Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák gondoltatok arra már?...

Anyukák gondoltatok arra már? Hogy mit válaszoltok ha lányotok pár év múlva odaáll hogy barátja van kb 15 évesen és le szeretne vele feküdni én rettegek ettől .

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugi,nem valószínű,hogy előre bejelenti. Bár,sok esetben jobb lenne,mert meglehetne előzni az esetleges következményeket,ha felelőtlenek! :)
2013. febr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én biztos elmagyaráznám neki, hogy ehhez gyerek még.

Én hiszek benne, hogy úgy nevelem, hogy 15. évesen ilyen ne jusson eszébe, nekem sem jutott.

Mindezek mellett fel kell világosítani a védekezés és nem védekezés következményire is.

2013. febr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha "eléd áll" ezzel, örülj neki. Így le tudsz ülni vele beszélgetni a nemiségről, szexről. Segíthetsz neki a védekezési módokban.Esetleg biztosítasz nekik zavartalan együttlétre helyet, időt. Ha le akarnak feküdni, úgy is megteszik, ne titokban, valahol egy erdő alján.
2013. febr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok lány van, aki bejelenti ezt az anyukájának:)


Épp egyik nap a tévében is elmondta egy szakember, hogy nem szabad erőszakosan erről a témáról faggatni, nem szabad elvárni, hogy ezekről a dolgokról beszámoljon, sokkal inkább az a természetes, ha a korosztályával, a barátnőivel fogja ezt megbeszélni.

Ha neked elmondja, tanácsot kér, annak csak örülhetsz.

Nekem is vannak lányaim, én személy szerint nem bánnám, ha min. 16 éves korukig várnának ezzel, mert semmiről sem maradnak le.

2013. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én bármennyire is korainak tartom, örülnék neki, ha elmondaná. Akkor tudok tanácsot adni, pl védekezés ügyben. Ha mégsem számol be erről, szerintem az is normális dolog, hisz ez valahol az ő magánügyük, próbálom úgy nevelni, hogy felelősségteljes legyen.
2013. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Az én lányom 16 volt. Mivel jó a viszonyunk elmondta, hogy mit szeretne.

Megbeszéltük, hogy nem megyünk haza délután, vettünk neki gumit.

Azóta 21 éves, már dolgozik, együtt él a barátjával (nem ő volt az első).

Nagyon normális életet élnek!

egy pedagógus anyuka

2013. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az idén leszek 15 éves,és 2012.márciustól volt egy barátom,akit megengedett anyukám hogy itt aludjon,de én nem akartam hogy feljöjjön mert féltem hogy a szüleim beégetnek,de aztán nem égettek be szerencsére:D és egyszer így kb 4.itt alvása után anyum megkérdezte hogy lefeküdtünk-e,de mondtam hogy nem:) És nem is bánom,mert december végén szakítottunk is.A jelenlegi barátomat nem bírja anyukám,a múlttal való dolgai miatt,úgyhogy még nem is volt fent nálunk.Én már voltam náluk,de nem történt semmi,anyukám nem örülne,ha vele veszteném el a szüzességemet.
2013. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!