Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-5 év körüli gyermeked...

4-5 év körüli gyermeked mindig mindenkinek köszön? Rászólsz, vagy bünteted, ha nem köszön valakinek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 10:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azt mondják nem szabad rászólni, hogy köszönjön, mert megszégyenül vagy mi...

Én jó hangosan köszönök, aztán ha nem köszön a gyerek, akkor utólag szólok neki, hogy "elfelejtettél köszönni". És persze hozzáteszem, hogy ezt így illik. De nem szidom le. Legalább ezért nem, van úgyis rengeteg dolog, ami miatt folyton veszekszem vele.

2013. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Falun lakunk, és mindenkinek köszönünk. Kisfiamnál néha előfordul hogy nem köszön, akkor rászólok szépen, hogy elfelejtett köszönni, és akkor utánakiabál az illetőnek.

Sokat sétálok a gyerekekkel, és a kislányom utánozva a tesóját már 1,5 évesen köszönt mindenkinek. A mai napig sokszor Ő az első aki köszön. Mindenkit "lesziáz". :) Sokszor még a városba bemenve is köszön mindenkinek.

2013. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, valamelyik könyvben azt olvastam, hogy 7-8 éves korig nem "elvárható" a köszönés. Volt amikor megkérdeztem,hogy köszönünk-e,de nem volt válasz. Akkor nem szóltam érte, hanem kettőnk nevében elköszöntem.

Mi vagyunk a minta, ha mi udvariasak vagyunk, akkor később a gyerek is udvarias lesz. Így emiatt én nem aggódok.

2013. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!