Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől függ, hogy a gyermekből...

Mitől függ, hogy a gyermekből mi lesz ha majd felnőtt lesz? Milyen szakmája, érdeklődési köre? Lehet ezt befolyásolni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. Ezt hívják nevelésnek.
2013. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jól van ügyes vagy ... !
2013. febr. 11. 20:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet, de felesleges és annyira rossz. Miért akarnál más embert faragni a gyerekből mint ami?
2013. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem akarok mást embert faragni ... Nem ez volt a kérdés !
2013. febr. 11. 20:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Te kérdeztél butaságot. Az hogy milyen felnőtt lesz függ a génektől meg a környezet hatásától. Hogy mit lát a világból, mit tapasztal, milyen hatások érik az meg a nevelés része.
2013. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes kérdés! Te mivel foglalkozol? Te szeretted volna, vagy erre felé tereltek a szüleid?


Bevallom gőzöm sincs, hogy kötöttem ki a szakmámnál. Arra emlékszem, hogy mikor még általános iskolás voltam, volt a rendőrségen egy nyílt nap, ott felültem egy rendőrmotorra, és én akkor azt mondtam az apukámnak, hogy apa ha felnövök én rendőr leszek! :)) Az lettem! :))

Persze akartam még sok más is lenni, pl másik nagy álmom volt, hogy újságíró leszek, de valahogy mégis itt kötöttem ki, pedig a szüleim soha nem próbáltak befolyásolni, terelgetni semerre.


Szerintem nagyban függ a gyerek mentalitásától, habitusától, érdeklődési körétől, családi hátterétől.

Pl egy lobbanékony ember biztos nem lesz rendőr, vagy nagyon gyorsan leszerel, mert ez nem az a szakma, ahol el kivitelezhető. De aki tök koki a matekhoz az biztos hogy nem lesz, se építészmérnök, se matektanár.

2013. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem butaság ... arra gondoltam ,hogy játékosan meg lehet vele szerettetni pl. a focit .. de műteni nem fogunk itthon csak azért ,hogy sebésznek menjen ...!
2013. febr. 11. 21:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem de vehetsz neki gyerek orvosi készletet és erről szóló mesekönyveket. De az majd rajta múlik, nem lehet befolyásolni.
2013. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, én szerettem volna állatorvos lenni vagy mezőgazdász, vagy hasonló, apám nem engedte, ő azt szerette volna, hogy közgazdász vagy jogász legyek. Ő nyert sajnos, mai napig bánom, hogy nem álltam ki magamért.
2013. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a célom, hogy abban támogassam a gyerekemet, AMI ő. Nem tudok egy tanáremberből, aki alkatilag tanár, például üzletembert faragni. Abban akarom támogatni, hogy a saját útját járja. Persz az is a dolgom, hogy elmondjam neki, hogy a klasszikafilológia szép dolog, de szinte semmire se megy vele. Szóval a realitások talaján tartsam, hiszen neki sokkal kevesebb a tapasztalata. De az érdklődési körét befolyásolni, ha lehet is, szerintem nem szabad. Legyen a hobbija klasszikafilológia és legyen a munkája olyasvalami, ami szintén érdekli és hasznavehető is.
2013. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!