Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon hülyének néznének az...

Nagyon hülyének néznének az óvónők, hogyha felajánlanám, hogy kisebb csoportokat (10-18 gyermeket) délutánonként angolra vagy németre tanítanám, és nem kérek érte pénzt? Vagy csak nagyon keveset?

Figyelt kérdés

2013. jan. 26. 08:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
40%
Hát nagyon remélem, hoyg nem engednék meg. A pedagógusok azért tanulnak évekig, hogy értsenek hozzá, te ehez nem értessz, nagyon nem örülnék ha egy ilyen amatőr nekiállna a gyerekemmel tanulni aztán meg lehetne korrigálni a hibákat.
2013. jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
42%

Ne haragudj, de mi a célod ezzel igazán?

Igaz, hogy manapság nagyon felkapott az, hogy a gyerek már csecsemőként tanuljon idegen nyelvet, de...

Először tanulja meg az anyanyelvét, ne keverje meg az idegen nyelv. Főleg, hogy ennyi idősen csak az utánzásról szól az egész. Magát a nyelvet, nyelvtant nem fogja megtanulni.

2013. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
megjegyzem van egy két pedagógus akik rohadtul nem értenek hozzá...egy tanár attól mert tanár nem fog óvodásokat tanítani..pláne nem gyerekdalokra, vagy rohadt drágán. egyébként nem tudom mit lehet azon elrontani hogy eins zwei drei vagy orange yellow green..mondtam nem mindenféle nyelvtanos dolgot tanítanék nekik. egyébként ez már egy másik oviban működik (nem a városban) hanem messzebb, egy fősulis csajszi tanítja a gyerekeket, kb ingyen, semmi ilyenféle végzettséggel, és a szülők boldogan viszik a gyereket. mi vele a célom? nem tudom. szeretek gyerekekkel lenni és kész. mégjobb ha taníthatom őket. de amúgy most ez olyan dolog, hogy ne taníts semmit te sem a gyerekednek, mert nem vagy tanár? ne énekelj neki, mert a végén még rossz ritmussal énekli majd.. ne tanítsd iskola előtt a betűkre, mert lehet hogy az iskolában mittudomén másik irányból kezdik leírni? vagy ne mondd a gyerekednek hogy krumpli, mert az iskolában az burgonya lesz? ez most ilyen dolog..
2013. jan. 26. 16:20
 14/19 anonim ***** válasza:
22%
"de amúgy most ez olyan dolog, hogy ne taníts semmit te sem a gyerekednek, mert nem vagy tanár? ne énekelj neki, mert a végén még rossz ritmussal énekli majd.. ne tanítsd iskola előtt a betűkre, mert lehet hogy az iskolában mittudomén másik irányból kezdik leírni? vagy ne mondd a gyerekednek hogy krumpli, mert az iskolában az burgonya lesz? ez most ilyen dolog.." Enekelni lehet, de szolmizalni, kottat olvasni, irni nem kellene, hacsak nem vagy zenesz. Betuket csak a nyomtatott nagybetueket ajanljak a tanarok, mert nagyon ritka az a felnott, aki kepes az altalanos iskola elso osztalyaban kovetelt folyoirast irni. A gyerekbe berogzul a felnott irasa, az iskolaban sorra hibazik, hosszu ido ujra megtanitani neki a helyes betuformalast, plane hogy tulajdonkeppen ezzel azt sugallna a pedagogus, hogy anya/apa nem tud irni. A krumplit siman elmondhatod, hogy a hivatalos neve burgonya, az egeszen mas kerdes. A tanarok, tanitok megtanuljak azokat a fogasokat, metodusokat, amivel nyelvet/irast/matematikat/akarmit lehet tanitani egy gyereknek. A te "eins zwei drei vagy orange yellow green"-ed csak memorizacio lenne, nem tanulas, tokeletesen ertelmeteln. Egy 2-3 eves gyerek siman megtanulja neked a himnuszt, a Szozatot, vagy a Walesi bardokat, ha allando jelleggel ismetelgeted nekik, mert olyan fogekony a memoriajuk, csak kerdes hogy mi ertelme van. A gyerek sokra megy az "eins zwei drei vagy orange yellow green"nel....
2013. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
12%
Húha, én azért odafigyelnék, hogy az illető nem pedofil e.
2013. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem jó ötlet. Én is tanultam angolul amikor nagycsoportos voltam az oviban, és tényleg jó volt.
2013. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%
Nem hiszem hogy mindenféle pedagogiai végzetség nélkül beengednének egy csapat gyerköc közé. Így bármilyen pedofilt beengethetnének a gyerekekhez, nyilván te nem vagy az de nyilván van rá törvény ki tarthat foglalkozásokat.
2013. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
kedves 14-es! tanultál idegen nyelvet? emlékszel mit vettetek ált. iskola 1., 2. osztályában? naugye.. egy ovisnak nem is lehet mást..vagyis lehet de ahhoz kb anyanyelvű ember kell..
2013. jan. 26. 21:52
 19/19 anonim ***** válasza:
29%
Kedves kérdező. Lévén több mint a duplája a korom a tiednek, csak felső tagozatban tanultam nyelvet. Van gyerekem, aki harmadikos, emellett iskolában dolgoztam. A nyelvi tagozatos speciális osztalyoktol eltekintve nincs nyelvoktatás csak felső tagozatban. Ezekben a nyelv tagozatos osztályokban viszont normalis nyelvoktatás folyik, nem szó tanítás. Kérlek magyarázd meg, hogy miért kellene egy óvodásnak nyelvet tanulni, ha nem idegennyelvi környezetben el es egyik szülője sem idegen anyanyelvű. Arra is kiváncsi lennék, ha mar feltétlenül szükséges, akkor szerinted miért jobb, ha egy 17 eves végzettség nélküli gyerek rögzít bele helytelen kiejtéssel szavakat -mert hacsak nem az anyanyelved, nem lehet tökéletes a kiejtéssel- es nem egy szakképzett nyelvtanár!
2013. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!