Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért tanítja sok anyuka úgy...

Miért tanítja sok anyuka úgy a gyerekeit, hogy a kutya az vau?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom, hogy a gyerek mondja az anyukájának, hogy "ott a vau", az anyuka pedig mondja, hogy "igen, ugye milyen aranyos vau?" Pedig ha már az elejétől mindig kutyának hívná a kutyát, akkor szerintem a gyerek simán megtanulná, nem?
2009. szept. 7. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes kérdés. Nekem egyből az ugrott be, hogy ha így is tanítjuk a gyerekeket, mégis tudják mikorra iskolába mennek hogy az kutya. Ott már valahogy nem azt mondják, hogy vau hanem hogy kutya :) Nekünk macskánk van, én az mondom a lányomnak, hogy ott a cica, nem azt hogy miáu.
2009. szept. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani 14 hósomnak, hogy "Mit mond a kutya? Vau". A többit is így. Ha meglát egy fényképet mondja, hogy kutya, ha ugat az udvaron a kutya akkor meg utánozza: vau, vau.
2009. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom is azt mondja,hogy vau vau.A macsak pedig mia vagy katze(németországban lakunk)

Könnyebb nekik megtanulni,meg maguktól is mondják,mert a kutya ugye ugat.Hallják,hogy vau-vau.Nincsen ezzel semmi baj.

A boci tehénb nálunk most a bú.

A lányom 19 hónapos.

2009. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy azt mondják a kutyára, hogy vau. Az én kisfiam is vaunak hívja a kutyát, pedig én mindig kutyának mondom. Úgy tanítottam neki, hogy az kutya, ami azt mondja, hogy vau. Ebből szegénykém még csak a vaut tudja kimondani, így vaunak hívja. Nem hinném, hogy ne tudná, hogy az a kutya, csak nem tudja kimondani.
2009. szept. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal könnyebben megtanulják így kimondani. Fontosak ezek a hangutánzó szavak. Amikor már elég érett a kis agyuk, akkor összekapcsolják a rendes nevüket a hangutánzó szóval. Mondani kell rendesen azt is hogy "kutya", meg azt is hogy "vau". Nincs ezzel semmi baj!!
2009. szept. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom kedvence a kutya lett. Mindig mondtam, hogy kutyucska van ott vagy kutya. Magától jött a vau a szájára és mióta ő mondja én is rábólintok hogy igen az is kutyus az vau vau.

Azóta minden vau ami állat. Cicára is ezt mondja holott nagyon szépen ki tudja mondani, hogy cica. A gyerek beszédfejlődése függ a kortol és fejlettségtől. Nálunk már mindenkinek a megnevezését mondja hogy papa, mama, apa. Anyát nem mond mert nehéz számára a ny betü kiejtése, így engem nem szólít sehogy, hanem megpacskol.

2009. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én például hiába mondogatom hónapok óta a kisfiamnak, hogy "nézd, kutya". Sosem neveztem "vau"-nak. Ennek ellenére ő csak és kizárólag "vau-vau"-nak hajlandó hívni a kutyát, méghozzá magas hangon "ugatva" ezt. Egyszerűen számára csak "vau" marad, akárhol látja meg, képeskönyvben, utcán.
2009. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És akkor hogy tanulja meg egy idő után, hogy kutyának mondja? Látja, hogy a "nagyok" így hívják és ő is "nagy" akar lenni?
2009. szept. 9. 13:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Én amikor terhes voltam megfogadtam, hogy nem fogok ilyen hülyén beszélni a gyerekkel és a kutya az kutya lesz, nem vau. De amikor a 12 hós lányom meglátja a kutyát és lelkesen kiabálja neki, hogy vau-vau, egyszerűen nincs szívem azt mondani, hogy "az nem az, az egy kutya". Szóval úgy látom, ez természetesen jön az emberből... Mégis minden gyerek megtanulja egy idő után, hogy a kutya az kutya...
2009. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!