Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság? 1hónap múlva...

Szobatisztaság? 1hónap múlva születik a kistesó

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5éves, pelust adok rá. Tavaly nyáron már probálkoztunk, a pisinél kevés baleset volt, de a kakit inkább visszatartotta, és nem evett, nem ivott, hogy ne kelljen kakilnia. Ezért pihentettük a dolgot. Gondoltam, majd idén május körül leveszem a pelust róla végleg. Addig majd még a kistesóval is össze kell szoknunk, míg éppen szopik a pici, amúgy se tudnék vele wc-re ugrálni. Erre tegnap 2szer is odaszaladt a wchez (mint a nagyok, szorította össze a lábát) és mondta, hogy nagyon kell pisilnie. Ráültettem a wcre, és mindkétszer pisilt is. A kakit általában bejelenti, és elvonul egy sarokba, de ha kérdem, hogy bilibe vagy wcbe szeretne-e, akkor hevesen tiltakozik. Nem szeretném hátráltatni, de bele merjek vágni a pelus elhagyásába 35hetes terhesen?
2013. febr. 21. 05:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ráérsz hozzákezdeni, amikor már a kistesó is megszületett, hogy oda tudj rá figyelni. Nálunk is így volt a nagyfiamnál, májusban született a középső, a nagy pedig júniusban töltötte a 3-at. Addig már pelus nélkül voltunk, de csak a pisilésnél volt hajlandó bilire vagy wc-re ülni. A nagydolgot csak is pelusban, elbújva intézte... (jelezte, hogy kell és rá kellett adni) Hagytam egy darabig, hogy így menjen, majd kijelentettem, hogy egy ilyen nagyfiúra már nem lehet kapni pelust, üljünk rá a bilire, és belement... :o)))) Az első produkciót mindenki megdicsérte, és kapott egy kis meglepit is érte. :o) Nekem ez bejött. A többi gyerkőcnél már nem vot ilyen gond, mert ők már látják, hogy csinálják a nagyok, és hamarabb utánozni szeretnék... :o))) Sok sikert és jó egészséget a kicsihez!!! :o)))
2013. febr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Ès mennyi idős volt a középsőd, amikor a nagyra már egyáltalán nem adtál nagydologhoz se pelust? Volt azért még baleset?
2013. febr. 21. 08:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Na, újabb fejlemény: nem hagyta, hogy ráadjam a pelust most a déli alváshoz. Ráadásul a mi ágyunkban aludt el! Most itt rágom a körmöm, nehogy odapisiljen álmában. De ha ö kéri, hogy ne adjam rá, akkor csak ne erőltessem rá a pelust, ugye?
2013. febr. 21. 13:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam áprilisban lesz 3 éves. Kb. egy hónapja volt olyan, hogy azt mondta ne adjak rá pelenkát, majd szól, ha pisilnie kell. Hát nem szólt, kétszer bepisilt és utána visszaadtam a pelenkát.

Kedd óta újra elkezdtük, most nem ő akarta. Nem adok rá pelust, de eddig egyszer sem szólt, de mindig pisilt a bilibe, ha ráültettem. Sokszor bepisilt ezalatt a 3 nap alatt, nem tudom meddig jó ezt így csinálni!? Alváskor adok rá pelenkát.

A férjem nyomására kezdtem el most, én még vártam volna eg y kicsit, hátha magától szólt volna, ha pisilnie kell.

Szeptembertől megy oviba.


Ha szól és ő akar wc-be, bilibe pisilni, akkor ki kell használni az alkalmat. Lehet, hogy mire megérkezik a kistesó már balesetek sem lesznek! :)

2013. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!