Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 évesedet hagyod vagy sem?

Krisztivan kérdése:

2.5 évesedet hagyod vagy sem?

Figyelt kérdés

Ma a gyógyszertárban a fiam várakozás közben megnézegette a kirakott dobozos gyógyszereket,megkérdezte mi micsoda és utána visszahelyezte oda ahonnan elvette.Egy sor volt ahova nem tudta visszarakni mert vékony dobozok voltak.Figyeltem a gyerekre,nehogy kárt csináljon,de Ő csak pakolt.Fizettem,utána szépen visszaállítottam a dobozokat a helyükre és megigazítottam a többit is,hogy rendesen álljanak.Ekkor a gyógyszerésznő ránk szólt,hogy nem azért vannak hogy pakoljanak utánunk és különben sem kell a gyereknek megfogdosni mindent.Mondtam neki,hogy mindent visszaraktam,nincs vele dolga!Erre azt mondta,hogy meg kellene nevelni a fiamat!

Kicsit durrant az agyam és mondtam neki,hogy minek neveljem én van itt olyan aki neveli helyettem!

Szerintetek én vagyok túl engedékeny?Vagy tényleg nem lehet megnézegetni a kitett árút?A 2.5 éves gyereket nem nézhet körül?


2013. jan. 31. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne húzd fel magad ezen. A gyógyszertárosnak tuti nincs gyereke, nem tudja, hogy milyen ez. Szerintem ő volt a bunkó. Ha legközelebb mennék, akkor is engedném a gyereknek, hogy megfogja a dobozokat.
2013. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam is megszokta nézni. Utána szépen megigazítottuk. Nekünk még ebből nem volt gondunk.
2013. jan. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Azóta ezen jár az agyam,pedig úgy érzem nem csináltunk rosszat.Hát ez van,túllépek:-))
2013. jan. 31. 13:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nincs kirakva doboz mind üveg mögött van


ránk azért szóltak h a gyerek ne maszatolja össze az üveget :-(

azóta nem oda megyünk :-)

2013. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kislányom ugyanezt csinálja, sőt, még zsákmányol is belőle. Kedvenc patikánkban pedig rendszerint adnak is neki valamit, amit nyugodtan nézegethet, hazavihet. A patikus volt bunkó, veletek semmi gond.
2013. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért én beraknám ezt a patikust is egy jó pár óra hosszára valahova, ahol szét unja a fejét és nem nyúlhat semmihez. Az én fiam piszkosul kíváncsi természet, de tényleg. És nem az, hogy rossz vagy szófogadatlan, hanem minden érdekli és mindent meg akar nézni, meg akarja fogni, hogy megvizsgálja. De semmi rosszat nem tesz közben, vagy visszateszi a dolgokat, vagy ha elkérem tőle, akkor odaadja nekem és én visszateszem.

És ugyanez a boltba, a patikába vagy akárhol. Mi kis településen élünk és sokszor én szabadkozok, hogy ilyen a fiam és még a boltban, meg a patikában mondják, hogy ne szabadkozzak, ilyenek a gyerekek és kész.

Ez nem jelenti azt, hogy neveletlen a gyereked. Mert ha az lenne, akkor nekiállt volna a gyógyszereket dobálni, vagy szaladgálni, kiabálni a patikába. Ha ezt csinálta volna, akkor megértem, hogy ideges, de így, hogy csak megnézte és ráadásul úgy, hogy figyeltél közbe végig rá, hát szerintem igen rossz napja vagy természete volt a patikusnak.

2013. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát azért is bosszant mert mindig ebbe a patikába járunk.A többi gyógyszerész tök aranyos és nem is volt még ilyenből,semmilyen boltban összetűzésem.
2013. jan. 31. 14:37
 8/12 anonim ***** válasza:

én nem engedem fiamnak, hogy nyúlkáljon....2,5 éves és már elég jól tudja, hogy mikor vásárolni/gyógyszertárba megyünk akkor nem piszkálhat semmit...

de azért durva volt a gyógyszertáros...

2013. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Alapjában véve nem lenne ezzel a sztorival gondom, ha nem gyógyszerekről lenne szó. Mert különfélék vagyunk és különféleképp neveljük a gyerekeinket és ez nagyon jól van így. De a gyógyszer veszélyes és ezt meg kell tanulnia a gyereknek, ez nem vicc.
2013. jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es.Igen ,ebben igazad van.De nem akarta kibontani.nem akarta megnyalni.Nem teheti ezeket a dolgokat csak az engedélyemmel és ezt nagyon jól tudja.
2013. jan. 31. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!