Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Vagy igazuk van? Bocsi, ha hosszú lesz.

Figyelt kérdés

A fiam szeptemberben kezdte az ovit. Előtte bölcsis volt, tehát bőven volt alkalma megismerni a közösséget. Októberben megszületett a testvére, novemberben pedig behívtak minket az igazgatóhoz, aki elmondta, hogy nagyon sok baj van a gyerekkel, és ő még ilyet nem kért, de egy ideig vigyük haza délben a gyereket, januártól majd visszatérhetünk rá, hogy újra beszokjon az alvásra. Ezt alátámasztandó pszichológus felkeresését javasolta. Fel is kerestük, ő a testvérféltékenységet jelölte meg okként, és javasolta hogy valóban vigyük el. Megtettük. Azóta többször beszéltünk vele, végül január elején oda jutottunk, hogy én kértem, hogy már heti egyszer hagy aludjon ott a gyerek, mert nagyon szeretne, minden nap azzal megyünk, hogy anya, ma már itt alhatok az oviban? A pszichológus azt mondta, mehet a heti egy nap, készítsünk naptárt, hogy mikor alszik ott, így biztosan nem lesz gond, ha látja, hogy a többi napon még jövök érte. Majd arra is rábólintott, amikor azt javasoltam, hogy ha ez működik, akkor tavasztól legyen heti 2 nap ottalvás, a többin meg hazahozom, és szeptembertől meglátjuk, hogy legyen.

Kértem az óvónőktől időpontot fogadóórára, 4 alkalommal eddig, de nem kaptam, így múlt héten kedden szóltam, hogy jövő héten pénteken itt aludna a gyerek. Azt mondták, még beszélnek ők is a pszichológussal. Szerdán volt a pszichológus, pénteken kérdeztem, hogy akkor melyik nap jöjjön a kicsi, a válasz: amelyik nap szeretne. MOndtam, oké, akkor péntek. Hétvégén megbeszéltük a gyerekkel, hogy pénteket szeretne ő is, elkészítettük a naptárját.


Hétfőn boldogan újságolta minden ovistársának, hogy pénteken ő is itt alszik, mire az egyik óvónő elment, visszajött, majd félrehívott, hogy az igazgatónő üzeni, hogy "vegyem tudomásul, nem alhat ott a gyerek". EZ tényleg így működik?

Vegyem tudomásul? És üzenetben? Mondta az óvónő, hogy menjek fel beszélni, mondtam, hogy oké, a férjemmel együtt be fogunk menni. Ez annyira nem tetszett nekik, próbáltak rábeszélni, hogy egyedül menjek fel (én érzékenyebb vagyok, mint apa, így könnyebben meg tudnak győzni sajnos), de nem hagytam magam.

Most ott tartok, hogy iszonyú mérges vagyok, mert átvertem a gyereket, és felháborítónak tartom, hogy ennyire rugalmatlanok, és hogy náluk az együttműködés abból áll, hogy én csináljak meg mindent, amit mondanak, ők meg sz@rnak a fejemre, bármit kérek.

A kicsit kéne vinnem heti egyszer tornára, de oda a nagyot nem vihetem, és minden második héten délutánra kaphatok csak időpontot, így minden második héten fizetek azért, hogy legyen valaki a naggyal abban a 2-3 órában (amit amúgy az oviban alvással töltene). És ezt is tudják az oviban, de nem érdekli őket. Pedig úgy örültem, hogy a nagy szeretne ott aludni, mert így elég sok pénzt tudtunk volna spórolni a babyszitteren (összesen 12-4 közt van vele, ebből a gyerek 1-3-ig alszik és fizetek óránként 1300Ft-ot:( )

Szerintetek jogszerűen járnak el? Mit tudnék csinálni? Ötletek?


2013. jan. 29. 08:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Miiiii???? Kiteszik a gyereket az oviból????

Húú, utolsó ez azért nagyon durva, és mégis milyen jogszabállyal támasztják alá ezt? Mert ha egyszer felvették, akkor a kistesó érkezése nem lehet indok arra, hogy kitegyék a nagyot?

2013. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok, bocs, hogy nem írtam választ mostanáig, de nem ment a net, délutánra javították meg.


Szóval köszönöm a válaszokat, jó sokan írtatok, és azóta már fejlemény is van:)


1. a gyerekkel semmi gond nincs, csak a testvére miatt úgy érezte háttérbe szorul, így elkezdett több figyelmet igényelni. MIvel az oviban ha rosszalkodott (ugrált, felmászott mindenhova, stb) mindenki rá figyelt, így nagyon gyorsan rájött, hogy ha figyelmet akar, akkor mi a teendő:)

Leültünk, megbeszéltük az óvónőkkel, és abban maradtunk, hogy nem törődnek vele amíg nem csinál veszélyes dolgot. Ez bevált, elhagyta a butaságokat, mert rájött, hogy nem érdemes, mert nemér vele célt.


Sosem volt kezelhetetlen, és a szakember sem látott nála különösebb problémát, és az elmúlt majd 3 hónapban nem is volt vele különösebb gond az oviban, sokszor dicsérettel jött haza, stb. stb.


Tehát semmi olyan, ami miatt aggódni kéne.


És a fejlemény:

ma mentem a gyerekért délben, és közölte az óvónő, hogy anyuka, tegnap félreértettük egymást, persze ők vállalják, hogy ott aludjon a gyerek, és senki nem gondolta úgy, hogy szó sem lehet róla. Úgyhogy holnap ott alszik.


Egy baj van csak: nagyon kedvelem az óvónéniket, mert mindkettő tündéri aranyos, de úgy érzem, megpróbálnak hülyének nézni, és azt elég rosszul viselem. Mindenesetre úgy tűnik megoldódott a gond:D


Még egyszer nagyon köszönöm nektek, hogy ennyien próbáltok segíteni nekem! Szép estét mindenkinek!

2013. jan. 30. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!