőhöz hasonlóan, nem apa, de a párom :) Egy héten igaz csak kétszer van, hogy ő viszi, de akkor mindent épp úgy megcsinál, ahogy más napokon én. Szóval ébresztés, öltözés, készülődés, aztán viszi az oviba. Még sose mondta, hogy ez fárasztó lenne, legfeljebb azt, hogy éppen kicsit zizzent volt a gyerek reggel, mert elhülyéskedte az időt az oviban átöltözésnél, de ezt velem is el szokta játszani néha.

Gyerek-szülő kapcsolatban én nem látok változás, mondjuk az is igaz, hogy délután rendszerint én megyek a gyerekért, mert én vagyok az, aki korábban ér haza.

2013. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Végül is nem panaszkodik apa, szeretnek együtt lenni. Apa még mesét is kapcsol a reggelihez, én ezt nem szoktam, mert sietünk és igy elhúzza a kisasszony a reggelit :)

Csak nem szeretném leterhelni apát, de tényleg nem panaszkodik, legalább érti mit művelek én reggelente :)

De óriási segitség! Sokszor hallom, hogy más családokban az apuka nem veszi ki a részét ilyen sok mindenben.

2013. jan. 25. 14:40
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi felváltva vagyunk itthon,így amikor én dolgozom,akkor apa csinál mindent.Elviszi a sulist suliba,az ovist oviba,és hazafele ugyanígy.

Első perctől ez a családi ritmusunk,azóta amióta a 8 éves fiam 1,5 éves korában bölcsis lett.

A férjem még sohasem panaszkodott,tudja,hogy egymásra vagyunk utalva,mert segítségünk O!

2013. jan. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Reggelente én vittem, délután Apa hozta haza az oviból. Amikor a tesóval veszélyeztetett terhes voltam, akkor pedig hozta is, vitte is, takarított, bevásárolt, hányást feltörölt, hivatalos ügyeket intézett, engem cipelt a kontroll vizsgálatokra... soha nem panaszkodott egy szóval sem.

Most akkor szerintem megállapíthatjuk, hogy ahhoz képest, mennyit szidják a férfiakat, vannak jó páran, akik előtt le a kalappal, igaz? :))

2013. jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocs, a kérdésre válaszolva még: nem sérült a kapcsolatunk a lányommal, csak éppen megtanulta, hogy Apára is ugyanúgy lehet számítani! :) Kivéve, ha nagy lelkizésre van szükség, mert azt ő "kicsivel gyorsabban letudja", mint Anya. :D
2013. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3 as vagyok :)) nekem csak ez az egyetlen amit megcsinál apa:)) Tehát főzés mosás takarítás ilyesmikre már nem "futja" neki de nem zavar igazából.
2013. jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nálunk úgy van, hogy kelek hajnalban, összekészítek mindent, felkeltem a gyerkőcöt, felöltöztetem, stb, aztán apát keltem, ő 2 perc alatt összekapja magát és indulnak oviba. én nekiállok dolgozni, apa még hazaugrik reggelizni és megy dolgozni, majd én megyek az oviba :)

nem panaszkodik apa, mikor hazaér ő csinál rendet én csak főzök, mert ugyan itthonról dolgozom, csak heti 2x 1-2 órára kell bemennem a munkahelyemre, de sokkal több időt melózok, olyan napi 10-12 órát (határidős munkám van)

2013. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!