Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kell már arra megérni...

Mikor kell már arra megérni egy gyereknek, hogy ne kapálózzon össze-vissza mikor öltöztetem?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát a kérdésedre a pontos választ nem tudom,de azt viszont igen, hogy az én 2,5 évesem is ezt csinálja.

Gondolom kb 4 éves kor körül.

2013. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Az enyém 19 hónapos és még soha nem csinált olyat...vagy ez csak most jön???
2013. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Soha nem csinált ilyet kedves második? Segít öltözködni?Pici korában sem akart elmenni mikor öltöztetted?Hát nem tudom az én 11 hónaposomnál nagyon nehéz az öltöztetés és a pelenkázás is.:/ Ez már így megy kb. mióta felült, ez volt 5 hónaposan.Nagyon mozgékony, akaratos, erős kislány.Már jár önállóan.Nem tudom meddig tarthat ez az izgő mozgó öltöztetős,pelenkázós dolog mert komolyan mondom leizzadok közben :/
2013. febr. 16. 16:50
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Háááát akkor nekem nagy szerencsém van. Már nagyon régóta segít is az öltözködésnél. Teszi a kezeit, lábait. Egyik első szava az volt, hogy má(sikat). Mert mindig mondtam neki öltözésnél, hogy most az egyiket aztán meg a másikat. Nem próbáltad meg játékosan? Az én lányom akkor is öltözködik, ha nem kellene. Már egy hete kesztűben játszik itthon is :-) A játékmacit, egeret és babákat is beöltöztessük a ruháiba. Kitartást, remélem hamar túljuttok ezen!
2013. febr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
próbálj meg játékosan csinálni, mondjuk egy dalt énekeltek közben mindig, v mesét mesélsz közben, amiben a gyermeked a főhős és a arról szól h öltözik, és mint az előző kommentelő is írta, hogy hogy akkor belebújtatjuk az egyik kezed, aztán a másik kezed, és így tovább. Te is legyél türelmes, magyarázd el neki, vhogy keltsd fel az érdeklődését :) nem akarok beleszólni, csak egy tanács.:)
2013. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a helyzet nálunk is, mint babaja-nál. AMióta tud, segít öltözködni. Van, hogy le kell kicsit kötnöm a figyelmét (versike, mese), de általában együttműködik. 20 hónaposan rengeteget öltözködik magában, a maga szintjén. Pár hete viszont jellemző, ha hívom öltözni, mert indulnánk valahová, szalad 3 kört, mire meggyőzöm, miért lesz szuper elmennünk. De onnantól ok. De rám inkább az a jellemző, hogy előtte dumálok neki, mi miért jó, minthogy szenvedjünk pelenkázásnál vagy öltözésnél. Terelés, megnevettetés a megoldás.
2013. febr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 porcukormókus ***** válasza:

Nalunk altalaban egyuttmukodik a 20honaposom, o is mondja h egyik meg maaki (masik) a kezere labara, sot a nagymama mar megtanitotta h melyik a jobb meg a bal laba. Persze neha o is szokesben van, vagy dilo kicsit ha faradt, de altalaban egyszeru oltoztetni.

Nalunk mas a mumus; kezet csokolok annak aki megtanitja egyedul enni. Finnyas, rosszevo, az etkezes ugy ahogy van hidegen hagyja..

2013. febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam én mesélni meg nevettetni, de nagyon izgága. Nem sír inkább élvezi h visszahúzom.Nagyon erős komolyan mondom alig bírom megfogni.Meg igazából neki még nem igazán lehet elmagyarázni h mi újság, mert még kicsi.Most még nehezebb lett mert az a heppje, hogy belém rúg. Ahogy fent van a lába pelenkázásnál fogja és lecsapja.Ez nagyon tetszik neki:/ Mondtam neki hogy ne csinálja meg fáj, de még vagy nem érti vagy nem tudom..Nehéz természet egy kis kos!
2013. febr. 17. 17:19
 9/10 A kérdező kommentje:
Viszont az én lánykám imád enni.Mindent megeszik amit elé rakok hálaistennek.Nagyon jó étvágyú:)Legalább ezzel nem szenvedünk!Kitartás porcukormókus..(de cuki neved van :) )
2013. febr. 17. 17:22
 10/10 porcukormókus ***** válasza:

"Te egy porcukormokus vagy, napozni lehet a szivednel!" Vavyen Fable

Kedvenc idezetem, mindig jo kedvem lesz tole! :)

2013. febr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!