Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2 éves gyerek miért nem...

Egy 2 éves gyerek miért nem érti meg amit mondanak neki?

Figyelt kérdés

Napok óta megy a paláve hogy nem mehet fel az emeletes ágy tetejére.

Egyszerűen nem érti meg. Most komolyan néha azt hiszem hogy az én gyerekeim ennyire hülyék.

Nem tudom hol ronthattam el, eddig kábé 8x ra szedem le, és hiába mondom hogy NEM nyomatékosna hangosan tennap a seggére is kapott egy és csak megy fel mint a meszes.


Most süket vagy mi az anyám baja van hogy nem érti meg?


AMugy minden másban aranyos meg segít ez nem megy neki.


2013. febr. 6. 20:44
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Na most akkor kapaszkodjatok: van egy 2 éves fiam, és egy 13 éves lányom! Egy dackorszakos, eleven fiú és egy kiskamasz lány... Nem részletezem, legyen elég annyi, hogy ŐSZÜLÖK!!!! :D
2013. febr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Az én 3 éves kisfiamnak is szelektív hallása van.Valahogy meghallja,ha azt kérdezem,hogy kér-e túró rudit,de ha szólok,hogy pakoljon el,azt valahogy nem hallja.Nagyon nehéz.Kezdek bedilizni mellette.Nagyon nehéz vele.A szekrény tetején van a játékainak a nagy része,mert nem játszhat vele.Dobálgatja.Meg a szófogadás az nuku.Akárhova megyünk elrohan.Még a gyerekorvosi rendelőben sem bír megülni 3 percre sem:(Mindenki nézi,hogy rohangál.Fogalmam sincs,hogy mit kezdhetnék vele...Előbb bolondulok meg,minthogy megtaláljam a megoldást:(
2013. febr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nekem is örökmozgó, iszonyú eleven a fiam (szintén 2 éves), úgyhogy átérzem a helyzeted. Mondjuk emeletes ágyra nem szokott felmászni, de csak azért, mert az nincs otthon. Fotel karfájára, komódra, asztalra, mindenhova felmászik ezen kívül. Mondjuk nálunk a szuperdadás módszer bevált, kb 3-4 hónapja használom nála. Ha rosszat csinál (pl játékok ledobálása az emeletről), akkor elmondom neki, hogy ha még egyszer ezt csinálja, akkor le kell ülnie a büntiszékbe. Ezt a mondtaot akár ki is hagyhatnám amúgy, mert 90 %-ban újra elköveti a gaztettet, így beültetem a székbe. Akkor elmondom neki, hogy miért kell ott lennie és otthagyom. Fél szemmel persze figyelem, de feltűnően nem vele foglalkozok. 2 perc múlva visszamegyek (szerencsére már nem kell visszarakosgatni, tudja, hogy ha eljön tovább tart a bünti), megint elismételjük, hogy miért volt a büntetés, mit kellett volna csinálni (pl szót fogadni, simogatni ütés helyett...), bocsánatot kér, megöleljük egymást és mehet mindenki a dolgára. Azt nem mondom, hogy később ugyanazt a rosszasságot nem követi el, de 2-3 napig azért szünetelteti azt a csínytevést.

Amúgy tök jó neked, hogy mindenki szerint jó kislány voltál. :) Az én anyukámnak elég jó memóriája van. Szoktam is hallgatni, hogy ne csodálkozzak, hogy ilyen örökmozgó, eleven gyerekeim vannak, volt kitől örökölni. Állítólag rosszabb voltam, mint 10 fiú. :))) Nemrégen a férjemmel beszélgettünk az étkezőben, a fiunk meg épp levezette a feszültséget: rohangált le-fel a lakásban, mászott fel mindenre és közben bohóckodott, kiabált hozzá. A férjem csendesen megkérdezte, hogy "Anya, Te voltál ilyen rossz gyerekkorodban?" :)))

2013. febr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!