Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2 éves gyerek miért nem...

Egy 2 éves gyerek miért nem érti meg amit mondanak neki?

Figyelt kérdés

Napok óta megy a paláve hogy nem mehet fel az emeletes ágy tetejére.

Egyszerűen nem érti meg. Most komolyan néha azt hiszem hogy az én gyerekeim ennyire hülyék.

Nem tudom hol ronthattam el, eddig kábé 8x ra szedem le, és hiába mondom hogy NEM nyomatékosna hangosan tennap a seggére is kapott egy és csak megy fel mint a meszes.


Most süket vagy mi az anyám baja van hogy nem érti meg?


AMugy minden másban aranyos meg segít ez nem megy neki.


2013. febr. 6. 20:44
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
de jó lesz :DD
2013. febr. 6. 21:12
 12/23 anonim ***** válasza:

Nálunk tilos az ágyon ugrálni, felmászni a karfára. Na a 2éves tündéri lányom felmászott a karfára, majd onnan ugrált az ágyra. Jah, aztán egyszer hanyatt zuhant a padlóra. Ma szerinted honnan szedtem le?

Épp a hülye korukat élik... egyszer talán lesz eszük:D

(ma mind a kettő olvasott: tényleg úgy csináltak, mint akik tudnak olvasni, és fejből mondták a mondókát, rajzról felismerték melyik... szóval ennyire kis hülyék:D)

2013. febr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

na ez az a kettőség ami zavar hogy amgy okos, és tudja is mit csinál ám de nagyban tesz a fejemre....bahhhh


Azé nem szülésre kéne felkésziteni az ember lányát hanem ami utána jön..de arról mélyen hallgat mindenki.


Anyám kérdezem: mikor volt már az lányom felére sem emlékszem nah.:)))

2013. febr. 6. 21:30
 14/23 anonim ***** válasza:
Aha, a sötét múltra az én anyám sem emlékszik valami oknál fogva.... más egyébre mindenre... Anyósomat is hiába kérdezem. Ezek szerint mi vagy baromira szófogadó, illemtudó, mintagyerekek voltunk, vagy nincs elég vastag bőr anyáink orcáján felvállalni a véres valóságot.... Én is pont a 2 éves lányommal küzdök. A fiaim nem csináltak ilyeneket, ők most kiskamaszok, csinálnak most annál cifrábbakat. Nálunk most kezd itthon divatos lenni a nagyoknál a csúnya beszéd (8 és 7 évesek), a kicsi pedig szimplán h@lyének néz. Ma reggel időre mentünk valahova, a 123545667. ruha volt jó csak,másfél óra hiszti a reggeli miatt, majd, hogy szemléltesse, milyen példamutató módon viselkednek a bátyuskái, szeretetreméltó arckifejezéssel közölte velem, hogy idézem: anya, h@lye majom! Mikor elmeséltem anyukámnak, ő angyali ábrázattal próbálta nevelni a jóra: "Vandaaaaaa, ilyet nem szabad mondani. Te kis buta tyúk." Onnantól kezdve minden "buta túk" volt, még a boltos néni is.... Hát nem tudom, de olyan érzésem van nagy általánosságban, mintha szembe mennék a forgalommal....
2013. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

hát pedig mi is voltunk rosszak abban biztos vagyok:))


Valami oknéál fogva erősen szelektív az emlékük a szüleinke, kiváncsi leszek vajh nekünk is ilyen lesz?

Szerintem anno is kaptunk egy két seggest meg fülest az tuti. Meg hisztiztünk és hasonlók.

Csak mivel nem volt net nem volt ennyire kitárgyalva, max a szomszédasszonnyal:D

2013. febr. 6. 21:53
 16/23 anonim ***** válasza:
14 vagyok. ÉN emlékszem rá, mikor 16 éves voltam, és éjjel 1-re haza kellett volna érnem a pénteki buliból, de csak 3-kor mentem haza (mindenki csak akkor indult el, jó 3 km-t kellett volna egyedül gyalogolnom haza, na persze), anyám meg ülve várt az ágyban, és jókedvében 4-5x megkergetett a konyhaasztal körül, azt kiabálva, hogy ha megfog agyonüt :DDD PERSZE Ő erre sem emlékszik.... :DDDD Szegény nagymamám 2 éve meghalt, ő viszont minden rosszaságra emlékezett, amit én elkövettem kiskoromban (persze szerinte anyuék áldott jó gyerekek voltak, szintén 2 fiú 1 lány felállásban)... Hiába na, egy édesanya már csak ilyen... lehet, ha mindenre emlékeznénk, soha többé nem vállalnánk még egy gyereket!!!
2013. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
d
2013. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Egyem a szivét, érti ő, hogy nem szabad, csak nem érdekli, mert olyan izgi, meg kíváncsi, mi lesz, ha még is megcsinálja, újra, és újra, és újra. Anya csak megunja, ezt a nem szabad témát. Viccet félre téve: dackorszaka van. Az én 2,5 éves fiam is ilyen. Édes kisangyal, nagyon jó gyerek, aztán elgurul a gyógyszere, és bekattan. Hiába mondom, hogy miért nem szabad, nem is érdekli, ha felemelem a hangom, akkor megsértődik a fiatalúr. És szelektív a hallása is. Ez egy ilyen korszak. Anyósom emlékszik rá, férjemnek és sógoromnak is volt. Anyukámat, ha kérdem, mindig az a válasz: biztos neked is volt, de nem emlékszem már rá. Az ember lánya egy idő múlva csak a szépre emlékszik. Néha én is szeretnék ott tartani.


Szóval: nem süket, nem rossz, nem buta a gyereked, csak dacos, ami az ő korában teljesen normális. Ha engem kiborít a fiam, mindig azzal nyugtatom magam, hogy ez normális életkori sajátosság, és az lenne a baj, ha nem dacoskodna, mert az azt jelentené, hogy nem fejlődik rendesen mentálisan. Egy szerencséje van, az hogy nagyon szeretem, ezt mondogatom is neki, és önelégülten mosolyogva közli velem, tudom Anyuka. Pafff.

2013. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"Azé nem szülésre kéne felkésziteni az ember lányát hanem ami utána jön..de arról mélyen hallgat mindenki. "


Van egy olyan vicc, hogy a szülés közben a vajúdó nő megkérdezni a szülésznőt: Túl vagyunk már a nehezén?

- Nem, az csak most jön és 18 évig tart.


Ez amúgy is egy nehéz kor. Egyébként a 12 évessel sem könnyebb.

Én: - Vedd a kabátot és a cipőd, siessünk.

Ő: - Hozzam a kistáskámat is?

-Mindegy, nem fontos de ha akarod hozhatod, csak menjünk már!

-Jó, nem viszem. Iszok még.

-Siess.

-Mégis viszem a táskámat, jó?

-Mondtam, hogy nekem mindegy, de indulnunk kell.

-Vigyek papírzsepit?

-Van nálam, MENJÜNK!!!!

-Jó jó.... áááá, mégsem viszem a kistáskámat.

-Menjünk!!!!!!

-De hátha kell mégis papírzsepi, meg akkor beteszem a telefonom is. Egy picit töltőre rakom előtte, jó? (néz ártatlan bociszemekkel)

-Nem jó, már rég el kellett volna indulnunk. Úgysem kell most, vedd már a cipőd.

-Jó, akkor nem hozom a táskát sem, most nem kell az sem. Vegyem a cipőmet?

-Ááááágggrrrrrááááááá... HÁT PERSZE HOGY VEDD MÁR FEL!!!!

-Jó, jó.... most miért vagy ilyen ideges???

-ELKÉSÜNK!!!!

-Azért töltőre teszem, hogy mire hazajövünk...

-VEDD MÁR A CIPŐD ÉS INDULJUNK!!!

-Áááá, nincs is annyira lemerülve, még pont elég, mégis viszem... Akkor hozom a kistáskát is, jó?

-Menjünk!!!!!!

-De ha nem akarod, itthon hagyom....

-Mondtam, hogy nem érdekel, most ez nem számít, de már 10 perce el kellett volna indulnunk!

-Akkor vegyem a cipőmet?


És ilyenkor eszembe jut, hogy mennyivel könnyebb volt a hisztis 2 éves gyereket megfogni, erővel ráadni a harisnyát és a kiscipőt, beszíjazni a babakocsiba és elindulni.

2013. febr. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. eléggé lelettem pontozva pedig tuti recept amit írtam.


lányom 1 évesen kezdte a dackorszakot. iszonyat volt, és akkor kezdtem külföldön egy családi napközi tanfolyamot. az egyik oktatónk nevelési tanácsadó is, és felkészítö oktató családinapközisek és nevelöszülökhöz. rengeteg tanácsot adott nekünk, hogyan lehet a dackorszakot kezelni. èn betartottam amiket mondott, és m0ost 2,5 éves lányom nagyon kezelhetö. vannak mélyebb hullámok, de nagyon kezelhetö gyerek lett, bárhova eltudok vele menni, mindenhol jól viselkedik, ha meg nem akkor is megtudjuk tárgyalni. persze nála is elöfordul még földön fetrengés, de ez már csak eröfitogtatás, otthagyom és késsz. de ilyen hogy direkt olyat csinál amit nem szabad azt már rég nem csinálja. ennek egy oka van, hogy megfefelöen kezeltem az ilyen dolgokat.


Habár kiváncsi vagyok hogy a kicsinél (aki most 7 hós még csak), is így be fog válni ezek, de a nagynál elég jól tudtuk kezelni a problémákat.

2013. febr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!