Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák összecsapása? Hagyjam...

Anyukák összecsapása? Hagyjam magam, vagy ne? Kisebb város, inkább falu, játszótér, mindenki ismer mindenkit. Mi vagyunk 4-en örökösen együtt, azaz 3 kisfiú 20 hónaposak és 1 kislány szintén 20 hónapos.

Figyelt kérdés

....És mi anyukák,27-36 éves korig. Két kisfiú és a kislány nagyon nyugodt természet, nincs is velük semmi baj.Viszont a harmadik fiú, kissé más.elevenebb, kissé erőszakos,örökmozgó kisfiú. Mindennaposak azok a helyzetek amikor mindeki kihoz a játszóra ezt azt, traktort, szánkót, kisbiciklit kinek mi jut aznap az eszébe, de senki nem jön üres kézzel, a gyerekének hoz játékot. Amikor ez a kisfiú megérkezik, mindenkitől elvesz mindent, van, hogy ha nem adja pl az én fiam akkor simán fellöki a fiamat, és úgy veszi el tőle amit elakar, de a kislányt is fellöki. Sokszor van ebből sírás, de kisfiú anyja szerint jól van ez így, az erősebb győz. De minket nagyon zavar már ez. Hisz én is erősebb vagyok az ő fiánál mégsem lököm arrébb, ha az utamban áll. Előfordult már az is, hogy elakarta venni a fiamtól a játékát, de az enyém nem adta neki oda, erre a másik kisfiú elkezdett sírni. Sírt sírt, az anyja nem igazán csinált vele semmit. Aztán amikor megunta, hogy sír a gyerek odajött és elkérte a fiam játékát, hogy adjuk oda, mert addig az ő fia addig fog sírni míg meg nem kapja. Én erre odaadtam neki a játékot,de teljesen megdöbbentem.

A barátnőm szerint szólnunk kellene, hogy ez így nem jó. De én meg már nem vagyok benne biztos, hogy merjek e szólni, félek, hogy csak én csinálok ebből ekkora ügyet, és tulajdonképpen így kellene viselkedni ahogy ők viselkednek.

Igen, megerősítést várok, Ti szólnátok a helyünkben a harmadik kisfiú anyukájának?


2013. febr. 2. 14:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%

5ös vagyok na nálunk is így megy...ha "dávidka" nem kaphat meg vmit éktelen ordításba kezd és akkor vagy hallgatjuk ahogy ordít rohadt hosszú ideig anyuka meg ott áll és várja hogy majd mi odaadjuk neki a játékot, (mert azért egy jóérzésű anyukának tök rossz érzés látni hogy a másik kicsi gyerek hosszasan sír vmiért) vagy odaadjuk neki.

Dávidka más játékával játszhat de a sajátját rögtön vissza kell adni neki ha meglátja hogy mondjuk másik gyerek hozzányúlt. Szóval semmi kölcsönösséget nem tanítanak neki...az én gyerekeim meg szegények nem értették/értik hogy hogy van ez hogy ő ordít egyet és megkap bármit még az ő játékukat is, ő meg visszafelé semmit se ad csak elvesz...

2013. febr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen, ugyanez. Nem egy játszóra járunk? :-)))

Én is adtam már oda Dávidkának játékot csak, hogy beduguljon....de ez csak egyszer fordult elő. Felőlem sírhat, engem nem érdekel, sőt még a fejemet is elfordítom.

2013. febr. 2. 15:57
 13/17 anonim ***** válasza:
94%

:))) Nem hiszem, egyébként mindenhol vannak ilyenek szerintem, többször hallottam már ilyet mástól is hogy egy egy anyuka ez a típus aki úgy nevel hogy nem nevel...

Csak ugye ha van 20 játszótér akkor továbbsétálok a következőhöz de nálunk nincs, csak 2 mint írtam :((

Hát egyébként meg ez is olyan rossz mert a gyerekemet a jóra szeretném nevelni, hogy nem vagyunk közömbösek mások iránt ha sír vagy rossz kedvű vagy fáj valamije a másik babának akkor igenis vegye észre , legyen "érzékeny" az ilyen dolgokra úgyhogy nagyon rossz oda se figyelve tovább játszani holott látjuk hogy dávidka őrjöng teszem azt...és a fiam vagy lányom kérdezi is hogy mi baja miért sír stb...

2013. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem 3 dolgot tehetsz.

1. "Dávidkát" teljes mértékben ignorálod, és bőgjön amennyit jólesik.

2. Elkezded Te "nevelni", hogy "Dávidka", most "Andriska" játszik a kisautóval, majd ha befejezi,akkor megkaphatod egy kicsit, vagy gyere ide, hozd a te autódat, és játszunk együtt. De elvenni mástól nem szép dolog.

3. Megkéred anyukát, hogy tanítsa meg "Dávidkának", hogy kell viselkedni. ÉS, hogy nem akarod még egyszer meglátni, hogy bántja a többi gyereket, különben nem fogjátok engedni, hogy veletek játszanak.

2013. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

a 14.es válaszoló jól mondja.... :)


és még valami, nem vagy köteles Dávidkának átadnia játékot... ha odajön anyuka és kéri, hogy adja oda a gyereked Dávidkának azt samit épp akar tőle, nyugodtan mond meg neki, hogy most a te gyereked játszik vele, épp jól el van. És kérdezd meg, hogy ha ép jól eljátszik a gyereked, akkor miért kellene neked az ő játszását megszüntetned, amikor épp olyan jól érzi magát... mert ha odaadjátok a játékot akkor a te gyereked épp mit fog csinálni utána? Ha az a válasz hogy majd talá magának mást, akkor lehet anyukának indítványozni, hogy úgy gondolod, Dávidka is taláhatna magának valami mást és akkor szépen le lehetne komunkiálni vele hogy vigye a gyerekét a sunyiba, ha nem képes megérteni hogy hogyan kéne viselkedni..

2013. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Megerősítést kaptam!
2013. febr. 2. 20:26
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az jutott eszembe hogy Te is erősebb vagy ;) elég ha csak közéjük állsz és elküldöd a kisfiút,védd meg a sajátod

a játék addig játék amíg minden fél élvezi

2013. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!