Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én reagálom túl, vagy más is...

Én reagálom túl, vagy más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves lányom.Szüleim telkén építettünk házat, szerető párom van,mindenünk megvan,mégis nagyon agresszív és ideges vagyok sokszor.Anyukám úgy érzem "megöl" a szeretetével.Tudom, elég idétlenül hangzik, sokan mit nem adnának egy kis segítségért, de nekem ez sok.Reggel amint felhúzom a redőnyöket rögtön telefonál,hogy aludtunk,minden rendben van-e,mit evett a gyerek,mit főzök neki, mit főzök magunknak,megyünk-e ki levegőre?Ha elmondom mit csinálok a lánykámnak és neki más az elképzelése,akkor azt addig mondja ameddig meg nem adom magam (persze kedvesen) sőt szívesen el is készíti.Este is telefonál,fürdött evett,mennyit mit?Nehezen mozdulunk ki itthonról, mert nem babakocsira terezték a környéket,de sokszor megkapom hogy minden áldott nap ki kell vinni a gyereket az utcára.Nem mindig egyezik a nevelési irányelvünk,elég karakán nő vagyok (ő is) és sokszor külső figyelő számára ok nélkül "esek" apró dolgok miatt neki, vagy a páromnak és az utóbbi időben a gyereknek is.Sokszor üvöltök és csapkodok,türelmetlen vagyok, nem is merek magamra!Nekem nehezebben megy a háztartás ha a gyerek ébren van, ő pedig simán megcsinál mindent ha esetleg vigyáz rá nálunk és nekem dolgok van.Nem mindig van úgy pénzünk ahogy szeretnénk,sok dolgot szívesen megvennék a gyereknek, gondolom nem vagyok egyedül,de ha egy kis pénzhez hozzájut a mama rögtön megveszi a gyereknek amit kinéztem.Tudom,hogy szeretettből mert neki is minden meg kar adni,de nekem rossz érzés hogy nem én vettem meg a fiamnak.Sorolhatnám...beszéltem már vele erről 3x is, 2x veszekedés lett belőle, de kibékültünk 3. alkalommal már csak szócsata volt és egy hétig működött minden rendben.Most kezdődik minden elölről.Sokszor gondolkodtam már,hogy bennem van a hiba és mennyire hálátlan dög vagyok,hiszen ő csak segíteni akar nekünk.Hány anyuka adná a fél karját egy ilyen nagyiért,aki mindig segít (tényleg lehet rá számítani bármikor)DE eljutottam odáig, ha csak csörög a telefonom megfájdul a gyomrom,hogy vajon most mit talált ki.Arra is gondoltam,hogy talán mivel mindig is ennyire gondoskodó volt, nem csak velünk!,hogy most amikor már kettesben maradtak apámmal,furcsa hogy nem kell annyi emberről gondoskodnia.

Nem tudom,nincs több ötletem hogyan rendezhetném vele a dolgot, nagyon szeretem és hálás vagyok neki, de több szabad térre lenne szükségem.

Jó volna egy saját ház (ez is az de így egy telken egészen más....), de a jelenlegi helyzetünkben max ábránd marad (mivel ezt a felépített házat nem lehet értékesíteni). Pedig szerintem sokkal nyugodtabb lenne mindeni.....

Volt/van valaki hasonló helyzetben?

Ti mit csinálnátok?

Velem van a baj?


2013. febr. 21. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt látja hogy szétszórt, feszült vagy. Természetes egy anyától/nagymamától, hogy ilyenkor előjön belőle a gondoskodó, segítő reflexe. Amíg nem rendezed magadban a problémáidat (ami nem vele kapcsolatos), addig valószinűleg Ő sem fog másképp viselkedni veled. Majd ha látja, hogy elengedheti a kezed, mert nyugodt, önálló családanya vagy, akkor talán háttérbe vonul.
2013. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem sikerült vele beszélned... nem is tudom mit mondjak... Én őszintén még egyszer leülnék vele beszélni és úgy ahogy itt leírtad elmondanám neki az egészet, hogy hálás vagy a segítségéért és az aggodalmáért, de térre van szükséged, mert addig nem leszel nyugodt amíg ő a nyakadban liheg...
2013. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet, szerintem nem az a baj hogy nem vagy önálló és jó családanya hanem az hogy anyukád nem tud lemondani erről a mindenkiről gondoskodó szerepkörről, biztosan nincs más az életében és örül hogy kitöltheti veletek. Ez persze nem rossz dolog de iszonyúan túlzásba esik .Tanácsot nem tudok mit mondani. :( mert ebben igazad van hogy nem fogjátok tudni eladni azt a házat, mondjuk ha el is költöztök ez a telefonálgatás, ajándék megvétele akkor is megmaradna. Írtad hogy próbáltál már beszélni vele nem 1x nem 2 x. Nagyon rossz lehet mert gondolom hogy nem akarod megbántani hiszen szereted. Neki kellene vhogy visszább lépnie 3 lépést...nem tudom hogy lehetne rávenni erre. Esetleg apukáddal nem tudsz erről beszélni hogy valahogy a háttérből hozza fel ezt a témát anyudnak hogy kicsit hátrébb kéne húzódnia az életetekből?
2013. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 haramia ***** válasza:
100%

Cseréld el az én anyukámmal :D akit hiába kértem h kéthetente egyszer pár órát vállaljon be a 20 hónapos kisfiamnál, mert egyedül nevelem és egyszerűen néha annyira jól esne egy kis feltöltődés, vagy csak anélkül porszívózni, hogy ki-be kapcsolgatják a hátam mögött. :) de nála a max. amit el lehet várni, hogy átjön és beül a net elé, aztán mikor kinetezte magát elmegy és csodálkozik, hogy az unokája nem ölelgeti, puszilgatja...

de amúgy h értelmes választ is adjak, esetleg fixálhatnád Nagyival, hogy mi fér bele Neked az egészséges kapcsolattartásba, napi két hívás, x napon nála lehet unoka, ennyi-annyi édesség, ajándék...és ezen felül pedig hagyjon egy kis teret, mert Neked nagyon fontos, hogy kettesben (hármasban) is megéljétek a család örömét!

(amúgy az igaz h minden nap levegőzni kell! :) )

Sok szerencsét!

2013. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Anyukám nagyon segítőkész,oda van a kis unokájáért,de néha nagyon is túlzásokba esik,és mindent a szívére vesz és keresi mindenben a hibát.Vigyáz rá,fürdeti,eteti,sőt már nála is aludt nagyon imádják egymást.De sokszor úgy érzem 1 évesként kezel,minden apró problémából elefántot csinál halálos betegként kezeli a fiam függetlenül attól valami lázas fertőzés,kruppszerű köhögés,vagy asztmaszerű köhögés van neki hörgőgyulladással.Mindig lehet rá számítani de mióta visszaköltöztünk a városba ahol anyukám is lakik nem sok teret ad nekünk.Van hogy leszervezi nekünk,hogy mikor kit látogassunk meg.Ha beszélek hozzá és ott a fiam nem is figyel rám.Ha valami nem úgy van vagy elmondom az álláspontom megsértődik.Ha nem hívom egyik nap fel sé másnap beszélünk már mondja hogy azt hitte baj van,hogy nem hívtam,de persze Ő nem hív,de imád lelki ismeretfurdalást okozni.Állandóan felemleget mindent ami rosszul esett neki.Felajánlja,hogy szóljunk ha a párommal ketten kimozdulnánk,de mikor felhívta húzta a száját.Tényleg nagyon szeretem,és tényleg rengeteget segít,felhívom és ha ráér rögtön vigyáz a fiunkra pl nagy bevásárlásnál stb.Nagyon megbízható tényleg,de már ott tartok,hogy inkább igyekszem vele kevesebbet találkozni,mert a saját problémáit rám vetíti és kiakaszt azzal,hogy leszabályoz teljesen,hogy folyton valami negatívat feltételez rólunk,főleg a páromról,és megbízhatatlan kölykökként kezel minket.Megértelek hálás is vagyok,és közben lelkiismeret furdalásom van,hogy zavar a viselkedése.
2013. febr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz baja a gyereknek ha nem viszed ki mindennap azért nem kell túlzásokba esni
2013. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm a válaszokat!:)Nagyon hasznos volt eddig mind, mert olyanokat is írtok ami nekem eszembe sem jutott!

Levegő éri a fiamat, kertes ház lévén ebből nincs probléma, azt írtam hogy az UTCÁRA kell kivinni minden nap anyám álláspontja szerint, amivel én nem értek egyet.Tudtam azt is hogy sokan félőrültnek tartanak majd,mondván hogy örüljek mert nekik nincs segítségük,de aki hasonló helyzetben van (ahogy írta is valaki) az érti mit kérdezek.:)Várom a válaszokat még,hátha sikerül jobban megértenem.Reménykedem hogy egy hasonló nagymami is idekeveredik és elmondja az ő szemszögét.

2013. febr. 21. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:
irigyellek az anyukád miatt, az enyém külföldön él, tele van hitellel, évente 2-3x látom, nagyon hiányzik. Nagyon jó lenne, ha kéznél lenne, sajnos apukám meghalt, csak a nagymamám maradt nekem, de ő is 200km-re innen.
2013. febr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hidd el, ez csak most zavar. Amint egy pár hónappal idősebb lesz a lányod, mondjuk úgy 2 éves kora után, hirtelen nagyon elkezd majd ragaszkodni a nagyszülőkhöz, és nagyon jó lesz, hogy egy örökmozgó, állandóan magyarázó 2-2,5 évestől nyugtod lesz egy kicsit.

Próbálj meg egy kicsit távolabbra látni. Max. másfél évig leszel még otthon, hacsak nem lesz közben még egy baba (akinél viszont nagyon jól fog jönni egy ilyen nagymama is, sőt!), ez a néhány hónap van, amit most kell kiélvezned. Munka mellett teljesen más lesz majd, és akkor is nagyon jó lesz, hogy lesz kire bíznod a kislányodat.

Amikor másfél éves volt a lányom, nekem sem volt kedvem minden nap utcán sétálni vele, de most 2,5 évesen igényli, hogy nem csak a kertbe, hanem az utcára is kimenjünk. Szóval ez is változni fog. :-)

Szedj magneB6-ot.

2013. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Az is gond, ha a nagyszülő nem tud segíteni, de ez a helyzet szerintem rosszabb. Nagyon hamar kiborulok, ha ennyire sakkban tartanak. Beszélnék vele, egyre határozottabban, és kilátásba helyezném a költözést is, ha nem száll le rólam (nem tudom ez életszerű-e nálatok). Ha ennyire megvisel téged is próbálj meg határozottan kiállni az érdekeidért. Ja és esetleg vegyél neki egy kutyát vagy macskát, amin kiélheti a gondoskodási ösztöneit.
2013. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!