Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti ebben az esetben mit...

Ti ebben az esetben mit tennétek szólnátok, kihez fordulnátok?

Figyelt kérdés
3 éves kislányomnak a Szakértői Bizottság fejlesztést írt elő az óvóda által, heti legalább 1 óra logopédiai és legalább 1 óra gyógypedagógiai fejlesztést! Mivel kislányomon nem látok fejlődést ma a logopédusával beszéltem azt mondta kevés idő jut rá sok a gyerek, nem tudja megszólaltatni, és nem is minden héten viszi be foglalkozásra! Falusi óvodába jár két csoport van 12-13 létszámmal tehát nem ördögien sok gyerek! A logopédus csak hétfőnként délelőtt van az óvodában, nagyon bosszantó mivel az óvoda jó sok pénzt felvesz a kislányom után a semmiért!

2013. febr. 11. 17:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Szeptemberben írták elő a fejlesztést!
2013. febr. 11. 17:10
 2/5 anonim ***** válasza:

szeptember óta nem tudja megszólaltatni....? ez durva!

szólj az óvónőnek, ha az hatástalan, akkor a fordulj a Szakértői Bizottsághoz

gondolom otthon azért te is foglalkozol vele, ami szerintem többet használ, mint az előírt 1-1 óra (én is jártam mindkettőre...)

2013. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Beszélnék a vezető óvónővel első körben. Nem írod, mi az alapprobléma, de gondolom megkésett beszédfejlődés. Az SNI gyerekek után jár az emelt fejkvóta, de csak akkor, ha megkapja a megfelelő fejlesztést.


Nem tudni, a logopédusnak hány órája van azon a bizonyos hétfői napon, de a lányodat mindenképpen ki kéne vinnie, és egyénileg vagy hasonló problémával küzdő gyerekekkel együtt kéne vele foglalkoznia. Pl. nem igazán szerencsés, ha beteszi az 5 éves pösze csoportjába, mert akkor tényleg nem fog megszólalni. A gyógypedagógiai fejlesztést megkapja?


Ha a vezető óvónő sem lép semmit, akkor a logopédus felettesét keresném meg. (Nev. Tan vagy Logopédiai Szakszolgálat). Még durvább esetben a jegyzőt.

2013. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi nagyvárosban lakunk. Szerencsére nincs ilyen problémánk, de a csoportunkban van több kisgyerek is akinek sajnos van. Az óvónők már szülőin közölték, hogy az óvódai logopédusnak nincs ideje (és igazából nem is érdeke), hogy úgy isten igazából foglalkozzon a gyerkőcökkel ezért azt tanácsolták, hogy akinek szüksége van az ilyen jellegű fejlesztésre az járjon magánúton. Sajnos ez Mo. :( Hiába fogsz te panaszkodni bárkinél, eltusolják, nem érdekli őket hidd el. Sajnos ilyen világot élünk. Minden esetre minen jót kívánok!
2013. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mi példánkat írnám le tanulságként, 3,5 éves gyermekemet nevelési tanácsadóba küldték,mert nagyon eleven volt,nem működött együtt az óvónőkkel ,a csoportfoglalkozásokon nem volt leköthető.

Az óvónők igen nagy haraggal és elkeseredéssel,tehetetlenséggel álltak az esetünkhöz én napi szinten kaptam meg,hogy hogyan neveljem a gyerekemet itthon ,hogy náluk is szót fogadjon,biztosra vették,hogy a nevelés miatt olyan eleven amilyen.

A nevelési tanácsadóba pszichológushoz kerültünk akinek én előadtam,hogy biztosan én tehetek a gyerekem elevenségéről ,ebbe ő belekapaszkodott és elfogadta a gyerekem viselkedésének okaként .

Aztán hosszas pszichológushoz járást követően elküldött bennünket úgy,hogy az óvodai viselkedési problémák továbbra is fenálltak :-( ,dolgavégezetlenül jöttünk el,mert sem fejlesztést nem írtak elő az óvodában,sem hathatós segítséget nem kaptunk .

Magánúton végül elvittem a gyerekemet egy gyógypedagógus ,TSMT terapeutához aki miután bő egy órán keresztül vizsgálta végül magyarázattal szolgált: súlyosabb fokú idegrendszeri éretlenség ,figyelemzavar a viselkedésének oka .

Ezután megkezdtük a fejlesztést a terapeuta nagy szeretettel,elfogadással állt a fiamhoz és megtanított engem is erre ,hogy olyan dolgokért ne büntessem amikről nem tehet-túlmozgásosság,hanem inkább biztosítsak neki lehetőséget mozgáskényszere kiélésére .Innentől kezdve a gyerek teljesen jó irányba változott :-D ,mert nem fegyelmeztem percenként,hogy maradjon ülve és csendben ,viszont nem beszélhetett csúnyán,nem feleselhetett,vagy nem piszkálhatta a kishugát .


Aztán egy iskolaérettségi vizsgálat alkalmával a felmérő szakember már a 6 éves együttműködni kész,megfelelni vágyó gyermeken egyértelműen látta,hogy nem "rossz",hanem figyelemzavarral küzd,előírta az óvodai fejlesztést ,össze nem lehet hasonlítani az óvodai és a magánúton zajló fejlesztést,az óvodai magában semmit sem érne ,mert egyszerre bevisznek 6-8 gyereket és rajzoltatják őket ,szemben a magánúton zajló fejlesztésnél maximum ketten vannak együtt és maximálisan kihozzák belőlük ami kihozható .


Az óvónénik a napokban egyik reggel ezt mondták a gyerekemre akit 3 éves korában elviselni nem tudtak "Anyuka!Áldott jó gyerek lett ám a kisfiú,nagyon jól viselkedik ám az oviban ! "

Jelzem előbb lett volna képes jól viselkedni amennyiben kezdetektől nem ellenségesen állnak a túlmozgékonyságához,izgágaságához amikről nem tehetett.


Még az is szomorú a dologban számomra,hogy amikor 3,5 évesen a nevelési tanácsadóban a pszichológus megnézte akkor annak ellenére,hogy ígérte nem nézte meg gyógypedagógus is a ott a gyerekemet és így ha magánúton nem kezdem el a fejlesztését akkor sokkal nagyobb gond lenne mára .

2013. febr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!