Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki magánbölcsibe adja a...

Aki magánbölcsibe adja a gyerekét, miből él hogy ki tudja fizetni?

Figyelt kérdés
Itt felénk 60 ezer kajával és sok gyerek jár egész hónapban.Mi bérlettel járunk,ami adott időn belül felhasználandó,így sem olcsó,de inkább ez mint az állami bölcsi.Csak érdekel hogy aki egész hónapot tud fizetni hol dolgozik.Én is ott akarok :)
2013. febr. 13. 21:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%

Nem volt bennem cinizmus két jól kereső szülő pl orvos, ügyvéd,politikus, informatikus pár simán kitudja fizetni.

Azért kérdeztem mert az én barátnőm is mindig mondja, hogy könnyű mert nem minimálbért keresek, igen igaz de 10. évvel többet tanultam mint ő. Lehet átképzésre kellene menned neked is.

2013. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy ilyesmi állások vannak.

Erről lecsúsztam,sebaj,jövőre ovi, addig kibekkeljük valahogy,gondolkoztam állami bölcsiben,de az nagyon taszít,lelkiismeret furdalásom lenne,mert nem lennénk rákényszerítve. Viszont jól jönne egy kicsit nagyobb levegő,mint amit a bölcsi bérlet most ad :)

2013. febr. 13. 22:37
 13/22 anonim ***** válasza:
70%
Én még itthon vagyok gyeden, fiam magánbölcsibe jár heti 3 napot csak egyenlőre, ez havi 55ezer be kerül. Párom egy Svájci cég itthon képviseletén projektmanagger én egy nagy bank igazgatóságán vagyok ellenőr mikor nem gyeden vagyok.
2013. febr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is ennyi,de muszáj voltam vissza menni dolgozni,mert szükség volt rám a cégnél(vagy szép csendben "közös megegyezéssel" jöhettem volna el) illetve nálunk is van helye a fizetésnemnek..

A bölcsibe nem vették fel,mert nálunk már 6.hónapos terhesen be kell iratkozni...Bébszitter több lett volna,így maradt a magánbölcsi..majd fél fizum rá megy.

2013. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
48%
Párom az építőiparban dolgozik,valamint egyetemi tanár,én jelenleg zanulok,a kisfiunk fél napra jár magánbölcsibe,30ezer forintèrt.
2013. febr. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%
Mind a ketten dolgozunk egy mezőgazdasági cégnél. A fizetésünk elég jó így megtehetjük a magánbölcsit.20000-el több mint az állami.
2013. febr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%
Lányom magánbölcsibe járt, most már ovis. Mivel egyedül nevelem, maximális kedvezményt kaptam, így havonta, minden napos, teljes napos ellátással fizettünk 30 ezret. Igaz ha 2 hetet beteg volt, ami az elején előfordult, akkor is 30 ezer volt. Átlag fizum van.
2013. febr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 lars30 válasza:
12%

Gondolni kellett volna a jövőre...

Pl. kezdésnek jó szakma, diploma, gyerek előtt 10 év külföld. 60 rongy? Rossz esetben 2 napi bér.

Ja nem vagyok gazdag ám. 1 db átlagos kocsim van. A többi a számlán.

2013. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk kajával együtt 47 ezer az alapítványi bölcsi.

Én ennek az ötszörösét keresem HR-esként (nem vagyok vezető meg semmi).

2013. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A fiam 2. éve jár "állami" bölcsibe, teljes mértékben elégedett vagyok vele, a lányomat is oda fogom íratni. Így havi kb. max. 15000-et fizetünk, most, hogy behozták ezt a gondozási díjat.


Mi is megtehettük volna a magán bölcsit, mert vissza mentem dolgozni, de kb. a gyed és a fizum különbségét pont elvitte volna minden hónapban. Nem e miatt nem adtuk magánba, hanem mert ha kiszámoltam, hogy ok, hogy egy hónap 60 ezer, de az már 9 hónapra 540.000 !! Ez már durva. Akkor azt inkább eltesszük, így is jól érzi magát a fiam. Arról nem is beszélve, hogy újra terhes lettem, most járt le a tgyásom, megint csak gyedet kapok... így már húzós lenne fizetni. Bár ki tudnánk gazdálkodni, de nekem ez ár-érték arányban sok! Főleg, hogy szerencsénk van a bölcsivel, mert nagyon szeretjük! Inkább az ovi helyett vinném magánovodába, ahol nem 25 a létszám, de így gyed mellett..... Mi is felnőttünk magánbölcsi és magánovi nélkül.


Amúgy a párommal bankban dolgozunk, nem vezetőként.

2013. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!