Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aggódjak szerintetek? Szociali...

Aggódjak szerintetek? Szocializációs probléma lenne? Vagy ez is része lenne a dackorszaknak? 2 éves a fiam.

Figyelt kérdés

2 éves múlt a gyermekem, és csak velünk, közvetlen családtagokkal kommunikál. Mondatokban beszél már hónapok óta, itthon be nem áll a szája, de bárhová megyünk, azonnal megnémul, ha felnőtt szól hozzá. Kolléganőm 1-2 hetente jön látogatóba, tőle is fél, nem megy oda hozzá, nem válaszol neki. Üzletben, ahol rendszeresen vásárolunk szinte minden nap, szintén így viselkedik: örömmel üdvözlik őt az eladó, beszélnek hozzá, ő pedig csak ül a babakocsiban, néha még a szemeit is becsukja, hogy ne is lássa az illetőt. Ha unszolom, hogy reagáljon, már látom, hogy könnyesedik a szeme. Alapvetően nagyon eleven, mozgékony, bőbeszédű kisfia, itthon csupa élet, az utcán séta közben is folyton magyaráz. A gyerekekkel kommunikál, sőt ő kezdeményez, de felnőttekkel eddig még soha.

Aggódjak szerintetek? Szocializációs probléma lenne (nagyszülők nincsenek a közelben, túl nagy társasági életet nem élünk a hétköznapokban)? Vagy ez is része lenne a dackorszaknak? Akinek hasonlóan viselkedett esetleg a gyermeke ennyi idősen, mikor és mitől változott, ha változott?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. febr. 8. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs miért aggódnod, ez teljesen normális. Nagyon sok gyerek ilyen, azt pedig még ennél is többen utálják, hogy az ember ül a babakocsiban és a képébe bámulva "produkáltatni" akarják. Bocs, ezt nem rád értem, tudom, hogy te nem ezt szeretnéd, de a gyerek így éli meg. Minél jobban erőlteted, annál jobban vissza fog húzódni, érezni fogja, hogy elégedetlen vagy vele és rombolod az önbizalmát. Még csak 2 éves...
2013. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2 éves a lányom. Van olyan felnott, akit alapbol nem csíp és nem is fog válaszolni. Néha még a rokonoktol is fél (azoktol is, akivel nyáron napi kapcsolatban volt). Néha még mamát is kuldi haza. Betudom a télnek és h elszokott az emberektol.
2013. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan írtatok, kicsit máris megnyugodtam!! :) Igen, valószínű, hogy tőlem is "árulásként" éli meg a gyerek, hogy még noszogatom is néha ilyenkor, igyekszem leállítani magam! Csak sokszor nagyon kellemetlen, mert egyesek ezt elutasításként élik meg, mert ugye "más gyerek mindig vissza mosolyog rájuk, mert ők értenek a kicsik nyelvén" ...

Én magyaráztam már az egyik ismerősömnek, hogy képzeld el, hogy odamegy hozzád egy idegen ember, és elkezd tapogatni, meg belehajol az arcodba, és gügyög neked, te vajon hogyan reagálnál?? A gyerekek pedig még - szerencsére - őszinték, és nem tudnak disztingválni. :)

2013. febr. 8. 16:05
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nem kell foglalkozni másokkal, kit érdekel mit gondolnak?! Ez az ő fogyatékosságuk nem a törpidé.

Nekem is ilyen volt ennyi idősen az egyik kisfiam, néha én is égtem mint a rongy emiatt, aztán rájöttem, hogy ezzel olyan károkat okozom a gyereknek, amik helyrehozhatatlanok. 3 éves korig kialakul a kis személyiségük, arra van szüksége, hogy a személyiségéhez tartozó dolgokat (tehát ami nem nevelés kérdése) elfogadd, hogy érezze, szeret őt úgy ahogy van, elfogadod a nehézkesebb tulajdonságait is és kiállsz mellette mások előtt is.

2013. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd békén őt, majd ha akar beszélgetni másokkal is, akkor fog. Ne piszkáld, ne ugráltasd, nem cirkuszi kutya.


Én gyerekem is ilyen, teljesen normális, miért kellene minden jöttment vadidegennel szóba állnia?

Ez nem dackorszak, hanem még pici gyerekekről beszélünk.

2013. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!