Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek milyen magas...

Szerintetek milyen magas vércukor érték veszélyes a babára cukros anyukák?

Figyelt kérdés
Írnak itt sok mindent és a vélemények is eltérőek.Nekem 7 körül szokott lenni,de nem vagyok terhes.Szerintetek,ha terhes lennék ilyen értékkel akkor biztos elhalás ,meg stb.lenne a vége?Mi a tapasztalatotok ezzel?
2013. febr. 3. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
És miért nem kezelik a cukrodat rendesen? Ez a teherbeesést is gátolhatja.
2013. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
terhességi diabétesznél 7 fölött már nem szeretik az orvosok, de igazán akkor veszélyes ha rendszeresen 8 fölé ugrik. Diéta mellett ennyi a cukrod?
2013. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe az alábbi könyvet és nagyon sokat tanultam belőle:


[link]


Ebben azt írják, hogy ha kezeletlen beteg esik teherbe, akkor 10 fölötti HBA1C (3 hónapos vércukor átlag) fölött ellenjavallt a terhesség megtartása, 8 és 10 között mérlegelni kell a veszélyeztetettség mértékét és a szülők döntenek, 8 alatt az esetek többségében nem okoz problémát.

DE!!! Minden cukorbeteg nőnek tervezetten és beállított vércukorral kellene teherbe esni. Erre jó az ún. prekoncepcionális gondozás. Nekem végül meddőségi kezeléssel lett babám és a Kaáli Intézetben kértek írásos "engedélyt" a diabetológustól, aki csak akkor adta ki, amikor tartósan 6 alatt voltak az értékeim (éhgyomri és étkezés előtti), illetve a HBA1C-m is 6 volt.

Sajnos a magas vércukor nagyon súlyosan károsíthatja a magzatot (nem csak nagy súlyú lehet, nem "csak" cukorbeteg lehet, hanem sokkal rosszabb esetek is előfordulatnak kezeletlen betegségnél, persze nem 7-es értéknél, de jobb megelőzni a bajt). Nagyon komolyan kell venni, de van megoldás. Nekem 15 volt az éhgyomri cukrom, amikor kiderült a betegségem és még innen kezdett emelkedi étkezés hatására. Inzulinnal és diétával olyan szépen be tudták állítani, hogy a terhesség alatt 5 körüli cukraim voltak végig és makk egészséges kislányom született 3100 gr-al.

2013. febr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
Lehet hogy én értettem félre, de a 7 az mikor szokott lenni? éhgyomorra vagy evés után? ha evés után, akkor az éhgyomrid mennyi szokott lenni?
2013. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!