Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyenkor mi van? Elolvasod ha...

Ilyenkor mi van? Elolvasod ha hosszú is? Tanácsokat is szívesen várok (? )

Figyelt kérdés

Van egy egy éves kisfiam.Szedek fogamzásgátlót,mégis van egy gyanúm,hogy terhes vagyok.

A férjem határozottan kijelentette,hogy Ő már nem szeretne gyereket,többek között azért,mert nem akarja,hogy majd a saját gyereke nagyapjának nézzék pl. mikor már sulis lesz a lurkó.(Bár ha most terhes lennék,csak két év lenne a két gyerek között,nem értem én ezt,de nem ez a lényeg.)

Persze tudom,hogy tesztelni kéne,mert akkor kiderül hogy mi van,és nem kellene itt találgatni...

Csak kattog az agyam...azt megdumáltuk,hogy HA esetleg véletlenül teherbe esnék,akkor amennyiben nem áll fenn a veszély,hogy a gyógyszer miatt akár beteg is lehet a pici,semmi esetre sem vetetnénk el.

De mégis van egy olyan érzésem,hogy ha ez bekövetkezne,csak rákényszeríteném a férjemet,hogy még egy babát vállaljunk,pedig tudom hogy Ő már nem szeretné.

Lehet hogy zavarosnak tűnik ez az egész,de várom a hozzászólásokat.


2010. dec. 6. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem zavaros,de tényleg csak akkor lenne ezen érdemes gondolkodni,ha már biztos,hogy terhes vagy. Azután elmondani a férjednek és várni a reakciót. Lehet,hogy teljesen másképp fog reagálni,mint gondolnád,nem csak a nőkre hat lelkileg,hogy anyák lesznek :) De hogy ennyire agyalsz a dolgon,nem az van véletlenül,hogy te még mindenképp szeretnél babát? Ha így van,akkor ezt nagyon át kellene beszélnetek.
2010. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.Szeretném is meg nem is.

A mostani anyagi helyzetünkre még egy babát vállalni elég nagy felelőtlenség lenne....

2010. dec. 6. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy valóban úgy van, annyira vágysz még egy babára, hogy tudat alatt érzed a várandósság jeleit. Csinálj egy tesztet, aztán lehet agyalni hogyan tovább.
2010. dec. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát a gyerekvállalás2emberen múlik, ez tény.

Az sem épp szerencsés, ha most enged neked, és azt mondja, ok, legyen, aztán később rájön, hogy ő ezt nem tiszta szívéből szerette volna

Nehéz helyzet, ez tény

2010. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdés tegnapelőtti. Azóta sem csináltál tesztet? Amúgy nem teljesen értem a kérdésed, tulajdonképpen véleményeket vársz, hogy mások mit tennének ebben a helyzetben? De hisz igazából már amúgy is megválaszoltad, mert azt írtad, semmiképp sem vetetnétek el. De közben meg megjegyezted azt is, hogy nagy felelőtlenség lenne a jelenlegi anyagi helyzetetejben, plusz férjed sem rajongana. Elég ellentmondásos.

De először is, először legyen egy pozitív teszt a kezedben, utána kell eldönteni, hogyan tovább. Így teljesen felesleges erről beszélgetni, hogy ez csak a te gyanúd, és semmi nem támasztja alá, sőt fogamzásgátlót szedsz, amit ha rendesen alkalmazol akkor nagyon-nagyon minimális esélye van, hogy becsússzon terhesség, nem kizárt, de elég valószínütlen.

Nem bántásképp írtam ezeket, csak tényleg nem értem mért jobb olyanon rágódni, meg problémázni, ami egyáltalán nem biztos. Amúgy megkérdezhetem, hogy mire alapozod a gyanut?

2010. dec. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már mindegy.Negatív lett a teszt.

Pont az ellentmondásos érzéseim miatt írtam ki a kérdést.Azért köszönöm a válaszokat.

2010. dec. 9. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!